Kup teraz - 20 ofert w cenie od 6.99 zł do 28.14 zł

Kraina snów

Patronat LC
Maria Paszyńska Wydawnictwo: Książnica Cykl: Owoc granatu (tom 2) powieść historyczna
Książnica
historyczna orientalistyka Iran literatura polska
Owoc granatu (tom 2)
powieść historyczna
historyczna orientalistyka Iran literatura polska

Oficjalne recenzje i

O dziewczynach, których dusze zostały uwięzione na granicy światów

Link do recenzji

Powojenne losy kresowych dziewcząt w Iranie

"Wszyscy myślą, że wyzwolenie to szczęście. Mają rację, ale wyzwolenie to też moment, kiedy się orientujesz, że jesteś sam i że nie ma już twojego świata. Nie ma nic i nikogo. Koniec. A ty żyjesz."
Mikołaj Grynberg

Stefania i Elżbieta, bliźniaczki. Ten sam wygląd, zupełne inne charaktery.
Cudem wyszły z syberyjskiego piekła i...

Czyta się doskonale, odkrywam historie mi nie znane z dziejów Polaków wygnanych.
Do tego Iran, cudowny, kolorowy, pachnący, prawdziwy ...
Wszystko co lubię znalazłam w tej książce.

Polecam M:o)

Pierwsza część troszkę lepsza ale drugą również szybko pochłonęłam ,polecam

Przepiękna powieść. Każda kolejna czesc mocno wciągająca pełna kolorow i emocji z pewnością niesamowita. Kilka nieprzespanych nocy i zarwanych dni. Bardzo polecam.

Trzyma poziom bardzo dobrze się czyta. Dla mnie tylko postać sióstr jest zbyt jednoznacznie zarysowana. Lubię gdy bohaterzy są nie jednoznaczni, a tu nie ma miejsc na zastanawianie się komu kibicować. To jedyny jak dla mnie mankament.

Druga część serii Owoc granatu - doskonała!

Nie udało mi się polubić żadnej z bohaterek. Postaci są zbyt czarno-białe.
Słabsza od pierwszej części. Liczyłam na dramat historyczny, a tymczasem wszystko zmierza w stronę melodramatu.
Miejscami lektura się dłuży, bohaterowie mówią w kółko o tym samym, potem znów przeskok o kilka lat.
Można przeczytać i pewnie sięgnę po kolejne tomy, ale bez rewelacji.

W drugiej części sagi "Owoc Granatu" poznajemy powojenne losy Elżbiety i Stefanii Łukowskich, które postanawiają zostać w Iranie, kraju który wydaje się prawdziwym rajem w porównaniu do syberyjskiej gehenny. Książka skupia się głównie na życiu uczuciowym obu dziewcząt a historia toczy się dwutorowo, jako że siostry nie utrzymują ze sobą żadnych relacji. Przyznam, że druga...

Kolejna część historii życia dwóch sióstr-bliźniaczek. Z Syberii trafiają do Iranu gdzie każda poszukuje swojego szczęścia i stara się powrócić do normalności. Jednak wspomnienia nie dają im spokojnie żyć. Siostry oddalają się od siebie aż w końcu tracą ze sobą kontakt. Piękne opisy kultury irańskiej.

Tom drugi ,zachwyca.Mamy już Iran.Czy ,miłość wygra.Czy Iran to nowy raj na ziemi ?
Będę pewne problemy.Ale i tak jest fajnie.

• 2019
  • 2020