The Fall Before Flight

L.M. Halloran Wydawnictwo: Kindle Edition literatura obyczajowa, romans
Kindle Edition
2018-10-11
2018-10-11

"When the rest of us tried to hide and ignore our broken wings, you tried to fly with them."

"The Fall Before Flight" to bardzo złożona powieść, która nie zapowiadała się w moim przypadku jakoś wyjątkowo. Pomijając temat "tabo" tzn. miłośc między pacjentem a terapeutą (o czym wspomiane jest w opisie) to dzieje się tu naprawdę bardzo dużo. Psychika ludzka jest sama w sobie ogromną zagadką i możnaby się zastanawiać, czy uczucia Amelii do Leo są faktycznie prawdziwe, czy też wzięły się z tego, że znalazła w nim to, czego jej psychika najbardziej potrzebowała? Autorka bardzo dobrze wybrnęła z tematu, a postać Amelii była naprawdę genialnie skonstruowana - intrygująca, pełna zaskakujących myśli, działań... to co ją spotkało było naprawdę niesamowitą historią, którą bardzo się cieszę, było mi dane przeżyć. Do tego chemia.... o matko... chemia między Leo a Amelią przyprawiała mnie o gwałtowne wypieki na twarzy. Co prawda trzeba było na nią zaczekać aż do prawie połowy książki, ale było warto. Mistrzostwo Świata. Ogromnie podoba mi się jak głowna bohaterka ewoluowała, jak dojrzała, Halloran dała jej naprawdę cudowną przyszłość i szczerze bardzo chętnie przeczytam coś jeszcze spod jej ręki. Gorąco polecam.

• 2018 ✔
  • Po angielsku