Cienie przeszłości

literatura polska przeszłość amnezja tajemnice uczucia wspomnienia
literatura obyczajowa, romans
2018-06-26
literatura polska przeszłość amnezja tajemnice uczucia wspomnienia

Zaczęło się intrygująco. Zaraz potem (jak dla mnie) było już przewidująco.

Mimo dosyć oklepanej fabuły czytało się lekko, przyjemnie nawet - na tyle, że nie miałam ciągot, by odłożyć książkę na bok, choć wiedziałam kto jest kim (tzn. tym dobrym i złym) - nie spodziewałam się tylko takiego miałkiego zakończenia.
Nie wiem czy od początku takie było zamierzenie autorki, czy...

Fajna książka, tak naprawdę o miłości, choć na początku powiało grozą.
Główka bohaterka to kawał cholery, która na szczęście dostała w głowę i dzięki temu wyciągnęła wnioski z lekcji, jaką dało jej życie.

Jest to kolejna bardzo dobra polska powieść, połączenie kryminału, romansu i obyczajówki, a jej dodatkowym atutem jest to, że akcja rozgrywa się w nastrojowym Krakowie.
Główną bohaterką jest około 30-letnia Karina, która pewnego dnia budzi się w szpitalu z amnezją i poważnymi obrażeniami spowodowanymi pobiciem - okazuje się, że została napadnięta.
Wkrótce w szpitalu...

Po przeczytaniu serii "Spacer Ajeją Róż" postanowiłam, że zapoznam się też z inną twórczością autorki. "Cienie przeszłości" jakoś średnio mi przypadły do gustu. Może były zbyt przewidywalne w wielu momentach, może zbyt naiwne? Sama nie wiem...

Na półkach: , , , ,

Historia dziewczyny, która zostaje napadnięta, pobita, budzi się w szpitalu i nic nie pamięta. Wyobraźcie sobie, patrzysz w lustro i widzisz obcą twarz nie znasz tej osoby , w głowie mętlik, czarna dziura - KOSZMAR.
Cała opowieść dzieje się w jednym z najpiękniejszych miast Polski - Krakowie. Bohaterka Karina młoda kobita o silnej osobowości, uparta, odważnie dążąca do...

Zacznę przewrotnie od tego, że brakuje mi tu kilku rzeczy ( najbardziej tego nieszczęsnego hasła od emaila, dużo za dużo cytatów wierszy ). Pomarudziwszy, powiem teraz, że mimo wszystko, lektura była znakomita, fabuła wciąga, a autorka ma dobre, lekkie pióro.

Jeśli wziąć pod uwagę, że to powieść obyczajowa, to było całkiem nieźle, a nawet dobrze. Choć przyznam, że spodziewałam się więcej.
Początek i owszem niósł nadzieję na coś innego, ekstremalnego.Niestety dość szybko zrobiło się przewidywalnie. I ciągle słyszałam gdzieś głos w głowie to już było...czyli nic odkrywczego, nic co by mnie zaskoczyło.
Na plus, że historia wciąga...

Do szpitala trafia pobita kobieta z amnezją, trzymająca w ręku wizytówkę. Osoba z wizytówki podaje się za narzeczonego, pomaga ułożyć życie po, Karina nie czuje jednak do niego nic. Okazuje się że przyjaciel nie jest przyjacielem, a wróg wrogiem

Przymierzałam się do niej bardzo długo. Ciekawie napisana historia. Mnie spodobało się przedstawienie postaci głównej bohaterki. W dzisejszych czasach cóż samotność dotyka coraz większa liczbę ludzi. Po wypadku główna bohaterka jest praktycznie sama zdana na siebie cóż łatwo będąc zagubioną dać się zmanipulować. Książka pouczająca z dobrym zakończeniem

Dyskusje

• 2018
  • 2019
  • 2014
  • Z biblioteki
  • Ebooki
  • E-book

Dodaj cytat z książki Cienie przeszłości