Shuttergirl

2019-07-24
2019-07-24
Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik

Oficjalne recenzje i

Idealna książka dla amatorów słodyczy

376 11 27

Zupełnie inny pomysł, który był nowatorski w czasie, kiedy książka ta zyskała premierę w dniu publikacji.
Dwie sylwetki bohaterów, jedno potwornie doświadczone przez los, drugie wystawione na widok publiczny.

Właśnie skończyłam. I powiem Wam szczerze gdyby nie końcówka śmiało stwierdziłabym, że świetna książka. No właśnie gdyby...

Historia poruszająca. Laine paparazzi, która przeszla w swoim życiu wiele. Tułaczkę po domach zastępczych, wykorzystania różnego typu, słabe poczucie swojej wartości. Jednak z drugiej strony jest silna i charakterna na swój sposób.

Michael Hollywoodzki aktor. Znali się jako dzieciaki ze szkoły, przyjaźnili. Jednak w zetknięciu dwa różne światy czasem mają naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. Odpuszczamy czasem bo nam tak łatwiej, lub mamy inne priorytety.

Kiedy spotykaja się po latach iskrzy. Próbują połączyć swoje światy choć idzie to ku nieuchronnej katastrofie.

Bardzo mi się podobali wyraźni bohaterowie, świat przedstawiony bardzo dokładnie paparazzi i celebrytow od strony gonitwy. Takiej zabawy w kotka i myszka.

I cała akcja trzyma w napięciu. Dylematy są tak realistycznymi problemami, że czasem aż boli czytając dalej.

I czułam się jak w bańce mydlanej, aż do końcówki. Jakby ktoś nagle wbił szpilkę w moją bańkę i czar prysł. Ale nie będę zdradzać nic więcej bo bądź co bądź uważam że warta jest przeczytania.

Moja ocena 0-10:

Bohaterowie : 8
Fabuła : 8
Przyjemność z czytania: 8

Michael...

Pomysł dobry, ale wykonanie już nie tak bardzo. Strasznie mi się dłużyło czytanie, bohaterowie byli bez wyrazu i nie umiałam się wkręcić w historię. Gdybym się nie zaparła to pewnie bym jej nie skończyła.
Przeczytane, ale do zapomnienia. Nie jest to książka, o której bym komuś opowiadała lub jakoś szczególnie polecała.

Trochę to wszystko było niezrozumiałe dla mnie, styl autorki był "chaotyczny" jeśli mogę to tak ująć. Coś mi tutaj nie zagrało i męczyłam się czytając tę historię.

Ta książka jest zdecydowanie lepsza od serii małżeńskiej tej autorki. Zaryzykowałam i kupiłam. I nawet, nawet muszę przyznać.
Akcja jest, ciekawie to wszystko się toczy pomiędzy bohaterami i dosyć szybko się czyta.
Historia opowiada o paparazzi i aktorze.
Do tego wszystkiego okazuje się, że się znają.
Ona ściga takich jak on.
Karmi się ich wpadkami.
Zarabia na tym.
On ucieka przed takimi jak ona.
Ukrywa dokładnie sekrety.
Chce żyć prywatnie.
Jednak po ich spotkaniu, każda z dotychczasowych zasad będzie ciężka do utrzymania.
Instagram z_ksiazka_na_sercu

Historia opowiada o paparazzi i aktorze.
Do tego wszystkiego okazuje się, że się znają.
Ona ściga takich jak on.
Karmi się ich wpadkami.
Zarabia na tym.
On...

2036

Ta pozycja przyjemnie mnie zaskoczyła! Chociaż czasem przewinęły się przez fabułę szablony, to nie był to taki zwykły ero-romans. W środku znalazłam:
👉 intrygującą fabułę (wiele książek mi przez ręce przemknęło, ale jeszcze tematu aktor-paparazza nie było!)
👉 dobrze zarysowane tło bohaterów (nie obcujemy z wyblakłymi postaciami, Laine i Michael mają swoją historię, choć skrajnie różną)
👉 ostry kontrast pomiędzy bohaterami (Laine przeszła wiele, jest twarda i musi przeć do przodu, żeby przetrwać; Michael od początku jest postacią uprzywilejowaną, która w trakcie akcji uczy się, jak nie żyć pod publiczność)
👉 dość wyważony erotyzm (tak, bohaterowie lubią seks, ale jednocześnie akcja to nie tylko prosta młócka między nimi. Po skończonej lekturze odniosłam wrażenie, że te sceny nawet trochę zostały wstawione z obowiązku? Poniekąd. Bez seksu ta książka pozostałaby tym samym - opowieścią o dwóch ludziach, którzy muszą zmierzyć się z otoczeniem i przeszłością)
👉 pasję autorki (a co za tym idzie bohaterki) do Los Angeles, i to pasję i miłość na tyle mocną, że sama mogłam poczuć błysk fleszy oraz huk ulic LA
👉 zakończenie, które jakoś rozmiękcza serduszko (do HEA mam ambiwalentny stosunek, ale tutaj przekrzywia się na korzyść powieści)
Zdecydowanie nie jest to romans z topowych półek w polskich księgarniach. Jednak jeśli do tej pory nie przepadaliście za większością szumnych tytułów, to ten będzie dla Was!

Spodziewałam sie czegoś lepszego, taka sobie historia.

Spodziewałam sie czegoś lepszego, taka sobie historia.

Na półkach: , , , , ,

Totalnie nie mogłam się wkręcić w tą historię. Nie odpowiada mi styl pisania tej autorki, ani sposób prowadzenia akcji.

można przeczytać

można przeczytać

Mam wrażenie, że w tej książce się wszyscy trochę kręcili w kółko - i autorka, i bohaterowie. Łatwo się czytać, jednak trochę się dłuży.

C.D. Reiss Shuttergirl Zobacz więcej