Niebieski płaszczyk

Okładka książki Niebieski płaszczyk
Anita Smuga-OttoStaszek Smuga-Otto Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
2017-01-01
2017-01-01
9788320556605

Na półkach: , , , , ,

Anita jest bardzo zdolnym,utalentowanym dzieckiem swoich rodziców,a także rodziców dziewczynki stać na to bardzo,żeby pobierała lekcje muzyki.
Rodzina Anity wyjeżdża nad morze lub w góry.
A wraz ze swymi rodzicami przenosi się do miasta Żyrardowa,następnie do Warszawy,gdzie nagle zastaje ich II wojna światowa.
Anita to bardzo dobra,mądra studentka ucząca się w ministerstwie.
Lubię sięgać po takie książki opisane w czasach wojny,tułaczki i tragedia straszna,powstanie listopadowe w tej powieści przedstawione jest.
Piękne fotografie,Anitki i Krystynki i rodzinne zdjęcia.
Ciekawie ilustrowane,akcja dzieje się w latach 30.
Bardzo interesująca,wyjątkowa,prawdziwa historia autorki naprawdę dużo wniosła dla mnie ta książka jest wspaniała,piękna,wciągająca i poruszająca.

Rodzina Anity wyjeżdża nad morze lub w góry.
Anita to bardzo dobra,mądra studentka ucząca się w...

Główna bohaterka książki to jednocześnie jej autorka. Powieść obejmuje trudne lata początku XX wieku wraz z odzyskaniem niepodległości, a w tle historia rodzinna .Najpierw lata dzieciństwa W Sosnowcu. Anita jest zdolnym dzieckiem a i rodziców stać na to aby córka pobierała lekcje muzyki.Rodzina wyjeżdża także na wakacje w góry lub nad morze.Wraz z rodzicami przenosi się do Żyrardowa a potem do Warszawy gdzie zastaje ich II wojna światowa. Anita jako dobra studentka pracuje w ministerstwie.
Autorka w ciekawy sposób pokazuje losy zwykłej rodziny w czasach przemian i zawirowań wojennych. Dobra pozycja dla lubiących swego rodzaju pamiętniki oraz literaturę obyczajową.

Dodaj cytat z książki Niebieski płaszczyk