Shuttergirl

Wydawnictwo Kobiece
2019-07-24
2019-07-24
Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik

Idealna książka dla amatorów słodyczy

Właśnie skończyłam. I powiem Wam szczerze gdyby nie końcówka śmiało stwierdziłabym, że świetna książka. No właśnie gdyby...

Historia poruszająca. Laine paparazzi, która przeszla w swoim życiu wiele. Tułaczkę po domach zastępczych, wykorzystania różnego typu, słabe poczucie swojej wartości. Jednak z drugiej strony jest silna i charakterna na swój sposób.

Michael Hollywoodzki aktor. Znali się jako dzieciaki ze szkoły, przyjaźnili. Jednak w zetknięciu dwa różne światy czasem mają naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. Odpuszczamy czasem bo nam tak łatwiej, lub mamy inne priorytety.

Kiedy spotykaja się po latach iskrzy. Próbują połączyć swoje światy choć idzie to ku nieuchronnej katastrofie.

Bardzo mi się podobali wyraźni bohaterowie, świat przedstawiony bardzo dokładnie paparazzi i celebrytow od strony gonitwy. Takiej zabawy w kotka i myszka.

I cała akcja trzyma w napięciu. Dylematy są tak realistycznymi problemami, że czasem aż boli czytając dalej.

I czułam się jak w bańce mydlanej, aż do końcówki. Jakby ktoś nagle wbił szpilkę w moją bańkę i czar prysł. Ale nie będę zdradzać nic więcej bo bądź co bądź uważam że warta jest przeczytania.

Moja ocena 0-10:

Bohaterowie : 8
Fabuła : 8
Przyjemność z czytania: 8

Michael...

Ta książka jest zdecydowanie lepsza od serii małżeńskiej tej autorki. Zaryzykowałam i kupiłam. I nawet, nawet muszę przyznać.
Akcja jest, ciekawie to wszystko się toczy pomiędzy bohaterami i dosyć szybko się czyta.
Historia opowiada o paparazzi i aktorze.
Do tego wszystkiego okazuje się, że się znają.
Ona ściga takich jak on.
Karmi się ich wpadkami.
Zarabia na tym.
On ucieka przed takimi jak ona.
Ukrywa dokładnie sekrety.
Chce żyć prywatnie.
Jednak po ich spotkaniu, każda z dotychczasowych zasad będzie ciężka do utrzymania.
Instagram z_ksiazka_na_sercu

Historia opowiada o paparazzi i aktorze.
Do tego wszystkiego okazuje się, że się znają.
Ona ściga takich jak on.
Karmi się ich wpadkami.
Zarabia na tym.
On...

Ta pozycja przyjemnie mnie zaskoczyła! Chociaż czasem przewinęły się przez fabułę szablony, to nie był to taki zwykły ero-romans. W środku znalazłam:
👉 intrygującą fabułę (wiele książek mi przez ręce przemknęło, ale jeszcze tematu aktor-paparazza nie było!)
👉 dobrze zarysowane tło bohaterów (nie obcujemy z wyblakłymi postaciami, Laine i Michael mają swoją historię, choć skrajnie różną)
👉 ostry kontrast pomiędzy bohaterami (Laine przeszła wiele, jest twarda i musi przeć do przodu, żeby przetrwać; Michael od początku jest postacią uprzywilejowaną, która w trakcie akcji uczy się, jak nie żyć pod publiczność)
👉 dość wyważony erotyzm (tak, bohaterowie lubią seks, ale jednocześnie akcja to nie tylko prosta młócka między nimi. Po skończonej lekturze odniosłam wrażenie, że te sceny nawet trochę zostały wstawione z obowiązku? Poniekąd. Bez seksu ta książka pozostałaby tym samym - opowieścią o dwóch ludziach, którzy muszą zmierzyć się z otoczeniem i przeszłością)
👉 pasję autorki (a co za tym idzie bohaterki) do Los Angeles, i to pasję i miłość na tyle mocną, że sama mogłam poczuć błysk fleszy oraz huk ulic LA
👉 zakończenie, które jakoś rozmiękcza serduszko (do HEA mam ambiwalentny stosunek, ale tutaj przekrzywia się na korzyść powieści)
Zdecydowanie nie jest to romans z topowych półek w polskich księgarniach. Jednak jeśli do tej pory nie przepadaliście za większością szumnych tytułów, to ten będzie dla Was!

1977

Zupełnie inny pomysł, który był nowatorski w czasie, kiedy książka ta zyskała premierę w dniu publikacji.
Dwie sylwetki bohaterów, jedno potwornie doświadczone przez los, drugie wystawione na widok publiczny.

można przeczytać

można przeczytać

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trochę to wszystko było niezrozumiałe dla mnie, styl autorki był "chaotyczny" jeśli mogę to tak ująć. Coś mi tutaj nie zagrało i męczyłam się czytając tę historię.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pomysł dobry, ale wykonanie już nie tak bardzo. Strasznie mi się dłużyło czytanie, bohaterowie byli bez wyrazu i nie umiałam się wkręcić w historię. Gdybym się nie zaparła to pewnie bym jej nie skończyła.
Przeczytane, ale do zapomnienia. Nie jest to książka, o której bym komuś opowiadała lub jakoś szczególnie polecała.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo intrygująca historia , wciąga i świetnie napisana . Aktor i paparazzi to nie może się dobrze skończyć . Super opisani bohaterowie , jest akcja , miłość i odrzucenie. Polecam .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam wrażenie, że w tej książce się wszyscy trochę kręcili w kółko - i autorka, i bohaterowie. Łatwo się czytać, jednak trochę się dłuży.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kiedy otrzymałam tą książkę jakoś zbytnio nie pchałam się żeby ja przeczytać. Nie przemawiała za mną, choć opis jest bardzo tajemniczy...no właśnie I to powinno mnie zachęcić, ale tak nie było. Książka musiała przeleżeć trochę na półce, żebym w końcu po nią sięgnęła i nie żałuję że ją przeczytałam. Jedynie szkoda tylko, że tak późno.

Od samego początku bardzo mnie wciągneła. Z każdą stroną historia, coraz bardziej się rozwinęła. Pokazała, że dwa zupełnie różne światy mogą się ze sobą "połączyć".

Sama opowieść ma w sobie sporo dramatu, ale i uroczego oraz ognistego romansu. Ukazuje też niezwykłą, wzruszającą i smutną historię głównej bohaterki, która nie miała lekkiego dzieciństwa oraz dorastania, a mimo to podniosła się i wyrosła na silną kobietę.

Jest to historia o przeciwnościach, trudach, które można pokonać, ale też o niezwykłej miłości, która nie powinna się zdarzyć.

Zakończenie całej książki mogłoby być tylko trochę bardziej pociągnięte i dłuższe.

Od samego początku bardzo mnie...

• Romans
  • Przeczytane 2019