Nowa Nadzieja

Okładka książki Nowa Nadzieja George Lucas
Okładka książki Nowa Nadzieja
George Lucas Wydawnictwo: Uroboros Seria: Kanon Star Wars [Uroboros] fantasy, science fiction
Kanon Star Wars [Uroboros]
Star Wars: A New Hope
Uroboros
2018-10-14
1984-01-01
Tomasz Kupczyk
Star Wars Gwiezdne Wojny

Okładka książki Jednominutowy Negocjator. Sztuka zawierania korzystniejszych kontraktów Don Hutson, George Lucas
Jednominutowy ... Don Hutson, George ...
Okładka książki Jednominutowy Negocjator Don Hutson, George Lucas
Jednominutowy ... Don Hutson, George ...
Okładka książki Star Wars Wizje George Lucas, praca zbiorowa
Star Wars Wizje George Lucas, praca...

Już zapomniałam jaka na początku była z Luke'a pierdoła. I szczyl. Nie jestem pewna, czy jego zachowanie bardziej mnie rozczulało czy irytowało.

Na początku nie byłam za optymistycznie nastawiona. Gwiezdne Wojny Gwiezdnymi Wojnami, ale pierwsze rozdziały były po prostu... nudne. Nawet nie chodzi o ,,dzianie się", tylko sam tekst prowadzony był jakoś ospale, bardziej jak bajka na dobranoc. Na szczęście z czasem zaczęłam się wciągać (a może przyzwyczaiłam się do takiego stylu?),a od momentu, co Luke z Hanem odwalili przy akcji ratunkowej to już poleciało mi z górki.

Nie pamiętam aż tak dobrze filmu, aby mówić o różnicach lub ich braku, jednak mam wrażenie, że bez lektury książki nikt nic nie straci. Jako dodatek, ciekawostka do filmu - całkiem okey, lecz na pewno są dużo lepsze książkowe pozycje z tego uniwersum.

Bardzo lekka, przyjemna książka. Trochę różnic względem filmu, zwłaszcza początek.

Nie jest to żadne odkrycie - to po prostu książka napisana na podstawie filmu. Owszem, ma kilka dodatkowych scen, jest też fajnie opisana, ale nadal - jest to coś, co każdy fan Star Wars zna. Dla kogoś, kto jakimś cudem nie oglądał tego klasyka, może być bardzo ciekawa i stać się świetnym wprowadzeniem do tego uniwersum, dla kogoś, kto już siedzi od długiego czasu w tym światku? Przyjemna lektura na dwa wieczory. A książeczka nie jest gruba - niecałe 300 stron, więc czyta się szybko i łatwo.
Fajne było to, że zostało mocno wspomniane to, co działo się na Scariff, wiele opisów mogło nieco rozbudować sceny, które doskonale znamy z wielkiego ekranu, ale poza tym nie będzie w niej nic odkrywczego. Mimo wszystko dobrze się bawiłam podczas lektury!

Bardzo dobrze napisana książka na podstawie filmu (jednego z moich ulubionych skąd inąd;)). Podobał mi się zwłaszcza opis ataku na Gwiazdę śmierci i opis śmierci Biggsa - aż gul rośnie.

Po bardzo długiej przerwie w szpitalu wracam was męczyć i próbować , uczyć się pisać recenzje. do rzeczy.
Myślę że nie musze opowiadać fabuły ,gdyż każdy zna ten tytuł i film. Za to w książce pojawiają się drobne nawiązania do Scarif i Jedhy.Odniosłem wrażenie że została skrócona książka szczególnie pod koniec podczas walki myśliwców ale może sie tylko tak mi wydawać. Nie było nic wspomniane o naprawie droida tj r2-d2 i o przygotowaniach do uroczystości z końca filmu . Ale nie narzekam szybko się czytało

INNA GALAKTYKA, INNY CZAS

Kiedy w roku 1977 „Gwiezdne wojny” (wtedy jeszcze bez podtytułu „Nowa nadzieja”, choć ich twórca od samego początku planował wieloczęściową sagę) wchodziły do kin, nawet George Lucas, nie sądził, że będą one hitem. Ba, był tak pewien, że lepiej sprzedadzą się „Bliskie spotkania trzeciego stopnia” jego przyjaciela Stevena Spielberga, że założył się o to, przegrywając sporą sumkę. Teraz, pond czterdzieści lat później, „Star Wars” wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością, a filmowe uniwersum rozrosło się nie tylko o kolejne kontynuacje i spin-offy, ale także niezliczone gry, komiksy czy książki, że o gadżetach nie wspomnę. Historia wszystkich tych dodatków zaczęła się jednak od publikacji powieściowej adaptacji pierwszego filmu, wydanej pod tytułem „Star Wars: From the Adventures of Luke Skywalker”, na pół roku przed premierą „Nowej nadziei”. I dlatego też każdy fan „Gwiezdnych wojen” koniecznie powinien ją poznać, a że to przy okazji całkiem niezła lektura, do tego wydana niedawno przez Uroboros na naszym rynku, nic nie stoi na przeszkodzie by po nią sięgnąć.

Całość dzieje się dawno temu, w odległej galaktyce, którą rządzi złe Imperium. Rebelianci walczą z nimi, by w kosmosie zapanował pokój, ale nie jest łatwo, jak możecie się domyślić. Młody chłopak, Luke Skywalker, który marzy o wielkiej przygodzie, w jednym z nowo nabytych droidów odkrywa tajemniczą wiadomość od księżniczki Lei. Nieświadomy zagrożenia, jakie na niego czeka, zostaje wplątany w wydarzenia, które odmienią galaktykę!

Całość mojej recenzji na portalu Dzika Banda: http://dzikabanda.pl/recenzje/ksiazki/star-wars-nowa-nadzieja-inna-galaktyka-inny-czas-recenzja/

INNA GALAKTYKA, INNY CZAS

• Star Wars