Córka gniewu

Maria Paszyńska Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Cień sułtana (tom 3) powieść historyczna
Czwarta Strona
literatura polska Turcja walka o władzę zazdrość zdrada Sułtan Imperium Osmańskie
Cień sułtana (tom 3)
powieść historyczna
2018-10-03

I ostatni tom z cyklu Cienia Sułtana. Mowa tu o Córce Gniewu, która zarazem jest najcieńszą powieścią z całej trylogii. Posiada zaledwie 300 stron. Ważne, prócz tego, ile książka ma stron, by nie była zapychaczem, to znaczy żeby pisać byle co i naciągać na tyle, by mieć bardzo dużą ilość stron. Tyle, że ilość stron nie jest najważniejsza, bo najważniejsza jest historia...

Ta część podobała mi się najmniej ze wszystkich ze względu na rozwinięcie wątków i ich zakończenie. Powieść wciąż pokazuje dwie historie: Sokollu, tureckiego wielkiego wezyra i Jeleny, chorwackiej księżniczki, która zostaje banką w haremie sułtana. To że te wątki stają się niemal osobnymi książkami jest dla mnie do zaakceptowania. Ich rozwinięcie już niestety nie.
W części...

To już ostatnie spotkanie z Jeleną oraz wielkim wezyrem Sokollu. Nie będę zdradzać zakończenia, ale po cichu na takie liczyłam. Z jednej strony żałuję, że to już koniec ale wiele jeszcze bardzo dobrych książek przede mną a ta do takich właśnie się zalicza. Cała trylogia zasługuje na uwagę i warto po nią sięgnąć.
Osobiście polecam.

Bardzo dobrze poprowadzony finał tureckiej sagi. Nie zawiodłam się.

10/10 innej oceny nie mogę dać. Uważam, ze cała trylogie pani Marii Paszynskiej powinno oceniać się w całości po przeczytaniu wszystkich części. Powieść ta jest tak fascynująca, pełna przygód, tak barwna, ze z łatwością czytając, człowiek przenosi się w XVI w czasy panowania Osmanow.
Ja książkę czytałam wszędzie gdzie się da, bo nie mogłam się od niej oderwać.
Polecam...

„Córka gniewu” to finałowy tom cyklu „Cień sułtana” Marii Paszyńskiej. Mamy tu kontynuację losów zarówno pięknej Jeleny jak i Mehmeda Sokollu Paszy.

Klęska wojsk tureckich w bitwie morskiej pod Lepanto to dopiero początek problemów Imperium Osmańskiego. Sułtan Selim II podupada bowiem na zdrowiu, a na dworze rozpoczyna się rywalizacja o to, kto zajmie tron. ...

Na półkach: , , , ,

" Córka gniewu" to trzecia część porywającej trylogii o dziejach Imperium Osmańskiego. Akcja finalizującej części toczy się w latach 1571 - 1579 w okresie po decydującej o dominację jednej z największych wojen chrześcijańsko - islamskich. Bitwa morska pod Lepanto przesądziła o zdecydowanym zwycięstwie krajów europejskich tworzących tzw. Ligę Świętą i klęsce strony...

„Córka gniewu” to jedna z tych opowieści, która pozwoli zagłębić się w dzieje tureckiej ziemi, wielkich wojowników i równie walecznych kobiet. To porywający kawał wielkiej historii, który przeniesie czytelnika do czasów, kiedy nic nie było pewne, a jedna bitwa mogła przeważyć o losach wielkich imperiów. Maria Paszyńska udowodniła, że z opowieści o zakazanej miłości można...

• Chcę w prezencie
  • 2019
  • 2020
  • 2018
  • Powieść historyczna

Dodaj cytat z książki Córka gniewu