Oblicze śmierci

Cody McFadyen Wydawnictwo: Filia Cykl: Smoky Barrett (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
The Face of Death
kryminał, sensacja, thriller
2018-02-18
Joanna Grabarek
thriller psychologiczny sekret FBI seryjny morderca Joanna Grabarek

Proponuję rozpocząć od przeczytania pierwszego tom CIEŃ BESTII Ja jestem pod wrażeniem.Mocne opisy ,ale czyta się doskonale. Polecam dla fanów takich emocji.Nie czytając Cienia ma się wiele niejasności bo wiele wątków ma swój początek w 1 tomie

Sam pomysł nie jest zły. Książka wciąga i momentami zaskaeu. Ale niestety jest też bardzo przewidywalna. Moim zdaniem autor zafiksował się za bardzo na głównej bohaterce i nie potrafi pozbawić innych bohaterów książki jej cech. To stąd ocena 6.

Książka jest drugą z cyklu Pani detektyw Smoky Barrett. Czytałam ją tuż po przeczytaniu pierwszej książki z cyklu. Zjadłam ją mniej niecierpliwie. Historia fajnie przedstawiona, ale momentami się dłużyło. Przy tego typu historiach nie lubię czytać prawie 600 stron. Wystarczy kryminał napisać na te 400-450 stron, dużo stron zostało dodanych, aby czytelnikowi przypomnieć co...

To bardzo dobry i mocny thriller psychologiczny, który na długo pozostanie w mojej pamięci
Jestem zszokowana, przerażona, skażona psychicznie i poruszona dogłębnie.
Emocje i jeszcze raz emocje. Czytając cały czas odczuwałam ból. W książce jest on wszechobecny.
Bo czyż nie jest bólem handel dziećmi, ich molestowanie, wyrafinowane znęcanie się czy pobyt w bidulu bądź bycie...

Na półkach: , , , ,

W skrócie ... świetna książka.

Tom drugi cyklu Smoky Barret jest jeszcze lepszy od części pierwszej. Wciągająca fabuła nie pozwala oderwać się od czytania. Ogrom okrucieństwa i krzywd opisanych w tej powieści aż zatyka. Wyszło autorowi świetne połączenie kryminału z dramatem. Duży plus powieści to pamiętnik Sahry. To były moje ulubione fragmenty.

1 gwiazdkę odejmuję za...

Drugi tom cyklu Codego McFadyena formułą i strukturą jest bardzo zbliżony do poprzednika,pod tym względem autor jest niestety dość schematyczny. Mnóstwo przypomnień z tomu pierwszego po jakimś czasie zaczyna też lekko irytować. Natomiast miłym zaskoczeniem było dla mnie ciekawe posunięcie autora,gdy jeden z wątków śledztwa bardzo szybko stał się motywem przewodnim książki...

Mocną stroną są analizy psychologiczne i geneza działania zarówno sprawców jak i ścigających. Dużo emocji jednak wszytko dobrze umotywowane i wyjaśnione z logiczną konsekwencją.

Pamiętam, że po pierwszym spotkaniu z agentką specjalną Smoky Barrett postanowiłam sięgnąć po drugi tom po dłuższej przerwie. Pierwsza część pt. „Cień bestii” była na tyle drastyczna, że musiałam odpocząć od tak dużej skali przemocy. W „Obliczu śmierci” również nie brakuje makabrycznych scen, choć w tej części dominującymi elementami są smutek i osaczenie.

Ciekawym...

Druga część również świetna i także brutalna. Szybko zaprzyjaźniłem się z tymi bohaterami i marzę, by przeczytać cały cykl, co będzie niezwykle trudne, ponieważ widzę, że nie można teraz nigdzie dostać książek… Wcześniej powieści ukazywały się w wydawnictwie Amber, ale to już minęło… Mam nadzieję, że Filia weźmie się za kolejne tomy. Są jakieś ebooki, ale za nie dziękuję –...

McFadyen to pisarz, który wylewa na podłogę wiadro ludzkich wnętrzności i karze nam je oglądać z każdej strony. Jest bezlitosny. Nie oszczędza ofiar w swoich książkach, ani czytelnika. I chwała mu za to.
To pisarz zdecydowanie dla osób, które nie brzydzą się krwi, nie boją mocnych opisów i mają świadomość, że po świecie rzeczywiście chodzą zwyrodnialcy, których on...

Dyskusje

• 2018