Ostrze czerwonej kredki

Okładka książki Ostrze czerwonej kredki Carol Wyer
Okładka książki Ostrze czerwonej kredki
Carol Wyer Wydawnictwo: Amber Cykl: Robyn Carter (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Robyn Carter (tom 1)
Little girl lost
Amber
2017-08-02
2017-08-02
Małgorzata Stefaniuk
Małgorzata Stefaniuk

po 100 stronach tak mnie znudziła, że odłożyłam
a, że dorosłam do tego, że nie ma sensu się męczyć - biorę się za coś ciekawszego
tym razem nie polecam

po 100 stronach tak mnie znudziła, że odłożyłam
tym razem nie polecam

Dobry thriller psychologiczny, wymaga skupienia, żeby powiązać dużą ilość przeplatających się wątków. Fabuła nieprzewidywalna, lecz zakończenie już tak. Pierwsze spotkanie z tą autorką oceniam bardzo dobrze. Ciekawa i dająca się polubić postać głównej policjantki, też jest dużym plusem tej książki.

Bardzo dobry thriller, wciąga, trzyma w napięciu, wartka akcja.

Bardzo dobry thriller, wciąga, trzyma w napięciu, wartka akcja.

Niestety, im dalej tym nudniej. Po dynamicznym i dobrze rokującym początku intryga, mimo kolejnych zbrodni, rozwija się niemrawo na co wpływ ma niewątpliwie konstrukcja powieści przypominająca patchwork. Każdy rozdział przenosi czytelnika w inne okoliczności, przetykane jeszcze dodatkowo problemami psychicznymi występujących w nich osób, czyli kilku przyjaciółek, pani detektyw i jej najbliższego otoczenia oraz wspomnieniami z dzieciństwa dramatis personae. To jakoś tam się splata w końcowej fazie, ale niespecjalnie jest interesujące. Czuję się zawiedziona, bo zapowiadało się naprawdę dobrze.

Poruszająca książka, traktująca o rodzinnych zawiłościach. Ciężko się oderwać od historii, która tak naprawdę może się przytraficoś każdemu. Daje tez do myślenia o tym, żeby rozsądnie dobierać znajomości, bo nie każdy jest tym za kogo się podaje

Muszę powiedzieć, że bardzo dobra książka. Nie znałam autora, opinii, ale się nie zawiodłam. Sprawca dobrze zakamuflowany, kilka razy zmieniałam opinię kto jest tym złym

Krzywda wyrządzona dziecku jest najgorszą z możliwych. Dziecięca psychika jest jak gąbka. Brak miłości i zrozumienia może w przyszłości skrzywić psychikę na zawsze...Polecam

Początek świetny. Byłam przerażona zachowaniem tak młodej osóbki. Niestety bardzo łatwo domyśleć się kto może stać za zbrodniami. O wiele lepsze wrażenie zrobił na mnie wątek Abigail i to czy jej losy wiążą się czy nie z drugą opowiadaną historią. Podobało mi się, że wydawnictwo dodatkowo wyróżniło tekst dotyczący przeszłości oprócz samego napisu przedtem/ kiedyś co czasem mi umykało. Dobrze zarysowane postacie, opis matki wpatrzonej w noworodka i przyjaciółki potrzebującej 'widowni' bardzo aktualne i troszkę mnie wkurzyło, że na końcu bohaterka temu zaprzecza, a tak właśnie było! W połowie książki błądzenie we mgle pani detektyw- gdzie sama wpadłam na to dlaczego zabójca nie jest łatwy do wykrycia, ponieważ u wielu innych autorów było to opisywane, nużyło mnie. Pisanie o bardzo charakterystycznej postaci i sugerowanie, że to ona- nikt nie uwierzy, że rozwiązanie jest tak banalne. Na końcu miałam wrażenie, że autorka chce trochę namieszać, ale nie wie jak i wyszło jak wyszło.. Sam pomysł na historię nie jest jakiś odkrywczy, ale dobrze scharakteryzowane postacie, wolno, ale toczą się do przodu akcja i pasujący mi styl pisania autorki i łączenia wątków sprawiło, że czytało mi się ją szybko i dobrze. Sprawdzę jak to wygląda w drugim tomie.

Kryminału z taką ilością pozaczynanych wątków już dawno nie czytałam. Trzeba się było mocno wgryźć w treść, żeby nadążyć za tokiem myślenia autorki. Bohaterów, dobrze zarysowanych polubiłam, nawet morderca nie był mi obojętny. Akcja rozpoczyna się gwałtem na małej dziewczynce przez jej przyrodniego brata. Potworne wydarzenie ma ogromny wpływ na jej życie, życie jej najbliższych i znajomych. Spodobał mi się styl autorki, przeskakiwanie po wydarzeniach, bohaterach, które to wątki sprawnie połączyła. Już w pewnym momencie wiemy kto jest mordercą, ale nie wiemy kim ta osoba jest w rzeczywistości, ciekawy zabieg pisarski – morderca opisuje co robi, ale nie zdradzono nam kto to. Książka pełna tajemnic i kłamstw, każdy z żywych i zamordowanych ma swoje tajemnice. Jestem ciekawa czy autorka zaciekawi mnie tak samo w drugiej swojej powieści – właśnie zaczynam.

Wow! Tyle zwrotów akcji, że już sama nie wiedziałam w co mam wierzyć. To największy plus tej książki!

• 2017
  • Przeczytane w 2018
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • 9 - Biblioteczka E-booków

Dodaj cytat z książki Ostrze czerwonej kredki