Polne kwiaty

Julia Heaberlin Wydawnictwo: W.A.B. kryminał, sensacja, thriller
Black-Eyed Susans
Jacek Żuławnik
W.A.B.
kara śmierci literatura amerykańska obsesja pamięć psychopata seryjny zabójca strach śledztwo thriller trauma zemsta
Black-Eyed Susans
kryminał, sensacja, thriller
Jacek Żuławnik

Oficjalne recenzje i

Kwiat, który przeżył

[ 3 ] Link do recenzji

"Polne kwiaty"
Rok 1994. Na jednym z Teksańskich pól w gąszczu żółtych rudbeki (kwiaty), zostają znalezione ciała kilku nastoletnich dziewczyn. Jak się później okazuje jedna z nich, Tess żyje ale kompletnie nie pamięta co się wydarzyło a dodatkowo w skutek urazu traci wzrok. Wszystkie dowody zebrane przez policję jednoznacznie wskazują mordercę, który zostaje skazany i...

Świetna książka. Thriller w którym nic nie jest oczywiste... Aż chce się przewracać kartki.

Daną książkę się przeżywa i czuje. Zaskakujące zakończenie. Polecam !

“Polne kwiaty” Julii Heaberlin wciągnęły mnie już od początku. Książka ma 430 stron, a ja wchłonęłam ją chyba w trzy dni. Intrygująca, przerażająca, skłaniająca do ciągłej analizy. Thriller w jednym z najlepszych wersji. Ciągły niepokój, masa tajemnic i niedopowiedzeń, które zmuszają nas do samodzielnego śledztwa i zrozumienia poszlak oraz poruszanych wątków.

Cała...

Po przeczytaniu tej książki rudbekie będą mi przypominać Polne Kwiaty, a szczególnie ten jeden, który przetrwał - Tessie.
I szczerze mówiąc nie interesowało mnie kim był psychopatyczny morderca, który złożył kobiety do grobu i co nim kierowało - tego nawet Julia Heaberlin nie opowiada tak jak "powinna". Całą uwagę skupia na ofierze - nastoletniej Tessie oraz na dorosłej...

Nie jestem zagorzałym czytelnikiem tego gatunku, a od pierwszych stron dobrze wiedziałem kto będzie za wszystko odpowiedzialny. Oczywiście łudziłem się, że autorka mnie zaskoczy, jednak zdecydowała się tego nie robić. To tyle jeśli idzie o fabułę, bo gorszy, o wiele gorszy, jest styl tej książki. Język używany do opisu głębi przeżyć, jest jak żywcem wyjęty z wypracowań...

Praktycznie wszystko czego szukam w książce.

Ciekawa, zwłaszcza końcówka trzyma w napięciu. Podejrzewałam kogoś innego, a o tym, kto rzeczywiście był mordercą, nawet nie pomyślałam. Postać Tessy i jej córki świetnie wykreowane. Ciekawa akcja, ogólnie miło się czyta.

Jedyny minus to wątek miłosny. Moim zdaniem bez wyrazu i niedokończony.

Naprawdę wartościowy głos w dyskusji o karze śmierci-nawet najzagorzalszym zwolennikom da wiele do myślenia. Mocno zapada w pamięć-próba pogodzenia się z traumą z przeszłości. Czy po takich wydarzeniach da się prowadzić normalne życie?

Trzymająca w napięciu do końca

Dyskusje

• 2019