Sakrament niedoskonały

literatura polska

Oficjalne recenzje i

Kryminał lekki jak piórko

[ 9 ] Link do recenzji

Taka mocna 5. Dobrze i szybko się czyta. Historia trochę naciągana, niektóre wątpki trochę dziwne i nie do końca przemyślane.

Lepiej czytało mi się tę pozycję niż „Przysługę”, ale jest kilka punktów, do których musze sie przyczepić. Np. Przedstawianie tej samej sytuacji z punktu widzenia dwóch osób- zbyt długie, zbyt szczegółowe. Postać Gabrieli, która prowadzi śledztwo- za bardzo roztrzepana, nieskupiony na zadaniu. Niby sie stara, ale jak to w przysłowiu o dobrych chęciach...
No a Marzena- za...

Książka przeczytałam bardzo szybko, ponieważ niesamowicie wciaga. Czytelnik próbuje wraz z bohaterami odgadnąć kto jest mordercą. Kto przyczynił się do śmierci młodego Króla. Czy była to świeżo poślubiona żona czy może dawna kochanka. Czy ktoś zupełnie inny. Napewno zakończenie jest zaskakujące, a może dla uważnego czytelnika- detektywa jednak nie. Polecam przekonać się samemu.

Przyjemna i lekka powieść kryminalna .

Bardziej mi się podobała niż poprzednio czytana "Chorwacka przystań" Anny Karpińskiej.
"Sakrament niedoskonały" to obyczajówka z wiodącym wątkiem kryminalnym.
I właśnie ta detektywistyczna intryga z rodzinnymi tajemnicami na polskim podwórku przypadła mi do gustu.
Opowieść prowadzona z kobiecego punktu widzenia. Narratorki są dwie: siostra podejrzanej o zabójstwo i...

Praktycznie od samego początku smutna historia Blanki... Jednak takiego zakończenia nie spodziewałam się, tzn. w ogóle ta konkretna osoba nie przyszła mi na myśl. A książka bardzo mi się podobała ;)

Taka sobie historia, początkowo nie mogłam załapać, co ,kto i po co , a później jakoś poszło. Za pół roku pewnie zapomnę o czym była. Lekka opowieść mimo zwłok.

Zagadka kryminalna,dobra,smutna

fantastyczna, świetnie napisana, nie można się oderwać, do końca nie wiedziałam kto zabił :) polecam!

W niewielkim miasteczku, jakich w Polsce wiele, dochodzi do tragedii.W nie do końca jasnych okolicznościach umiera w noc poślubną Donat Król.Mimo,że śmierć wygląda na naturalną policja wszczyna śledztwo.Ma go prowadzić młoda policjantka Gabriela.Podejrzenia padają oczywiście na nowo poślubioną małżonkę ,ta widziała go ostatni raz żywego.Dochodzi do tego również jej dziwne...

Dyskusje

• 2015
  • Z biblioteki
  • 2015
  • 2019
  • 2016

Dodaj cytat z książki Sakrament niedoskonały