Sakrament niedoskonały

bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Kryminał lekki jak piórko

5759 658 422

Pierwsza moja książka Pani Ani...i na pewno nie ostatnia. Idealna na chwile relaksu i odpoczynku z ciekawym wątkiem i zaskakującym zakończeniem.

To moje drugie spotkanie z twórczością Pani Karpińskiej i również udane, choć "Przysługa" podobała mi się bardziej.
Pisana z perspektywy Marzeny i Gabrysi - dwóch głównych bohaterek, co bardzo lubię w książkach. Powtórzę jednak za innymi opiniotwórcami, że ich relacja zdarzeń za bardzo się powtarzała.
Marzena jest żoną Adama i matką dwójki dzieci. Pracuje jako dziennikarka. Nie układa jej się ani w pracy, ani w małżeństwie, gdy jej siostra Blanka wychodzi za mąż za potentata w zakresie ogrodnictwa - Donata Króla. Po nocy poślubnej Blanka budzi się w ramionach martwego małżonka.
Śledztwo, które prowadzi druga z bohaterek - policjantka Gabrysia, która prowadzi śledztwo, szybko wykazuje, że mężczyzna został zamordowany. Blanka staje się główną podejrzaną, ale okazuje się że osób mających motyw jest więcej.
Dziennikarka próbuje dogadać się z policjantką na temat współpracy w śledztwie. W prawdziwym życiu pewnie ta pierwsza wyleciałaby od razu z policji, gdyby puściła farbę przed dziennikarką.
W tym przypadku można rzec, że prowadzą je obie ex aequo - każda w swojej dziedzinie aż do wspólnego finału.
Kto zabił polecam dowiedzieć się, czytając tę powieść.

Marzena jest żoną Adama i matką dwójki dzieci. Pracuje jako dziennikarka....

Lepiej czytało mi się tę pozycję niż „Przysługę”, ale jest kilka punktów, do których musze sie przyczepić. Np. Przedstawianie tej samej sytuacji z punktu widzenia dwóch osób- zbyt długie, zbyt szczegółowe. Postać Gabrieli, która prowadzi śledztwo- za bardzo roztrzepana, nieskupiony na zadaniu. Niby sie stara, ale jak to w przysłowiu o dobrych chęciach...
No a Marzena- za bardzo trzęsie się nad bliskimi. Bardzo trudno polubić główne postaci i wejść w historie.
Na plus- ciekawa fabuła, powiązania miedzy bohaterami, retrospekcje. Bardzo długo nie zgadłam kto rzeczywiście był winny smierci Donata (co za imię....).

No a Marzena- za...

Bardziej mi się podobała niż poprzednio czytana "Chorwacka przystań" Anny Karpińskiej.
"Sakrament niedoskonały" to obyczajówka z wiodącym wątkiem kryminalnym.
I właśnie ta detektywistyczna intryga z rodzinnymi tajemnicami na polskim podwórku przypadła mi do gustu.
Opowieść prowadzona z kobiecego punktu widzenia. Narratorki są dwie: siostra podejrzanej o zabójstwo i policjantka prowadząca śledztwo.

Kryminalny wątek całkiem interesujący: pan młody z bogatej rodziny, który umiera we śnie w noc poślubną i mnóstwo rodzinnych, przyjacielskich i biznesowych powiązań, a także skrywane sekrety, które wychodzą na jaw.
Jedno śledztwo prowadzi policja, a drugie dziennikarz z siostrą podejrzanej panny młodej. Niestety mnóstwo ustaleń po prostu się powtarza. To było trochę nudne.
Podczas śledztwa wywleka się różne brudy, a okazuje się że rodzinka Królów ma ich całkiem sporo.
Zakończenie zupełnie nieoczekiwane, bo takiego sprawcy nie typowałam.
Powieść napisana jest prosto i przejrzyście i czyta się ją nawet ze sporym zainteresowaniem.

"Sakrament niedoskonały" to obyczajówka z wiodącym wątkiem kryminalnym.

Taka sobie historia, początkowo nie mogłam załapać, co ,kto i po co , a później jakoś poszło. Za pół roku pewnie zapomnę o czym była. Lekka opowieść mimo zwłok.

Praktycznie od samego początku smutna historia Blanki... Jednak takiego zakończenia nie spodziewałam się, tzn. w ogóle ta konkretna osoba nie przyszła mi na myśl. A książka bardzo mi się podobała ;)

Przyjemna i lekka powieść kryminalna .

Przyjemna i lekka powieść kryminalna .

Książka przeczytałam bardzo szybko, ponieważ niesamowicie wciaga. Czytelnik próbuje wraz z bohaterami odgadnąć kto jest mordercą. Kto przyczynił się do śmierci młodego Króla. Czy była to świeżo poślubiona żona czy może dawna kochanka. Czy ktoś zupełnie inny. Napewno zakończenie jest zaskakujące, a może dla uważnego czytelnika- detektywa jednak nie. Polecam przekonać się samemu.

Taka mocna 5. Dobrze i szybko się czyta. Historia trochę naciągana, niektóre wątpki trochę dziwne i nie do końca przemyślane.

Tworzę katalog przeczytanych książek po pół roku od przeczytania i nie pamiętałam dokładnie treści książki. Dla mnie jest to książka do przeczytania, ale nie do zapamiętania.

Dodaj cytat z książki Sakrament niedoskonały