Igrzyska śmierci

Okładka książki Igrzyska śmierci
Suzanne Collins Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Igrzyska śmierci (tom 1) Seria: Kolekcja 70 lat Empik literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2009-01-01
Data 1. wydania:
2008-01-01
Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Małgorzata Hesko-Kołodzińska Piotr Budkiewicz literatura amerykańska Ameryka przyszłość igrzyska dystopia

więcej Więcej

Wspaniale wymyślony i nakreślony dystopijny świat. Bohaterowie o charakterach zdecydowanych różnych i jakże bliskich sercu. Cudowna podróż w nieistniejący na szczęście świat.

Wciągająca i pełna emocji. Dlaczego ja dopiero teraz trafiłam na tę książkę? Z całego serca polecam. Warto!

Świetna, wciągająca. Nie mogłam przestać czytać. Pewnie to dlatego, że uwielbiam książki dla młodzieży.
Przyznam, że mogę się oprzeć wrażeniu, że jesteśmy bardzo, bardzo blisko takiego świata, jaki jest w Kapitolu.

Mówię. Myślę. Biegnę.
Czyta. Poprawia. Idzie.
Nie byłam w stanie czytać książki prowadzonej tym typem narracji. Niesamowicie mi to przeszkadzało i poddałam się grubo przed połową.

Świetna trylogia. Zrobiłam reread i kolejny raz jestem zachwycona. Ciężko było się oderwać od czytania.

Pozycja napakowana akcją po brzegi. Mimo paru głupotek bardzo przyzwoita młodzieżówka, którą czyta się błyskawicznie.

,, Igrzyska śmierci" to film, który oglądałam bardzo dawno temu w tv. Kiedy dowiedziałam się, że jest nagrany na podstawie książki, obiecałam sobie że kiedyś ją przeczytam. I takim sposobem po upływie kilku lat mam ją w rękach. Nie potrafię jednak porównać filmu do książki. Zwyczajnie nie pamiętam szczegółów, znam tylko ogólny zarys fabuły. Może to dlatego tak dobrze mi się...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To było dobre.
To było bardzo dobre.
To było rewelacyjne.

Polubiłam naszą główną bohaterkę (chociaż czasami mnie irytowała), ale postać w której się zakochałam to Rue. Fabuła bardzo dobra, ani razu przy książce się nie nudziłam.

Jedyne czego odradzam (ale w ogóle tego nie zmienia oceny) to wydanie. Jak was też niemiłosiernie irytują białe strony to kupcie sobie jakieś...

Jednym tchem przeczytana. Czołówka jeśli chodzi o literaturę młodzieżową.

58 219
    15 078