Łamacz Dusz

kryminał, sensacja, thriller
2018-11-20
Tomasz Bereziński
literatura niemiecka zbrodnia

Dla mnie co najwyżej przeciętna. Niby thriller, ale d... nie urywa.

Tym razem, znając zakręcony styl Fitzek'a, udało mi się wytypować sprawcę. Ale nie to jest największym problemem. Książka, mimo, że powinno się ją czytać szybko- dłużyła mi się niemiłosiernie, omijałam niektóre opisy, które się powtarzały. Fabuła naciągnięta za bardzo, przedobrzona. Koniec książki rozczarowujący.

Wgniata w fotel I trzyma w głębokim napięciu jak każda inna książka Fitzka. I oczywiście, kompletnie niepodziewanie zakończenie.

Wciągający i zaskakujący thriller psychologiczny, jeden z lepszych jakie przeczytałem.

Kolejna książka autora, która wprowadza mętlik w głowie. Co prawda nie była idealna ale pozostawia w głowie ślad i niepokój za co lubię twórczość autora

Im więcej przeczytanych książek Fitzka, tym wiecej dostrzega się ulubionych schematów autora (np. syndrom zamknięcia). Pojawiają się też postacie, które występują w innych książkach (prof. Larenz). A mimo tego, Łamacz Dusz kolejny raz zwodzi i zaskakuje. A za to autor niezmiennie budzi mój podziw.

Polecam tą pozycję tylko fanom Fitzka oraz thrillerów. Na kilka godzin zostaniesz zamknięty w szpitalu psychiatrycznym, gdzieś na prowincjach Berlina. Tu się rozegra cała akcja z zamkniętymi i uwięzionymi kilkoma pacjentami i obsługą. Niejednokrotnie się zdziwisz, stwierdzisz to się kupy nie trzyma..., a jednak. Fitzek dowodzi, że jest jednym z najlepszych pisarzy w tym kręgu.

Dobrze, że czytając Fitzka nie zostajemy zahipnotyzowani i uwięzieni w jego zwariowanym, szaleńczo zaplątanym książkowym świecie! z jednej strony byłaby to niezła przygoda, z drugiej koszmar, z którego moglibyśmy nie wyjść w jednym kawałku :)
Kto ma ochotę wziąć udział w eksperymencie polecam lekturę "Łamacza dusz" :)

Im więcej czytam Fitzka, tym mniej mnie zaskakuje. Mogę stwierdzić z całą pewnością, że jego pierwsze książki są zdecydowanie mocniejsze i bardziej intrygujące. Łamacz dusz jest wznowieniem Kliniki, a ja bardzo się cieszę, że w końcu mogłam to przeczytać. Klinika jest albo nieosiągalna, albo jej cena jest z kosmosu :)
Wracając do książki - jak to zwykle u Pana Sebastiana,...

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Dyskusje

1 660