Tutu. Opowieść o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie

Okładka książki Tutu. Opowieść o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie Barbara Gawryluk
Okładka książki Tutu. Opowieść o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie
Barbara Gawryluk Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Z parasolem literatura dziecięca
literatura dziecięca
Z parasolem
Wydawnictwo Literatura
2018-05-22
2018-05-22
świnka przyjaźń przygoda

Okładka książki Kraków. Przewodnik dla dużych i małych Barbara Gawryluk, Przemysław Liput, Łucja Malec-Kornajew
Kraków. Przewo... Barbara Gawryluk, P...
Okładka książki Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny Przewodnik dla dużych i małych Barbara Gawryluk, Aleksandra Krzanowska, Paweł Skawiński
Podhale oraz O... Barbara Gawryluk, A...

Okładka książki Szary domek Natalia Jabłońska, Katarzyna Szestak
Szary domek Natalia Jabłońska,&...
Okładka książki O dziewczynce, która chciała ocalić książki Lisa Aisato, Klaus Hagerup
O dziewczynce,... Lisa Aisato, Klaus ...
Okładka książki Moje szczęśliwe życie Eva Eriksson, Rose Lagercrantz
Moje szczęśliw... Eva Eriksson, Rose ...
Okładka książki Dzik Dzikus Marta Kurczewska, Krzysztof Łapiński
Dzik Dzikus Marta Kurczewska, K...
Okładka książki Sklep z babciami Dominika Gałka, Maciej Szymanowicz
Sklep z babciami Dominika Gałka, Mac...
Okładka książki Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Niesamowite pr... Justyna Bednarek, D...
Okładka książki Pupy, ogonki i kuperki Maria Bulikowska, Mikołaj Golachowski
Pupy, ogonki i... Maria Bulikowska, M...

To historia małej świnki, która wyrusza ze swojej farmy, aby odnaleźć rajską wyspę :) czyli wyspę świnek. To przygoda pełna przyjaźni, bo gdyby nie nowi przyjaciele, Tutu nie miałaby szans na realizację marzeń.
Tutu towarzyszą osioł Pajda, szczur Radek, struś Lucek, legwan Leonard i obdarzona zdecydowanie najlepszym imieniem koza Dowoza 😁
Bez przyjaciół ciężko jest w życiu, z przyjaciółmi wszystko jest prostsze i ciekawsze.

Bez przyjaciół ciężko jest w życiu,...

Jaka to była przeurocza historia!

To opowieść o akceptacji, spełnieniu marzeń, podejmowaniu ryzyka i przyjaźni. Idealna historia dla młodszych dzieci.

W ogóle jakie w tej książce są przepiękne ilustracje. Ela Śmietanka wykonała kawał dobrej roboty!

Jaka to była przeurocza historia!

Muszę przyznać, że mała Tutu skradła moje serducho. Odważna, samodzielna i pomysłowa mała nakrapiana świnka wie, że warto walczyć o swoje marzenia i iść śmiało przez życie. Jej losy nie były zbyt przyjemne, więc ogromnie cieszę się, że w końcu na swojej drodze spotkała pomocnego szczura Radka. Ich przygody czytałam z uśmiechem na ustach....

Czy wiecie, że świnie są bardziej inteligentne od psów? Mają bogate życie wewnętrzne, są bardzo wrażliwe. Tytułowa bohaterka książki Barbary Gawryluk mieszka w chlewiku, ale marzy o przeniesieniu się na Wyspę Świnek, o której kiedyś usłyszała. Ale czy jest to możliwe? I czy taka wyspa naprawdę istnieje? Tutu podejmuje próbę, a w drodze towarzyszą jej wyraźnie rozrysowani przyjaciele, m.in. szczur Radek i legwan Leopold.
Opowieść jest bogata w przygody i piękne ilustracje. Dowodzi, że nie wygląd jest najważniejszy, a marzenia tylko czekają, aby je spełnić.

Fajna, ciepła historia o jedynej w swoim rodzaju śwince. Trochę przypomina mi historię o brzydkim kaczątku, ma przepiękne ilustracje :)

Mała łaciata świnka Tutu nie czuje się dobrze w gospodarstwie. Kocha swoją mamę, piękną różową świnkę. Uwielbia przytulasy i opowieści Basi. Ale inne prosiaczki są dla niej niemiłe, wyszydzają jej wygląd. Świnka marzy o wyjeździe na rajską wyspę, o której opowiadała jej córka gospodarzy. Marzy by być wolną i szczęśliwą wśród różnobarwnych przedstawicieli swego gatunku. Gdy pewnego dnia trafia na targ, a potem do Małego Zoo wszystko się zmienia.
Nagle ze świnki outsiderki staje się główną atrakcją zoo. Poznaje inne zwierzęta, które okazują jej sympatię. O, mamy tu cały przekrój - osiołek Pajda, zarozumiały struś Lucek czy nierozgarnięta koza Dowoza. Okazuje się też, że rajskie Wyspy winek istnieją. Informację potwierdza okrętowy szczur Radek.
Czy Tutu znajdzie w sobie odwagę by spełnić swe marzenia? Czy da radę dopłynąć na odległą wyspę?

Potajemnie przeczytałam tą książkę na Legimi.pl. Skusiła mnie okładka. Syn czyta w tym czasie przygody Dogmana.
Publikacja porusza ważne tematy, takie jak akceptacja, przyjaźń, poszukiwanie własnego miejsca na świecie i dążenie do realizacji własnych marzeń. Przedstawiona historia Tutu jest ciekawa, okraszona ładnymi ilustracjami. A najwspanialsze w tej opowieści jest to, że jest prawdziwa! Tak, istniej Wyspa winek na Bahamach.

Rewelacyjna opowieść o dążeniu do spełnienia swoich marzeń i wielkiej mocy przyjaźni ❤
Ciekawe przygody świnki Tutu i jej przyjaciół.

Ciekawe przygody świnki Tutu i jej przyjaciół.

7,5/10
Przeurocza historia i grafika.

7,5/10
Przeurocza historia i grafika.

Daniel powiedział, że śwince Tutu dajemy 10 gwiazdek, a ja mówię, że szczur Radek to idol.

Świetna książka dla dzieci o śwince która marzyła o rajskiej wyspie. Historia która uczy nie tylko dzieci lecz także i dorosłych. Idealna do wspólnego czytania na dobranoc, plus także za przepiękne ilustracje

Sympatyczna historia. Sprawdzona na pięciolatku.

Sympatyczna historia. Sprawdzona na pięciolatku.

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca

Dodaj cytat z książki Tutu. Opowieść o śwince, która marzyła o rajskiej wyspie