Dziewczyna, która zginie pierwsza

Okładka książki Dziewczyna, która zginie pierwsza Victoria Jenkins
Okładka książki Dziewczyna, która zginie pierwsza
Victoria Jenkins Wydawnictwo: Amber Cykl: Alex King i Chloe Lane (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Alex King i Chloe Lane (tom 2)
The First One to Die
Amber
2018-09-04
2018-09-04
Maciej Pintara

Dostałam książkę od znajomej z polecajką, ze warto przeczytać bo fajna. Spojrzałam…..Taka niepozorna książka wiec od razu zabrałam się za czytanie.
Historia młodej dziewczyny, która zostaje zepchnięta z daszka podczas imprezy. Za jej morderstwem idą kolejne i zaczyna się akcja szukania kto morduje młodych studentów. Podejrzanych jest kilka osób a jaka jest prawda??
Książkę czyta się dobrze i szybko. Natomiast w bardzo szybki sposób domyśliłam się kto tak naprawdę jest zabójcą i jaki miał motyw. Czekałam na zakończenie tylko w sumie po to żeby potwierdzić swoje przypuszczenia.

Hmm, takie brytyjski cykl.
Co do przebiegu śledztwa, książki mnie niezbyt powaliły.
Za to, co do rozgrywek i kłopotów głównych bohaterek - tutaj jest ciekawie i jestem zainteresowana dalszymi tomami. Może nie od razu, bo seria mnie nie powaliła... Ale pewnie za jakiś czas wrócę i sięgnę po dalsze tomy ;)

Hmm, takie brytyjski cykl.
Co do przebiegu śledztwa, książki mnie niezbyt powaliły.

W lutym przeczytałam sporo thrillerów. Pierwszym z nich była “Dziewczyna, która zginie pierwsza”. Ta książka od początku zaskakuje. Zaczynamy zastanawiać się, o co tutaj chodzi. Kto stoi za morderstwami i w jaki sposób są one ze sobą połączone? Muszę przyznać, że zwroty akcji, które występują w powieści naprawdę zaskakują. Autorka wymyśliła takie wątki, których bym się nie spodziewała. Zaglądamy do świata studentów, który chowa w sobie tak wiele tajemnic, że aż trudno w nie uwierzyć. Książkę polecam, wciąga.

Świetna kontynuacja. A nawet podobała mi się jeszcze bardziej niż pierwsza część. Tym razem Chloe i Alex badają sprawę dziewczyny(Keiry) , która została wypchnięta z okna podczas imprezy. Razem z nią w tym domu mieszkali jej współlokatorzy. Byli to : Leah , Tom i Jamie. W międzyczasie do szpitala trafia dziewczyna , która przedawkowała narkotyki. A bohaterki odkrywają , że w chwili śmierci Keira była w ciąży. W trakcie śledztwa dochodzi do nowych wydarzeń , a konkretnie ktoś potrąca Leah samochodem , a następnie ktoś morduję Toma. A , gdy zbliżamy się do końca Alex odkrywa , że ojcem dziecka Keiry był zakochany w niej Jamie , ale o niczym nie wiedział. A także odkrywają , że Leah nie jest taka święta jaką udaję i pod koniec okazuję się , że jest manipulatorką , która wykorzystuję innych by mieć lepiej i np: szantażowała profesora twierdząc , że jest jego córką by zdobyć pieniądze , a tak naprawdę to jej dawna przyjaciółka była jego córką , ale nie chciała mieć z nim nic wspólnego. Więc Leah ukradła jej przeszłość poddając się za nią. Pod koniec również wychodzi na jaw , że to inna córka profesora i jego aktualnej żony , która nienawidzi ojca za romans sprzed kilku lat potrąciła Leah samochodem , bo uważała , że ta ma romans z jej ojcem i chciała przy okazji pogrążyć ojca. Jednak podczas ich konfrontacji , gdy dziewczyna chcę zaatakować Leah nożem to Leah ją boleśnie biję , a następnie sama dźga się nożem i robi z siebie ofiarę , ale Alex i Chloe jej nie wierzą. I jakiś czas później wychodzi na jaw , że to właśnie córka profesora zabiła także Keirę oraz Toma. Zrobiła to , bo Keirę pomyliła z Leah , a Tom zginął , bo widział potrącenie Leah. A na końcu załamany Jamie porywa morderczynię i udaję , że chcę ją spalić by poczuła strach , ale ostatecznie się poddaję i zostaję aresztowany za porwanie , a morderstwa córki profesora wychodzą na jaw i dziewczyna z pewnością zostanie aresztowana. Najbardziej mnie wkurzyło , że na koniec Leah nie poniosła żadnej kary. Tak naprawdę to wszystko stało się przez jej kłamstwa i manipulację. Zresztą córka profesora była taka sama , ale ona przynajmniej dostała karę. A jeśli chodzi o dziewczynę , która przedawkowała to wybudziła się ze śpiączki i zeznała , że to Leah sprzedała jej narkotyki , ale mimo tego wszystkiego dziewczyna i tak się wywinęła. I wiadomo też , że żona pogoniła profesora. Zresztą on też był zapatrzony w siebie. A co do losów Chloe i Alex to w pewnym momencie matka Alex umiera , a Chloe prawdopodobnie zamieszka ze swoim chłopakiem. I już nie mogę się doczekać przeczytania 3 tomu. Seria jest naprawdę świetna i bardzo wciąga oraz szybko się czyta. Liczę , że 3 tom będzie tak samo świetny jak poprzednie dwa

Tak jak w przypadku 1 czesci (dziewczyny w wodzie) tak samo ta część bardzo łatwa fajna przyjemna i szybka w czytaniu. Idealne ksiazki do przeczytania na raz. Nic wybitnego bardziej przeczytam i zapomne.

Średnio jeden wątek na 30 stron. Bo kiedy nie ma o czym pisać, to się dopisuje - wiadomo :D
Pomieszanie z poplątaniem i w dodatku na darmo, bo już pierwsza strona zdradza nam płeć zabójcy, a kilkanaście kolejnych podsuwa nam jedyne prawdopodobne rozwiązanie.

Bardzo dobra książka, trzymająca w napięciu do samego końca. Jest to druga z czterech części o policjantkach Alex i Chloe, które fantastycznie się uzupełniają w pogoni za mordercą...

Dobrze się to czyta...w mojej ocenie nawet lepiej niż pierwsza część serii...lepiej poznajemy główne bohaterki...intryga ciekawa...przystępny styl...przyjemna lektura.

Pierwsza powieść pisarki była porażką, więc z obawą sięgnęłam po tom drugi.
W czasie przyjęcia w akademiku ginie studentka, Keira North. Wszyscy sądzą, że to było samobójstwo. Alex King uważa jednak inaczej, rozpoczyna śledztwo na przekór szefowi. Okazuje się, że młoda kobieta była w ciąży, ginie następna osoba, a przyjaciółkę Keiry ktoś próbuje przejechać samochodem. Na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości.
Autorka tym razem poprawiła wątek kryminalny, nie jest on może rewelacyjny, ale jak na dobry kryminał przystało trochę zagmatwany i mamy zwroty akcji. Do końca nie byłam pewna, kto jest mordercą, niestety powody były znów tak jak w części pierwszej niezbyt ciekawe. Jedną z postaci Leah, Jenkins zarysowała dość ciekawie, niestety nie wykorzystała jej potencjału do końca. Podsumowując, z braku innych pozycji, można przeczytać, ale nie zachęcam, chyba, że ktoś czytał pierwszą część i mu się spodobała – tu jest znacznie lepiej.

Pierwsza powieść pisarki była porażką, więc z obawą sięgnęłam po tom drugi.

Zdecydowanie to wszystko lepiej wygląda niż w debiucie.

Victoria zabiera nas na imprezę młodych studentów, w której można stracić poczucie czasu. W trakcie imprezy ginie właścicielka.

Alex i Chloe muszą się zmierzyć z tajemnicami i kłamstwami studentów, a tymczasem morderca morduje lokatorów, dlaczego, czy jest wśród nich? Nie lubi bogactwa? Spraw się nawarstwia, a morderca, morderczyni niczym się nie przejmuje i eliminuje pionek po pionku.

Duża zaletą tej powieści jest to, że aż do ostatnich stron czytasz, jakbyś był na początku. Cały czas w akcji, a policjantki muszą mierzyć się z kłamstwem i nowymi tajemnicami. Autorka tak poprowadziła czytelnika, że do końca będziesz się zastanawiał, czy to aby ten morderca był.

Fajne wątki obyczajowe Chloe i Alex.

Viki się postarala 😊

Zdecydowanie to wszystko lepiej wygląda niż w debiucie.

• Kindle

Dodaj cytat z książki Dziewczyna, która zginie pierwsza