Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy

Anna Dziewit-Meller Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Damy, dziewuchy, dziewczyny (tom 1) literatura dziecięca
2020-11-23
2017-10-09
Znak emotikon
literatura polska
Damy, dziewuchy, dziewczyny (tom 1)
literatura dziecięca
2020-11-23
literatura polska
Inne

jest to super Książka. Opisuje ona bohaterskie dziewczyny oraz fajne historie.

Tego typu książki są bardzo potrzebne i ta przeciera szlaki, więc choć oceniam książkę na 6, ze względu na jej znaczenie i wypełnianie luk w polskich biblioteczkach naciągam liczbę gwiazdek do 7.
A zatem - z jednej strony świetnie, doskonały pomysł, tyle fajnych kobiet i w sumie dobrze się czyta tę książkę. A z drugiej strony jednak mało jest to porywające dla młodego...

Zagubieni w Krainie Książek * zagubiebiwkrainieksiazek.blogspot.com

Po przeczytaniu książki Chłopaki chojraki autorstwa Marcina Prokopa, postanowiłam sięgnąć po inny tom tejże kolekcji, mianowicie po Damy, Dziewuchy, Dziewczyny. Historia w spódnicy. Książkę tę napisała Anna Dziewit-Meller. Myślałam, że będą to podobne książki, jednak jak bardzo się myliłam. Ukazane są...

2045

Książka dla zdecydowanie młodszych ode mnie czytelników, ale całkiem ciekawie napisana i pewnie wielu młodym ludziom się spodoba. Ja po przeczytaniu jednak poczułam spory niedosyt. Po pierwsze dobór bohaterek. Czym wsławiła się np. Maria Komornicka? Jaki pozywywny wpływ mogłaby mieć na współczesnego młodego człowieka? Dlaczego w tym zestawieniu znalazła się Barbara...

Książka dosyć mocną stylizacją języka sama ogranicza sobie liczbę potencjalnych odbiorców. Chłopcy mogą nie być zainteresowani książką, która całkowicie poświęcona jest dziewczętom. Starsze dziewczęta pewnie uznają ją za infantylną. Młodsze mogą nie nadążać za językiem i tematyką.

Beznadzieja nie polecam nie ma w ogóle wątków historycznych i NIEKTÓRE HISTORIE MAJA POL STRONY A NIE 5

Książka ma przekaz, ciekawa, duzo osób może zaskoczyć. Polecam

Hmm. Na początek oddam sprawiedliwość pomysłowi książki. Wszelkie publikacje popularyzatorskie na temat roli kobiet w historii są ważne i potrzebne i za to należy się autorce i wydawnictwu uznanie.
Niestety w wypadku tej pozycji sposób przedstawienia kobiecych życiorysów nie do końca do mnie trafił.

1. Dlaczego są takie króciutkie? Rozumiem, że koncepcja książki jest...

Autorka, wcielając się w postać Anny Pustowójtównej, zabiera nas na spacer, zapoznając nas z kobietami, które w pewnym stopniu zmieniły świat. Większość z nich została jednak dawno zapomniana. Lekturę czyta się bardzo przyjemnie. Polecam zarówno młodszym jak i starszym czytelnikom.

Ciekawie i prosto przedstawiona historia ważnych i odważnych kobiet w historii Polski. Pouczająca pozycja choć nieco przeszkadzało mi zwracanie się do czytelnika jako do ucznia chociaż ma prawo, w końcu to książka młodzieżowa ;)

• 2018
  • Dla dzieci