Mini wykłady o maxi sprawach. Trzy serie

- Data wydania:
- 2003-01-01
- Data 1. wyd. pol.:
- 2003-01-01
- Liczba stron:
- 312
- Język:
- polski
- ISBN:
- 83-240-0378-9
- Wydawnictwo:
- Znak
- Tagi:
- filozofia Nagroda Klugego
- Kategoria:
- filozofia, etyka
- Data wydania:
- 2003-01-01
- Liczba stron:
- 312
- Język:
- polski
- ISBN:
- 83-240-0378-9
- Tagi:
- filozofia Nagroda Klugego
Wznowienie w jednym tomie trzech serii cieszących się ogromną popularnością Mini-wykładów o maxi-sprawach Leszka Kołakowskiego. Znakomity filozof, pierwszy laureat prestiżowej nagrody im. Johna Klugego, amerykańskiego Nobla w dziedzinie nauk humanistycznych, zajmuje się w swoich mini-wykładach także zagadnieniami z pozoru mało filozoficznymi: sławą, podróżami, długami, zabobonami i terroryzmem. Przenikliwość i poczucie humoru Autora pozwalają mu na zaskakujące i celne obserwacje dotyczące zarówno życia codziennego, jak i odwiecznych praw ludzkiej natury; gwarantują jednocześnie chwilę refleksji i prawdziwą czytelniczą przyjemność.
Porównaj ceny
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Polecane księgarnie
Pozostałe księgarnie
Informacja
Oceny
Dyskusje
Wypożycz z biblioteki
Cytaty
Poeci romantyczni mieli skłonność do wczesnego umierania, z rozmaitych przyczyn, i należało to jakby do stylu epoki.
Opinie [50]
Tytuł oddaje istotę sprawy. Jest krótko i na poważnie. Dla wielu osób książka ta okaże się prawdziwym przewodnikiem po sprawach wartych przemyśleniach.
Pokaż mimo toJa miałem większe oczekiwania. Wiele spraw jest tylko zasygnalizowanych, co wymusza konwencja. Część poruszonych zagadnień wydaje się ukazanych jednowymiarowo, na co miały wpływ poglądy autora.
Tak wiele, tak prostych, tak mądrych odpowiedzi. Na pytania, które ciągle nas dotykają.
Pokaż mimo toKsiążka warta przeczytania choć wpływ przynależności religijnej jej autora na jego poglądy bywa niepożądany w odniesieniu do niektórych tematów. Bez jakiegokolwiek pojęcia o filozofii bywa momentami męcząca (wiele pojęć które są rzucane bez wytłumaczenia).
Pokaż mimo toFilozofia, każdy powinien mieć o niej jakieś pojęcie a tak ciężko po nią sięgnąć. Kołakowski dla nas Polaków powinien chyba być latarnią która nada kierunek dalszej ekspansji tego oceanu myśli ,prądów zawiłych meandrów oraz ślepych zaułków. Autor z ciekawą historią osobistą początkowy romans z marksizmem przechodzi w późniejszych latach w miłość do chrześcijańskiego boga....
więcejŚwietny wstęp do myśli Leszka Kołakowskiego. Krótkie wykłady na tematy ogólnie znane i często komentowane. Mimo że wydają się banalne, to banalne rzeczy powtarzać warto, szczególnie w czasach medialnego szumu, fake newsów i propagandy najniższych lotów. Dodatkowo - bez polityki.
Pokaż mimo toZawartość zgodna z tytułem - w bardzo przystępnej formie omówione najważniejsze ideologie, wartości i nurtujące człowieka zagadnienia. Każdy znajdzie temat - mini wykład - specjalnie dla siebie...
Pokaż mimo toJedna z moich ulubionych książek w której od czasu do czasu odkrywam coś nowego. Cenię Kołakowskiego za niezwykłą umiejętność i precyzję przedstawiania tematów i piękny język. A tematy? Nieśmiertelne.
Pokaż mimo toWspaniałe wykłady o rzeczach pozornie błahych, ale jakże istotnych. Leszek Kołakowski przypomina człowiekowi, że to co oczywiste po głębszym zastanowieniu wcale takie być nie musi. Pisana swobodnym, czasem nawet żartobliwym językiem książka to zbiór argumentów lub kontrargumentów do dyskusji, które sami z sobą często prowadzimy na temat spraw świata. Niektóre z wykładzików...
więcejPo większości rozdziałów autor podkreślał, że opisane w nich kwestie tak naprawdę jednoznacznego rozwiązania nie posiadają. Pokazywał, że próba wdrożenia, nawet rozsądnych metod postępowania w przypadku wielu opisanych dylematów w ostateczności kończy się fiaskiem . Hołdowanie jednej skrajności w naturalny sposób budzi bunt strony przeciwnej i tak ad infinitum. Autor...
więcejMiałem większe oczekiwania w stosunku do rodzimego filozofa.
więcejTakie dotykanie wielu spraw, tematów raptem średnio na 2,5 kartki powoduje tylko chaos. To nie filozofowanie, tylko zawracanie głowy.
Myślałem, że Kołakowski zawrze tutaj esencję swoich myśli. Zamiast tego mamy ledwo otwarte i całkowicie niedomknięte wątki.
Przy każdym rozdziale zaczyna on od zastanowienia się...