Skończona gra

Okładka książki Skończona gra
C.D. Reiss Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Marriage Games (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Marriage Games (tom 2)
Separation Games
Wydawnictwo Kobiece
2018-11-30
2018-11-30
Sylwia Chojnacka
małżeństwo układ propozycja rozwód firma tajemnice dominacja miłość seks erotyka

Ta część już w miarę spokojniejsza, lżejsza, więc w sam raz dla mnie. Dużo lepsza od pierwszej części.

Dalszy ciąg losów Diany i Adama. Ich kontrowersyjny układ (ciag dalszy planu spędzenia 30 dni w układzie dominant - uległa), przepychanki, próba sił i uczuć.
Po trzecim podejściu skończyłam czytać. Za bardzo pokręcone to wszystko, a fascynacja bólem, czy zgoda na gwałt nie przemawia do mnie.
Książka ukazuje, jak ważne jest dopasowanie seksualne w związku, otwartość, zaufanie i brak tajemnic. Całe życie poznajemy innych, ale też siebie, zmieniamy się, uczymy nowych rzeczy.
Wspomniany jest też problem chorób kobiecych - obciążenie, gdy występują w rodzinie (w tym wypadku u matki) i jakie opcje można wziąść pod uwagę, gdy się myśli o (późnej) ciąży w przyszłości.

Książka ukazuje, jak ważne jest dopasowanie seksualne w związku, otwartość,...

"Skończona gra" hmmm. . . No cóż. Będę szczera jak zawsze. Tak jak pierwsza część dla mnie była dobra, tak druga jest napisana na siłę. Można było nie pisac drugiej części, a dopisać do pierwszej jeszcze z 5 rozdziałów i to zakończyć. Druga część jest pisana chyba po to, żeby była.
Adam zrywa umowę wcześniej. Diana zakochuje się na nowo w prawdziwej naturze Adama i wpada w rozpacz, kiedy ten oznajmia że to koniec. Nie wie, że w ten sposób mąż chce ją chronić zanim to ona się zmieni. Adam nigdy nie chcial, by Diana stała się częścią jego mrocznego świata. Teraz zdaje sobie sprawę, że popełnił błąd, pokazując swoje prawdziwe oblicze. Zostało jeszcze 14 dni umowy. Czy dotrzymają warunków?
Przeczytałam, ponieważ nie lubię zostawiać książek i ich historii nierozstrzygniętych. No ale dobrze, że nie ma 3 części. Trzeciej już bym nie kupiła...

"-Ile masz lat?
-Dwadzieścia osiem. Pier...l się."

Absolutnie najlepsza pozycja z motywem bdsm jaką czytałam. Jestem zachwycona i jednocześnie zdziwiona, że ta seria nie ma wyższej noty. Autorka skupiła się na emocjach, jakie towarzyszyły naszym bohaterom i wyszło jej to naprawdę dobrze. Te książki czytają się same. Pierwszy raz od dawna zabrałam do pracy czytnik i po kryjomu skończyłam kolejne rozdziały.
Jest ostro ale nie obscenicznie, masa przekleństw, nazewnictwo od którego uszy więdną ale tutaj nic nie przeszkadza. Tak musi być!
Kompletnie nie raził mnie ten rollercoaster uczuć i decyzji w tomie 2.
I z całą pewnością jeszcze nigdy nie przeczytałam prawie 500 stron z nieustannym bananem na twarzy 🙂
Ciekawe postacie, które polubisz. Oboje bardzo inteligentni, dzięki czemu mamy świetne, błyskotliwe dialogi. Po prostu nie ma nudy. Zdecydowanie polecam.
Aha i na koniec... Nie ma dla mnie żadnego porównania z Grey'em, dzięki któremu przestałam czytać książki w tej tematyce (Nie zaliczam darków). Jest nadzieja, że jednak można, naprawdę mozna zrobić coś dobrego z brzydkiego bdsm.

"-Ile masz lat?
-Dwadzieścia osiem. Pier...l się."

Dalsze losy Diany i Adama małżeństwa które podjęło ryzykowną grę mającą ocalić/ dać szansę ich dalszym losom. Tym razem to Diana, która zachłysnęła się światem dominujących i subów chce pociągnąć tą historię do końca, bo chce odzyskać męża. Jej gra jest podstępna ale jej się udaje wciągnąć męża w intrygę tylko że potem gdzieś się gubi.. Dopiero jak przychodzi zdarzenie z którym nie potrafi się zmierzyć i zaszywa się w kącie Adam odnajduje ją i ratuje z opresji. Druga część wydaje się być mniej wulgarna od pierwszej albo przyzwyczajamy się do języka autorki. Po tej lekturze zastanawiam się głęboko nad tym, jak bardzo świat potrafi być tajemniczy a ludzie prowadzą podwójne życie, w pracy kompetentni a za kulisami ..

Druga część lepsza, aczkolwiek chwiejność charakterów obojga bardzo drażni. Raz ona chce go odzyskać, raz on ją i tak w kółko. Sztucznie tworzą problemy i wyolbrzymiają je. Na plus sceny dom-sub, coś innego niż w "zwykłych" erotykach. Wciągają opisy. Pozycja do przeczytania, jednak nie zachwyca.

Szału nie było, dość mocny misz masz. Raz on ją kocha a ona jego nie, potem ona jego, on jej już nie chce.

Drugi tom „Marriage Games” trzyma poziom pierwszego i kolejny raz zaskakuje nietuzinkową historią i prawdziwymi do bólu bohaterami. Styl CD Reiss ponownie wyróżnia się na tle tak wielu książek z gatunku literatury erotycznej.
Diana poznała mroczny sekret swojego męża. Adam nagle stał się jej niezwykle pociągający i odpychający jednocześnie. Oboje podjęli wyzwanie, pewnego rodzaju grę, która ma zdecydować o ich przyszłości. Grę pełną zazdrości, zaborczości, fascynacji, strachu, nadziei, niepochamowanej namiętności i brutalności. Ale czy Diana i Adam byli do końca pewni, co jest wygraną? On miał przestać kochać a ona miała odejść z czystym sumieniem. Wszystko jednak skomplikowało się i stawka drastycznie wzrosła. Diana odkryła w sobie zakazane pragnienia i stała się ich boleśnie świadoma. Już wie, że tylko Adam zdoła je zaspokoić. Ale Adam żałuje, że pokazał żonie swoje mroczne oblicze. Teraz to on chce odejść. Chciał ukochanej żony a nie uległej. Czy oboje odnajdą się w nowych rolach? Czy ponownie przesuną granicę by uratować swoje małżeństwo? Czy mają do czynienia z miłością czy jedynie z pożądaniem?
Nie myślałam, że literatura erotyczna jeszcze czymś zaskoczy a jednak… „Skończona gra” jest książką fenomenalną i wielowymiarową. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o tej serii to koniecznie nadróbcie zaległości. Ja jestem zachwycona! Serdecznie polecam!

Więcej recenzji na www.facebook.com/LiteraturaZmyslow

„Skończona gra” to kontynuacja historii Diany i Adama. Książka, choć w dalszym ciąg krąży wokół tematyki BDSM i nie brakuje w niej brutalnych scen seksu, to jednak wydaje się, jakby było to jedynie tło powieści. Opowieść skupia się przede wszystkim na psychice Diany, jej emocjach, uczuciach i reakcjach na bieżące wydarzenia. Kobieta myślała, że będzie w stanie odsunąć od siebie uczucia i przetrwać okres trzydziestu dni uległości mężowi, by odzyskać rodzinną firmę. Okazało się jednak, że dała się wciągnąć w bardzo niebezpieczną grę, w której ból i wielka namiętność idą w parze. Grę, która zaprowadziła ją na krańce wytrzymałości i ukazała zupełnie inne oblicze jej męża. Kobieta niespodziewanie odkrywa w sobie uległą naturę i nieznane potrzeby, z którymi próbuje sobie poradzić. Odkrywa też, że na nowo zakochała się w swoim mężu. Problem polega na tym, że Adam odsuwa się od niej i nie chce kontynuować gry. Diana jest jednak gotowa za wszelką cenę walczyć o tę miłość.

Muszę przyznać, ze ten motyw był dość irytujący. Kiedy jedno kocha, drugie twierdzi, że nie kocha, kiedy drugie chce, pierwsze nie chce i tak w kółko. Jest zazdrość, zaborczość, pożądanie, pragnienie chronienia siebie nawzajem, ale bohaterowie jakoś nie mogą się spotkać po środku. Jednak więź między nimi jest cały czas bardzo silna, nawet gdy nie potrafią być ze sobą, to nie potrafią też z siebie zrezygnować.

Ogromnym plusem jest na pewno to, że nie jest to płytka historia o namiętności dwojga ludzi, uwieńczona ostrymi scenami erotycznymi. Autorka stara się pokazać dusze bohaterów, ich motywy i wewnętrzny konflikt. Próbuje odpowiedzieć na pytanie, co sprawia, że ktoś ma skłonności sadystyczne bądź masochistyczne. Dlaczego mężczyzna ma potrzebę zadawania bólu i całkowitej kontroli nad aktem seksualnym, a kobieta godzi się na założenie sobie obroży ze smyczą i prosi o wymierzenie jej kary.

Książka wywołała we mnie spore emocje. Chyba głównie zdumienie i wzburzenie tym, że ktoś może pragnąć aż takiej uległości i godzić się na aż takie upokorzenie. Czy o to chodzi w związku, by doprowadzać kogoś na skraj wytrzymałości i dążyć do tego by go złamać?

Polecam, jeśli ktoś ma ochotę przeczytać erotyk z nieco głębszą fabułą.

Niestety Bardzo nie dla mnie. Pierwsza część mnie zawiodła. Druga tylko pogłębiła to nie korzystne wrażenie