Polne kwiaty

W.A.B.
2016-10-12
2016-10-12
Jacek Żuławnik
kara śmierci literatura amerykańska obsesja pamięć psychopata seryjny zabójca strach śledztwo thriller trauma zemsta

Kwiat, który przeżył

Hahaha, uwielbiam te radosne koincydencje - nie ma to jak sięgnąć po coś do czytania tuż po powrocie do domu z operacji wymiany stymulatora serca, tylko po to, by w połowie lektury zorientować się, że główna bohaterka też ma rozrusznik.

Ale tak poza tym, nie za bardzo. Niby wszystko w porządku i fabuła się toczy, a ja i tak wynudziłam się przeokrutnie i nawet nie wiem dlaczego. Przykrotka.

Bardzo dobry thriller. Co prawda akcja nie biegnie szybko jak rollercoaster, ale utrzymuj przyjemne napięcie.
Brać i czytać!

Brać i czytać!

Lubię thrillery i kryminały z motywem kwiatów, dlatego też powieść Julii Heaberlin wydała mi się bardzo interesująca. Pierwszą rzeczą, która przykuła moją uwagę była piękna okładka. Tutaj brawa dla wydawnictwa W. A. B.
Poznajemy historię Tessy, dziewczyny, która jest jedyną ocalałą ofiarą pewnego seryjnego mordercy. Pozostawił on szczątki swych ofiar oraz półżywą Tessę w dole wypełnionym polnymi rudbekiami.
Wiele lat po procesie skazującym rzekomego mordercę, Tessa wciąż ma wątpliwości, czy to ten mężczyzna wyrządził jej krzywdę.
Pomysł na fabułę jest ciekawy, język prosty, a styl pisania autorki lekki, dzięki czemu łatwo można wciągnąć się w lekturę.
Historię poznajemy na dwóch płaszczyznach czasowych: jedna, gdy Tessa jest nastolatką, natomiast druga, gdy jest już dorosłą kobietą.
Przyznam, że bardzo lubię ten zabieg i często szukam go w książkach.
W ostatniej części powieści autorka bardzo skróciła rozdziały, dzięki czemu wręcz pędzimy ku końcowi. Nic się już nie rozwleka, z zapartym tchem śledzimy przemykające informacje, które coraz bardziej rozjaśniają nam rozwiązanie.
Jestem zadowolona z większej części tej książki. Jedynie zakończenie troszkę mnie rozczarowało fabularnie. Nie ma to jednak wielkiego wpływu na moją ocenę.
Ogólnie lekturę uważam za bardzo udaną.
Polecam :)

Bardzo fajna książka - psychologiczne spektrum tego, jak przeszłość rzutuje na nasze życie, na przyszłość, i na to jacy jesteśmy. Dotyczy to wielu bohaterów tej książki. Dałbym 7 gwiazdek, ale zabrakło mi trochę w tej pozycji "życia", jakiejś takiej iskry, zapalnika, zapłonu...
Aczkolwiek zakończenie mnie zaskoczyło, bardzo pozytywnie.

Aczkolwiek zakończenie mnie zaskoczyło, bardzo pozytywnie.

Jako thriller - rozczarowanie. Brak akcji i jakichkolwiek emocji. Wiało nudą. Sam styl napisania bardzo słaby. Nie było zaskoczenia ani czegokolwiek interesującego. Nawet nie wiem co więcej napisać , bo po prostu wyszło słabo.

Wciągająca opowieść z gatunku thrillerów obyczajowych/psychologicznych - spodoba się fanom Gone Girl Gyllian Flynn. Lekko napisana na mroczny temat, idealna na wakcyjną lekturę.

Nie jestem tą książką zachwycona zwłaszcza, że po opisie oczekiwałam czegoś lepszego. Jak dla mnie potencjał tego pomysłu został po prostu zmarnowany. Początek rzeczywiście ciekawy, przeskoki w czasie też są uzasadnione. Ale w połowie po prostu zaczęło mnie to męczyć. Podejrzewam, że to wina stylu pisania. Znerwicowana bohaterka, chaotyczny misz-marsz zdarzeń, osób i okoliczności, to chyba nie jest dobry sposób na utrzymanie napięcia. Dotarłam co prawda do końca, ale z wielką ulgą że to koniec.

Po "Papierowych duchach" bardzo chętnie i z zaciekawieniem sięgnęłam po "Polne kwiaty".
I wiecie co?
Ta książka jest tak dobra, że nie wiem jak to wyrazić słowami!
Czytelniku: wszystko czego oczekujesz od dobrego thrillera/kryminału jest tu, w tej książce!!!
Świetna historia, która pochłania. Skoki z teraźniejszości w przeszłość wcale nie rozpraszają i nie sprawiają, że czytelnik się gubi wręcz przeciwnie. Ciekawi bohaterowie, z którymi się przeżywa. No i zakończenie - tak zaskakujące, że mnie osobiście zatkało. I ta piękna okładka!
Polecam, polecam, POLECAM1

I wiecie co?
Ta książka jest tak dobra, że nie wiem jak to wyrazić słowami!

Hipnotyzująca okładka a czy ta historia również tak była?
To było moje drugie spotkanie z piórem Julii Heaberlin.Pierwszy raz miałam przyjemność zetknąć się z jej PAPIEROWYMI DUCHAMI,które okazały się być niezmiernie klimatyczne i nietuzinkowe.Natomiast jeśli chodzi o 𝒫𝒪𝐿𝒩𝐸 𝒦𝒲𝐼𝒜𝒯𝒴,to ta historia również wciągnęła mnie w swoją nieprzewidywalną fabułę.
Muszę przyznać,że autorka w bardzo ciekawy i wielowymiarowy sposób przeplata daną opowieść z jej prawdziwymi aspektami.Akcja,choć toczy się tutaj niespiesznie nie przestaje intrygować.Bowiem główna bohaterka,jako nastolatka została odnaleziona ledwo żywa w wykopanym dole znajdującym się gdzieś na polu w Teksasie.Okazuje się,że Tessa była jedną z ofiar seryjnego mordercy.Była ona jednym z jego Polnych Kwiatów.Sprawca zostaje jednak szybko schwytany i osadzony w więzieniu.Po wielu latach względnego spokoju niepokój Tessy niebezpiecznie powraca.Kobieta odnajduje subtelne znaki swojego dawnego oprawcy.Ale,jak to możliwe? Przecież od wieleu lat odsiaduje on dożywotnią karę.Czy mogła posłać za kratki nie tego człowieka?Jej wspomnienia zaczynają szaleńczo powracać.Nadszedł zatem czas,by odkryć dawno skrywaną przerażającą prawdę.
ℙ𝕆𝕃ℕ𝔼 𝕂𝕎𝕀𝔸𝕋𝕐 to historia odsłaniająca mroczną stronę ludzkiej natury.Jest to lektura,w której pytania wciąż się namnażają a na odpowiedzi trzeba cierpliwie poczekać.Tu tragiczna i bolesna przeszłość łączy się niełatwą teraźniejszością.Z pewnością jest to niebanalny i intensywny thriller psychologiczny oparty na emocjach i głębi wstrząsających wspomnień.
@wydawnictwo_wab
7/10⭐️

Hipnotyzująca okładka a czy ta historia również tak była?

"Polne kwiaty"
Rok 1994. Na jednym z Teksańskich pól w gąszczu żółtych rudbeki (kwiaty),zostają znalezione ciała kilku nastoletnich dziewczyn. Jak się później okazuje jedna z nich, Tess żyje ale kompletnie nie pamięta co się wydarzyło a dodatkowo w skutek urazu traci wzrok. Wszystkie dowody zebrane przez policję jednoznacznie wskazują mordercę, który zostaje skazany i osadzony. Rozdziały opisują na przemiennie wydarzenia zaraz po odnalezieniu dziewczyny. Kiedy chodzi na terapię i próbuje uporać się z głosami "kwiatów", które były odnalezione razem z nią lecz nigdy nie zidentyfikowane. Oraz czas w którym jest już dorosła. Mieszka w dużym domu razem z nastoletnią córką. Tess w miejscach w których przebywa znajduje zasadzone żółte kwiaty co mówi jej, że "jej potwór" nadal jest na wolności, jednak ona nadal nie pamięta kompletnie nic z owego dnia. Nic co mogłoby pomóc w uwolnieniu niesłusznie skazanego człowieka i schwytania "potwora", który gdzieś tam jest....

"Polne kwiaty"

Julia Heaberlin Polne kwiaty Zobacz więcej