Stulecie Winnych

Patronat LC
Ałbena Grabowska Wydawnictwo: Zwierciadło Cykl: Stulecie Winnych (tom 1-3) literatura piękna
Zwierciadło
literatura polska historyczna saga życie wojna kryzys stan wojenny rodzina II Wojna Światowa
Stulecie Winnych (tom 1-3)
literatura piękna

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Żyjąc z wielką historią w tle

18 Link do recenzji

Książka od której ciężko się oderwać.

Dawno nie czytałam tak ciekawej, wciągającej bez reszty książki. Cudowna, wielowątkowa, wzruszająca opowieść. Polecam i zazdroszczę tym, którzy dopiero będą czytać :)

Wspaniała powieść. Idealny tekst na scenariusz filmowy. Osobiście zawsze wolę książkę.

Z czystym sercem polecam. Książka wciąga od pierwszej strony. Rodzina Winnych- wojna, miłość, prblemy i mądrość życiowa.

Nudy, nudy, nudy i przeciętność. 5 gwiazdek daję tylko ze względu na pierwszy tom, który jest w miarę do przejścia, drugi słabszy, natomiast tom 3 jest chyba pisany przez kogoś zupełnie innego, kto tylko pobieżnie przeczytał 2 pierwsze książki. Jakieś to takie wszystko na siłę, niespójne. W ostatniej części dobre było to, że poczułam szczęście jak wreszcie ją zmęczyłam. ...

Dlaczego tak długo zwlekałam z przeczytaniem?
Niesamowite 100 lat historii Polski i rodziny Winnych. Wszystkie najważniejsze wydarzenia splatają się ze sobą w niesamowicie urzekającym stylu.
Tragedie, wzloty, upadki, śmierć, narodziny, miłość; a pośród tego wszystkiego to, co najważniejsze - rodzina.
Kawał dobrej książki, która jest gotową lekcją historii najważniejszych...

Niesamowita, wnikliwa historia przedstawiająca stulecie z perspektywy jednej, wielopokoleniowej rodziny. Dla mnie, to taki obraz tego, jak zmieniała się w ciągu lat polska rzeczywistość oraz jak przekształcała się mentalność ludzi. Przeczytałam tę powieść z prawdziwą przyjemnością i zapewne za jakiś czas znów do niej wrócę.

Saga o rodzinie Winnych jest wyjątkowa pod wieloma względami, ale to co spodobało mi się w niej najbardziej, to ta uniwersalność, możliwość utożsamienia się z bohaterami. Autorka cudownie wykreowała świat, który wciąga bez reszty. Dawno żadna książka nie wywołała u mnie tak przyspieszonego bicia serca, żalu i emocji. Nie da się jej odłożyć i każdy kolejny tom musi być pod...

Mieszane uczucia. Z jednej strony ciekawa saga, wiarygodna i nieprzerysowana, z drugiej taka w skrócie i po łebkach. Nic dziwnego, bo wciśnięta w trzy tomy. Tacy na przykład Whiteoakowie z Jalny Mazo de la Roche dostali na sto lat aż czternaście tomów. Bardzo irytowały mnie pomyłki i niekonsekwencje. Autorka wylicza błędnie wiek bohaterów, pomyłki dotyczą pokrewieństwa,...

W związku z tym, że oglądałam serial na TVP to nieustannie porównuje go z książką. A różnice są znaczne. Momentami akcja nabiera tempa, przeciwnie do serialu. Jest dużo więcej postaci, których w telewizji nie Zobaczymy. Jednak przyciąga, intryguje, interesuje, bawi, ale i wzrusza. Warto przeczytać, polecam !

Dyskusje

• 2019