Wstęp do psychoanalizy

Okładka książki Wstęp do psychoanalizy
Sigmund Freud Wydawnictwo: Świat Książki nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Vorlesungen zur Einführung in die Psychoanalyse
Świat Książki
2021-09-15
1958-01-01
psychoanaliza psychologia filozofia nerwica depresja lęk seks ego wyparcie sen

więcej Więcej

Zapewne w tamtych czasach, to co mówił Freud mogło być ciekawe, jednak przy obecnym stanie wiedzy, czytanie tych słów jest z lekka męczące, gdy się wie, że wszystkie te tezy zostały obalone.

Polecam bardziej jako ciekawostkę historyczna mającą służyć zrozumieniu powstania psychoanalizy. W tej książce znajdziemy wykłady Z. Freuda z różnych lat dotyczące między innymi czynności pomyłkowych, analizy marzeń sennych oraz przeniesienia w praktyce psychoanalitycznej. Nie jest to książka, która da nam wskazówki jak pracować z pacjentem.

Rewelacja psychologiczna. Wyższe stany podświadomości według austriackiego psychiatry. Na podstawie rozmów z pacjentami.

Książka ciekawostka, dla tych którzy chcieliby się zapoznać z teoriami Freuda, z których wiele zostało już obalonych.

Warto przeczytać, niemniej jednak należy traktować psychoanalizę z dużym dystansem. Radę kieruję zwłaszcza do sztabu HR :)

Zdecydowanie pozwala lepiej poznać osobę Freuda i tego co wniósł dla psychoanalizy. Sama książka napisana jest w sposób, wydaje mi się, przystępny tak, aby każdy, nawet ktoś kto dopiero daje się wciągnąć w ten temat, zrozumiał każdy wykład.

Trochę zabawne, ale generalnie mi się podobało.

Gdyby nie wersja audiobooka, nie dałabym rady przebrnąć przez tego klasyka.

Dość dobre wprowadzenie, czuć jakby się było na jednym z wykładów Freuda.

2 447
    1 824