Sklep z babciami

Dominika GałkaMaciej Szymanowicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura literatura dziecięca
Wydawnictwo Literatura
książki dla dzieci literatura dziecięca
literatura dziecięca
książki dla dzieci literatura dziecięca

Okładka książki Wielcy muzycy Robert Janowski, Maciej Szymanowicz
8,4
Wielcy muzycy Robert Janowski, Ma...
Okładka książki Wielcy naukowcy Marcin Jamkowski, Maciej Szymanowicz
8,8
Wielcy naukowcy Marcin Jamkowski, M...
Okładka książki Ściśle tajne Paweł Beręsewicz, Maciej Szymanowicz
6,4
Ściśle tajne Paweł Beręsewicz,&n...

Julia ze Zdrowo BooKKniętych całej swojej rodzince skończyła właśnie czytać "Sklep z babciami" Dominiki Gałki wydany nakładem Wydawnictwa Literatura i przepięknie zilustrowany przez Macieja Szymanowicza . Urocza lekturka, która porusza do łez (Julę poruszyła of course, reszta była twarda jak zeszłoroczne landrynki), powoduje nagłe napady panicznego śmiechu😂 i nie...

Bardzo przyjemna książeczka z pięknymi ilustracjami. Poznajemy Wojtka, który z powodu złamanego guzika trafia do pewnej pasmanterii prowadzonej przez trzy babcie i tu zaczyna się cała historia. Książka ciepła, mądra, z przesłaniem, w sam raz do przeczytania ze swoimi pociechami. Tylko koniecznie przy czytaniu trzeba zaopatrzyć się w talerz ciasteczek i kakałko :)

Zaskakujący tytuł skusił nas do przeczytania tej książeczki. Już po pierwszej historyjce wiedziałam, że był to dobry wybór. Opowieść o chłopcu spędzającym wakacje w mieście-niestety niezapowiadajacych się obiecująco, ponieważ rodzice zapracowani...a jednak...jeden spacer zmienił wszystko. Dla nas rewelacja-duzo humoru i trochę wzruszeń. Polecam.

Świetna opowieść dla dzieci, ciepła i autentyczna. Książkę czyta się dosłownie jednym tchem. Nie brakuje w niej zabawnych momentów, są i wzruszające, dające trochę do myślenia, również dorosłym. Polecam poczytać na głos.

Oczarowani jesteśmy tą bajką, jest to materiał na kolejne części. Urzekają także piękne ilustracje. Czekamy na więcej. Moim dzieciom w wakacje też by się przydał taki sklep z babciami.

Opowieść, która jest puchata jak kłębek włóczki, pachnąca jak rogaliki z marmoladą i urocza jak najukochańsza babcia ❤️
👵
Wojtek, główny bohater opowieści właśnie rozpoczyna wakacje po trzeciej klasie - tym samym wkracza niemalże w dorosłość. Liczył na wspólny wyjazd z rodzicami, jednak z powodu pracy obojga, jego plany nie mają szansy na realizację. Ze złości rzucił więc...

Bardzo nam się podobała książka opowiedziana przez autorkę. Dominika Gałka i Maciej Szymanowicz wykreowali opowieść o przyjaźni ludzi sobie obcych, w różnym wieku i z różnymi zainteresowaniami. To ciepła, serdeczna i pełna życzliwych odruchów historia, która pokazuje, że rodzina to nie tylko więzy krwi. Autorka pokazała, że starsze Panie bywają zabawne, a nieduzi chłopcy...

Dyskusje

• 2020
  • Biblioteka
  • Dla dzieci
  • E2) Podstawówka 1-3
  • C2) Opowiadania

Dodaj cytat z książki Sklep z babciami