Król hakerów

Okładka książki Król hakerów C.D. Reiss
Okładka książki Król hakerów
C.D. Reiss Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki Cykl: King of Code (tom 1) literatura obyczajowa, romans
King of Code (tom 1)
King of Code
Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki
2021-05-12
2021-05-12
Edyta Świerczyńska

Pomysł na powieść ciekawy, napisane dość przyjemnym stylem ale coś nie zagrało. Nie wciągnęło mnie, brakowało mi chemii między bohaterami i zdecydowanie wartkości akcji a fabuła mogłaby być lepiej dopracowana. Dokończyłam na pewno nie wrócę do niej, szybko zapomnę.

Świetna książka , bardzo mnie wciągnęła , dużo się dzieje i nie ma nudów . Polecam .

Taylor Harden stworzył technologiczne imperium, podczas ważnego pokazu, który ma mu przynieść sławę i bogactwo dochodzi do cyber ataku. Opinia i szacunek Taylora wisi na włosku, jego śledztwo doprowadza go do małego miasteczka, Barrington. To właśnie tutaj ukrywa się tajemniczy haker, którym okazuje kobieta, Harper. By odzyskać dostęp do zhakowanego systemu Taylor będzie musiał spełnić żądania kobiety, która ma je bardzo dokładnie sprecyzowane...

To moje pierwsze spotkanie z autorką, choć przyznam się że nie udane. Nie mogłam się wciągnąć w fabułę książki. Zabrakło mi takiej iskry, która by mnie zachęciła do polubienia Taylora i Harper, a wręcz ich zachowania powodowały moją niechęć wobec nich.
Spróbuję jeszcze z inną książka autorki, by sprawdzić czy może inna książka jej autorstwa przypadnie mi do gustu.

Dość przeciętny romans. Fabuła zapowiadała się ciekawie, niestety poziom niedorzeczności trochę zbyt wysoki.

Król Hakerów - CD REISS
(Niebezpieczni mężczyźni)

Pierwszy raz czytałam książkę spod pióra CD REISS, chodź mam kilka tytułów na mojej kupce wstydu.
Nie miałam zbyt dużych oczekiwań co do tej lektury, ale zaciekawiła mnie jej tematyka. To nie było moje pierwsze spotkanie z tematem, ale... Niestety tutaj zawiodłam się na tej książce. Czytało się ją bardzo mozolnie mimo kilku fajnych fragmentów. Mogliśmy tu poznać terminy informatyczne czy techniczne, ale dla większości są one niezrozumiałe.

Książkę wrzuciłabym bardziej w dział obyczajówek.
Autorka porusza temat miasteczka, którego mieszkańcy byli życiowo uzależnieni on pewnej fabryki i tylko dzięki niej jakoś wiązali koniec z końcem... Wniosek smutny i prosty - nie ma pracy,to nie ma życia,które i bez tego było ciężkie.

Mamy przedstawiony tu wręcz natłok postaci,m. in. są to Taylor, Harper, Deeprak, Raven, Jack czy też Catherine i Neil.
Możemy też poznać Trudy, Johnny'ego, Fitza, Pat i Keatona i wiele, wiele innych osób. Ogólnie rzecz biorąc postaci jest tu tyle,że chyba zabrakło by miejsca i czasu na ich uwzględnienie w opisie. Każda z tych osób działa w spójności w tej historii i mało kiedy w książce bywa to tak przedstawione. Są oni dość dobrze wykreowani, zróżnicowani osobowo i interesujący każdy na swój własny sposób. Niestety,ale każda z tych osób mnie denerwowała czy to w mniejszym bądź większym stopniu, bo każda z nich miała coś na sumieniu.

Taylor, który jest główną postacią tej książki. Działa po dwóch stronach barykady,czyli bardzo często na granicy prawa, bądź je po prostu łamiąc. Prowadzi legalne interesy, ale bierze też udział w tych szemranych.
Firma pod przykrywką oficjalnego punktu branży internetowej, tak naprawdę w najlepsze zajmowała się specjalizacją hakerską.
Myślał, że nikt nie da rady go przechytrzyć, a tu... taka niespodzianka.

Facet jest niezwykle butny i denerwujący,a ponadto ciapciowaty, który bardzo ubolewa nad... Tak w sumie, to ubolewa nad wszystkim co dotyczy jego osoby. Zachowuje się trochę jak takie nieporadne, rozkapryszone i nieco zbuntowane dziecko. Wstawki o tym jak bardzo brakuje mu jego zegarka na ręku są wprost irytujące do tego stopnia, że aż śmieszne... Miał też w sobie tę nutkę delikatności.

"(...) Płaczące kobiety mnie przerażały. Miałem przy nich wrażenie, że jestem w łódce na środku oceanu w prażącym słońcu i bez jednego punktu orientacyjnego. Ale tym razem musiałem sterować tą cholerną łódką. Nie było dorosłego, który by się wszystkich zajął. To ja nim byłem. Ja byłem tym dorosłym, który musiał obrać kurs i się go trzymać."

Harper, to inteligentna młoda kobieta. Jest zwariowana, niezdecydowana oraz niestabilna emocjonalnie. Potrafi zachowywać się niezwykle irytująco,a zarazem słodko, wszyscy ją kochają i jednocześnie nie znoszą. Jednym pomaga tak, że zaszkadza przy tym innym.

"Była dziełem sztuki. Jej włam był równie boski jak ona, co mnie jednocześnie złościło i uczyło pokory."

Całość bym oceniła 4/10, mimo fajnego tematu ta książka nie jest dla każdego.
(16+)

Król Hakerów - CD REISS
(Niebezpieczni mężczyźni)

- Taylorze Harden, myślałam, że będę cię mogła dalej nienawidzić. Sądziłam, że mi pomożesz i się zmyjesz. Przysięgam ci na wszystko, co kocham, że otworzyłeś drzwi do mojego serca i tam wszedłeś. Gdybym wiedziała, jak je od blokować i cię z niego wyrzucić, zrobiłabym to. Twoje zachowanie, to, jak mnie traktujesz... Rozsiadłeś się w środku i zrobiło się niewygodnie."

Byłam bardzo ciekawa tej powieści ze względu na tematykę. Przyznam szczerze, że czytając początek miałam ochotę odłożyć tę książkę ale na szczęście się to zmieniło. Na szczęście im dalej tym bardziej coś zaczęło się dziać i moja ciekawość została rozbudzona. Historia dotyczy hakowania, więc już dość nietypowo – a dodajcie sobie do tego romans 😊
Główny bohater to Taylor Harden - młody i ambitny człowiek, który stworzył dobrze zabezpieczony kod QI4. Twierdził wraz ze swoim zespołem, że jest nie do złamania. Stworzyli technologiczne dzieło, nie do zdobycia nawet dla najlepszych hakerów, jednak znalazł się śmiałek, który ich przechytrzył.
Harper to inteligenta i utalentowana hakerka, która pomimo, że żyje na zadupiu była w stanie nieźle skomplikować życie Taylora. Niepozorna kobietka, na którą nikt nie zwracał uwagi była w stanie zablokować system, a tym samym zaprosiła twórcę w swoje skromne progi...choć nie zakładała, że sie zjawi. Kiedy Taylor przyjeżdża do Harper, ich światy wywracają się do góry nogami. Czego Harper będzie oczekiwać od Taylora za odblokowanie jego systemu ? Czy uda się niknąć konsekwencji swoich poczynań? A może cały jej plan legnie w gruzach..? Myślę, że można się jednak zaskoczyć 😉 pomimo początkowo mieszanych uczuć polecam tę książkę! Zupełnie coś innego, a czasami właśnie takiej odskoczni potrzebujemy. Mi bardzo przypadła do gustu.

Mam wrażenie, że „Król hakerów” przy kolejnym czytaniu tylko zyskuje. Dla mnie ta historia jest wielce zaskakująca, interesująco złożona, niesamowicie opowiedziana. C.D. Reiss po raz kolejny sprawia, że nie potrafię oderwać się od jej powieści, a potem brakuje mi słów, aby to opisać. Zdecydowanie wykracza poza banalność i przewidywalność, choć może poza samą końcówką.

“Myślałem, że mój haker to socjopatyczny kryminalista, a okazało się, że nie jest nawet facetem, tylko kobietą, do tego ciepłą i o wielkim sercu”.”

Z twórczością Cd Reiss spotkałam się już wcześniej, a to za sprawą jej dylogii pt. “Małżeńska gra”. Pamiętam, że podobały mi się te książki i obiecałam sobie, że gdy autorka wróci na polski rynek wydawniczy z nową lekturą, to na pewno po nią sięgnę. I tym sposobem w moje ręce trafił “Król hakerów”. Obiecujący opis do tego świetna okładka od razu mnie przyciągnęły. Miałam spore oczekiwania od tej opowieści, ale niestety nie zostały one spełnione. Może i książkę czyta się szybko i temat w niej zawarty jest ciekawy to i tak ewidentnie coś poszło nie tak. W tej powieści spotykamy Taylora, na którego technologiczne mocarstwo nadchodzi cybernetyczny atak, który nie miał prawa się wydarzyć. Wszystkie ślady prowadzą do małego miasteczka Barrington, gdzie Taylor spotyka Harper, która trzyma go w garści i to w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Czego kobieta będzie chciała w zamian za oddanie kodów?

Co spotka Taylora w Barrington?

Myślę, że z tej historii mogło wyjść coś dobrego, ale niestety nie wyszło. Bohaterowie mnie do siebie nie przekonali. Strasznie mnie denerwowała główna bohaterka, ale Taylor wcale nie był lepszy. Reiss nie potrafiła im nadać odpowiednich cech, przez co stali się oni bez wyrazu. Spodziewałam się tego, że autorka wprowadzi nas do świata hakerki i pokaże, jak to od środka wygląda, ale jest to temat opisany powierzchownie, a przecież powinien być na pierwszym miejscu. Podczas czytania, niektórych momentów czułam się zażenowana, chociaż lubię gorące sceny w książkach, to w tym przypadku jakoś nie mogłam tego czytać. Do tego układ między Taylorem i Harper był niesmaczny. Ta lektura z tyłu okładki pokazuje hot level na cztery ogniki, ale czy było hot? Nie bardzo.

W “Małżeńskiej grze” odpowiadał mi styl autorki, jednakże tym razem jakoś nie mogłam się wkręcić. Bardzo szkoda, że Reiss nie wykorzystała potencjału tej powieści, bo jak wyżej wspomniałam, takowy był, ale wykonanie po prostu denne. Strasznie się nudziłam przy czytaniu i naprawdę ledwo, co tę książkę doczytałam do końca.

Nie będę się rozpisywać więcej, bo niestety nic pozytywnego o tej historii nie napiszę, chociaż nie. Jest jedna rzecz, którą było zakończenie i chyba tylko dlatego sięgnę po drugi tom, żeby sprawdzić, co tam się dalej wydarzy, bo zasiało to we mnie jakąś nutkę ciekawości. Niestety nie polecam tej książki. Jestem strasznie zawiedziona, bo spodziewałam się zarąbistej historii, która została spisana na ponad 450 stronach, a dostałam istną męczarnię, przez którą było mi ciężko przebrnąć.

Kasia

„Król hakerów” skusił mnie obiecującym opisem oraz ciekawą oładką. Miałam ogromne oczekiwania, co do tego tytułu. Niestety rozczarowałam się. Książka jest bardzo przeciętna, bohaterzy zupełnie bez charakteru a styl autorki delikatnie mówiąc chyba mi nie odpowiada, ponieważ lektura była dla mnie męczarnią. Niestety czasem zdarzają się i takie książki, które czytelnikowi „nie leżą”.
Taylor Harden siedzi za sterami technologicznego mocarstwa. Jednak zbytnia pewność siebie, pycha i chęć sławy sprawiają, że mężczyzna popada w kłopoty. Staje się ofiarą cybernetycznego ataku. Ślad prowadzi do małego miasteczka a dokładnie do Harper. Kobieta posiada teraz wiele asów w rękawie. Tajemnice Taylora są u niej bezpieczne do czasu aż ten spełni jej specyficzne żądania.
UWAGA SPOILER! Cała książka opiera się na szantażu. Ona odblokuje zahakowany system, jeśli on udzieli jej korepetycji z seksu. Koniec. Serio, mówię poważnie oto cała historia. C.D. Reiss napisała książkę, która mogła być genialnym romansem jednak coś poszło nie tak i wyszedł nudny i tani romans. Opisy były nużące, bohaterzy jak wspomniałam wcześniej zupełnie bez wyrazu, zero chemii, zero zaskakującej fabuły. Przymuszałam się do czytania z nadzieją, że coś zaiskrzy, ale niestety rozczarowałam się. I nie tylko ja, ponieważ książka na lubimyczytac.pl ma bardzo średnią ocenę a większość recenzji pokrywa się z moimi spostrzeżeniami. „Król hakerów” jest jednym z moich większych rozczarowań. Do lektury ani was nie zachęcam ani nie zniechęcam aczkolwiek jest przeceż na rynku tyle dobrych książek…

To była naprawdę fajna lektura. Momentami pokręcona, czasem niezrozumiała, ale bardzo fajna. Może i z nutą sceptycyzmu podchodziłam do niej, ale jak zazwyczaj bywa książka mi się ostatecznie podobała. Nie trafia może do moich top lektur, ale na kontynuację z przyjemnością czekam.
Historia inteligentnego, sprytnego hakera, Taylora i pięknej, równie inteligentnej Harper. Można by założyć, że to połączenie nie będzie mieć przyszłości. W końcu skoro ona ograbia go z jego najcenniejszej rzeczy powinni się nienawidzić. Ale jak to bywa, los jest przewrotny. I wtedy do głosu dochodzą uczucia. Można się oszukiwać, ale chyba nie ma większego sensu.
Ale tutaj mamy też drugie dno, to bardziej poruszające, czyli dotychczasowe życie Harper w jej rodzinnej miejscowości, która obecnie ledwo przędzie. Czy to Taylor ma być kluczem do rozwiązania wszystkich problemów? Czy naprawdę ma aż takie możliwości?
Jest to lekka, niezobowiązująca lektura. W sam raz na kilka relaksujących sesji pod kocykiem. Polecam, bo ta parka może zdobyć sobie sympatię wielu czytelników.

• Ebooki
  • Przeczytane w 2021