Tutu. Opowieść o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie

Okładka książki Tutu. Opowieść o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie Barbara Gawryluk
Okładka książki Tutu. Opowieść o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie
Barbara Gawryluk Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Z parasolem literatura dziecięca
literatura dziecięca
Z parasolem
Wydawnictwo Literatura
2018-05-22
2018-05-22
świnka przyjaźń przygoda

Okładka książki Kraków. Przewodnik dla dużych i małych Barbara Gawryluk, Przemysław Liput, Łucja Malec-Kornajew
Kraków. Przewo... Barbara Gawryluk, P...
Okładka książki Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny Przewodnik dla dużych i małych Barbara Gawryluk, Aleksandra Krzanowska, Paweł Skawiński
Podhale oraz O... Barbara Gawryluk, A...

Okładka książki Pupy, ogonki i kuperki Maria Bulikowska, Mikołaj Golachowski
Pupy, ogonki i... Maria Bulikowska, M...
Okładka książki Asiunia Joanna Papuzińska, Maciej Szymanowicz
Asiunia Joanna Papuzińska,&...
Okładka książki Psierociniec Małgorzata Pietralik, Agata Widzowska
Psierociniec Małgorzata Pietrali...
Okładka książki O dziewczynce, która chciała ocalić książki Lisa Aisato, Klaus Hagerup
O dziewczynce,... Lisa Aisato, Klaus ...
Okładka książki Dzień czekolady Emilia Dziubak, Anna Onichimowska
Dzień czekolady Emilia Dziubak, Ann...
Okładka książki Sklep z babciami Dominika Gałka, Maciej Szymanowicz
Sklep z babciami Dominika Gałka, Mac...

To historia małej świnki, która wyrusza ze swojej farmy, aby odnaleźć rajską wyspę :) czyli wyspę świnek. To przygoda pełna przyjaźni, bo gdyby nie nowi przyjaciele, Tutu nie miałaby szans na realizację marzeń.
Tutu towarzyszą osioł Pajda, szczur Radek, struś Lucek, legwan Leonard i obdarzona zdecydowanie najlepszym imieniem koza Dowoza 😁
Bez przyjaciół ciężko jest w życiu, z przyjaciółmi wszystko jest prostsze i ciekawsze.

Bez przyjaciół ciężko jest w życiu,...

Sympatyczna historia. Sprawdzona na pięciolatku.

Sympatyczna historia. Sprawdzona na pięciolatku.

Świetna książka dla dzieci o śwince która marzyła o rajskiej wyspie. Historia która uczy nie tylko dzieci lecz także i dorosłych. Idealna do wspólnego czytania na dobranoc, plus także za przepiękne ilustracje

Daniel powiedział, że śwince Tutu dajemy 10 gwiazdek, a ja mówię, że szczur Radek to idol.

7,5/10
Przeurocza historia i grafika.

7,5/10
Przeurocza historia i grafika.

Jaka to była przeurocza historia!

To opowieść o akceptacji, spełnieniu marzeń, podejmowaniu ryzyka i przyjaźni. Idealna historia dla młodszych dzieci.

W ogóle jakie w tej książce są przepiękne ilustracje. Ela Śmietanka wykonała kawał dobrej roboty!

Jaka to była przeurocza historia!

Muszę przyznać, że mała Tutu skradła moje serducho. Odważna, samodzielna i pomysłowa mała nakrapiana świnka wie, że warto walczyć o swoje marzenia i iść śmiało przez życie. Jej losy nie były zbyt przyjemne, więc ogromnie cieszę się, że w końcu na swojej drodze spotkała pomocnego szczura Radka. Ich przygody czytałam z uśmiechem na ustach....

Rewelacyjna opowieść o dążeniu do spełnienia swoich marzeń i wielkiej mocy przyjaźni ❤
Ciekawe przygody świnki Tutu i jej przyjaciół.

Ciekawe przygody świnki Tutu i jej przyjaciół.

Czy wiecie, że świnie są bardziej inteligentne od psów? Mają bogate życie wewnętrzne, są bardzo wrażliwe. Tytułowa bohaterka książki Barbary Gawryluk mieszka w chlewiku, ale marzy o przeniesieniu się na Wyspę Świnek, o której kiedyś usłyszała. Ale czy jest to możliwe? I czy taka wyspa naprawdę istnieje? Tutu podejmuje próbę, a w drodze towarzyszą jej wyraźnie rozrysowani przyjaciele, m.in. szczur Radek i legwan Leopold.
Opowieść jest bogata w przygody i piękne ilustracje. Dowodzi, że nie wygląd jest najważniejszy, a marzenia tylko czekają, aby je spełnić.

Fajna, ciepła historia o jedynej w swoim rodzaju śwince. Trochę przypomina mi historię o brzydkim kaczątku, ma przepiękne ilustracje :)

Mała łaciata świnka Tutu nie czuje się dobrze w gospodarstwie. Kocha swoją mamę, piękną różową świnkę. Uwielbia przytulasy i opowieści Basi. Ale inne prosiaczki są dla niej niemiłe, wyszydzają jej wygląd. Świnka marzy o wyjeździe na rajską wyspę, o której opowiadała jej córka gospodarzy. Marzy by być wolną i szczęśliwą wśród różnobarwnych przedstawicieli swego gatunku. Gdy pewnego dnia trafia na targ, a potem do Małego Zoo wszystko się zmienia.
Nagle ze świnki outsiderki staje się główną atrakcją zoo. Poznaje inne zwierzęta, które okazują jej sympatię. O, mamy tu cały przekrój - osiołek Pajda, zarozumiały struś Lucek czy nierozgarnięta koza Dowoza. Okazuje się też, że rajskie Wyspy winek istnieją. Informację potwierdza okrętowy szczur Radek.
Czy Tutu znajdzie w sobie odwagę by spełnić swe marzenia? Czy da radę dopłynąć na odległą wyspę?

Potajemnie przeczytałam tą książkę na Legimi.pl. Skusiła mnie okładka. Syn czyta w tym czasie przygody Dogmana.
Publikacja porusza ważne tematy, takie jak akceptacja, przyjaźń, poszukiwanie własnego miejsca na świecie i dążenie do realizacji własnych marzeń. Przedstawiona historia Tutu jest ciekawa, okraszona ładnymi ilustracjami. A najwspanialsze w tej opowieści jest to, że jest prawdziwa! Tak, istniej Wyspa winek na Bahamach.

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki Tutu. Opowieść o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie