Łamacz Dusz

2018-11-20
2018-11-20
Tomasz Bereziński
literatura niemiecka zbrodnia

Juz dawno nie przeczytałam ksiażki na dwa razy. Bardzo ciekawa historia, bez nudy czy zbędnych opisów. Naprawdę fajna pozycja tego autora.

Książka zapowiada się ciekawie, ale im dłużej się ją czyta tym bardziej ma się wrażenie, że nie jest o tym, o czym być miała. Nudna, zagmatwana, trochę o wszystkim i o niczym - tak, jakby autor samym pomysłem wyczerpał swoje pokłady. Szkoda - bo po świetnych książkach autora ta jest słabiutka. Dobrze, że taka cienka, bo czasu szkoda.

Dzieje się, oj dzieje 😀 Wiele zwrotów akcji i zaskoczeń, ale pana Fitzka czytałam już lepsze książki 😄

Lubię książki tego autora. Ale ta mu chyba nie wyszła.

Lubię książki tego autora. Ale ta mu chyba nie wyszła.

Ta książka to ogień!!! Jeden z najlepszych thrillerów, jakie czytałam. Mroczny, zaskakujący, z bardzo dobrym zakończeniem i zakończonymi starannie wątkami. Nie mam uwag.

Fitzek to zdecydowanie mój numer jeden wśród twórców thrillerów psychologicznych. Zdania po lekturze nie zmieniam, ale uważam, że tutaj akurat mógł się bardziej postarać.

Owszem, mamy w Łamaczu Dusz atmosferę niepokoju i grozy, mamy trzymającą w napięciu akcję i niebanalną zagadkę, ale od mojego ideału wymagam więcej.

Zabrakło mi tu uczucia, że po poznaniu zakończenia chcę jeszcze raz przeczytać książkę, bo kilka ostatnich zdań wywróciło historię do góry nogami. Tutaj był zwrot jedynie o 90 stopni ;)

Polecam, ale Fitzek ma w dorobku zdecydowanie lepsze pozycje.

Zabrakło mi tu uczucia, że po poznaniu zakończenia...

mega książka. Aż do ostatniej strony czuć napięcie

mega książka. Aż do ostatniej strony czuć napięcie

Słabo, gniot straszny, rozczarowałam się!
Męczyłam się czytając, miałam nadzieję, że może w końcu się coś rozkręci, a tu nuda straszna. 😐
"Pasażera 23" przeczytalam kilka dni temu i nie mogłam się oderwać, a to "dzieło" to powieść jakby zupelnie innego autora...
Nie wiem czy sięgnę po jego kolejne książki skoro pisze tak nierówno.
Czuję niesmak! Nie polecam!

Słabo, gniot straszny, rozczarowałam się!
Nie wiem czy sięgnę po jego kolejne książki skoro pisze tak nierówno.
Czuję niesmak! Nie...

Książka naprawdę dobra.

Jak często u Fitzka bohater, który popadł w zaburzenia psychiczne oraz amnezję. Schemat więc już dość eksploatowany w twórczości autora. Trzeba jednak przyznać, że za każdym razem stara się by fabuła różniła się od poprzednich, by wątki były jednak niepodobne.

Autor myli tropy, podrzuca czytelnikowi kolejne podpowiedzi, by następnie zupełnie zmienić rozwiązanie.

Zapewne efekt "wow" byłby większy, gdyby to było pierwsze spotkanie z Fitzkiem. Na nudę jednak nikt narzekać na pewno nie będzie.

Książka naprawdę dobra.

Momenty były ciekawe, ale całość taka sobie. Nie wiem czy skuszę się na kolejną tego autora.

Dodaj cytat z książki Łamacz Dusz