Zamęt

Okładka książki Zamęt Vincent V. Severski Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Okładka książki Zamęt
Vincent V. Severski Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Zamęt (tom 1) kryminał, sensacja, thriller

Nie przeczytana, a przesłuchana w postaci niesamowitej superprodukcji Audioteki. Jedna z tych pozycji, które nie pozwalają wysiąść z samochodu, bo nie sposób przerwać słuchania. Wiele wątków zgrabnie połączonych w całość tak, że ciężko się zgubić. Forma audio na wiele głosów dodatkowo pomaga sobie uporządkować całą fabułę. Polecam.

Severski marka sama w sobie

Bardzo dobra, wielowątkowa powieść szpiegowska, trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Czuć, że autor wie o czym pisze, bo wszystkie detale odnośnie pracy Służb, szczegóły dotyczące przepływu danych, archiwizowania są naprawdę bardzo wiarygodne. Co ważne, autor powstrzymał się od popisywania się znajomością realiów. Jeśli na przykład mamy opis...

Świetna sensacja szpiegowska choć w mojej ocenie trochę za dużo stron, przez co momentami akcja wystopowuje, atmosfera się rozwadnia, napięcie spada, a czytelnikowi włącza sie małe zniecierpliwienie. Troszkę kondensacji i było by rewelacyjnie, a tak jest tylko dobrze.

Od samego początku na wysokich obrotach. Płynna wielowątkowość, która zmierza finału odpowiednio generując napięcie. Bardzo!

Pan Severski trzyma formę, a nawet zauważyłem pare ciekawych rozwiązań. Kilka wątków rozpoczętych na początku książki uderzyło mnie swoim powrotem w końcówce (już prawie o nich zapomniałem)! Ciekawie jest chociaż na chwilę wejść w ten świat szpiegów, agentów, różnych motywacji i emocji.

Nie twierdzę, że jest zła, ale chyba było to dla mnie zbyt zagmatwane, a także trochę za długie, przez co stawało się nudnawe, zamiast ekscytujące. Żeby zabrać się za kolejny tom, mimo że jest moją własnością będzie musiało upłynąć trochę czasu.

2024

Dwa lata temu znakomicie bawiłam się podczas zapoznawania się z "Odwetem", drugim tomem serii o Romanie Leskim, dlatego obiecałam sobie, że koniecznie muszę sięgnąć po jego poprzednika. Również "Zamęt" zrobił na mnie wyśmienite wrażenie, nie mogłam oderwać się od stron powieści, mocno wciągnęłam się w przebieg zdarzeń, z uwagą śledziłam, co działo się na polskiej scenie...

Dałem 7 za pokazanie "polskiego piekiełka", które dotyka też na pewno służb wywiadu.
Jak dla mnie trochę za łatwo dochodziło do spotkań kontaktów, ale to tajemnicza gra szpiegów więc nie dowiemy się pewno jak jest naprawdę.

Zaskakująco dobry ten „Zamęt” Victora V. Severskiego. Thriller szpiegowski, który nie jest nastawiony na krwawą jatkę, a na fantastyczną grę psychologiczną pomiędzy porywaczami oraz zagmatwaną zagadkę, w której wywiad szuka zdrajcy.

Przyznaję, że ciężko początkowo rozgryźć wszelkie relacje i powiązania pomiędzy poszczególnymi bohaterami, a także niełatwo wgryźć się w samą...

2 243
    1 228