Magiczne lato

Aleksandra Tyl Cykl: Cztery pory roku (tom 1) literatura piękna 496 str.
Prozami
literatura piękna

Prozami
literatura piękna

Kup książkę

Nienajgorsza powieść obyczajowa. Byłaby dużo lepsza gdyby nie na siłę tworzony komizm, opierający sie niemal wyłącznie na głupocie głównej bohaterki. Przez to zupełnie nieprzekonujący. Głupocie tak totalnej, że momentami z pewnością byłaby zaskakująca, a nawet wręcz żenująca dla jej 8-letniej córki. Postać 30-letniej, wykształconej, nowoczesnej warszawianki z ambicjami,...

na długie jesienne wieczory może być

Moją ogromną sympatię zyskała Ciocia-zdroworozsądkowa mądrością życiową. Natomiast główna bohaterka trochę mnie irytowała. Książkę czyta się przyjemnie,zakończenie mnie zaskoczyło i czułam się trochę rozczarowana...Ale pomimo wszystko czas spędziłam przyjemnie

Spędziłam naprawdę miły czas z ciotką Józefiną i jej gośćmi, spodobało mi się w polance. Jak dla mnie idealna lektura na urlop. Dobra kobieca opowieść obyczajowa. Przyjemna, lekko się czyta, troszkę humorystyczna, z wątkiem romantycznym. Sama nie wiem czy zakończenie na plus czy na minus. Tak czy inaczej polecam.

Bardzo kobieca, wciągająca, momentami zabawna i o miłości z nutką magii. Alicja to kobieta po przejściach, wychowująca córkę Matyldę. Nie wierzy, że jeszcze spotka miłość, a jednak jak to w życiu bywa wszystko się może zdarzyć. Nieoczekiwany wyjazd na wieś wiele w jej życiu zmieni. Nabierze wiary w siebie, pojawiają się nowe przyjaźnie i on ..., ale czy coś z tego będzie,...

Skryta, skromna i cicha Alicja nie wyróżnia się niczym szczególnym wśród tłumu kobiet. Będąc tuż po 30-stce, samotnie wychowuje córkę, Matyldę.

W młodości Alicja marzyła o byciu znaną malarką. W dążeniu do celu mocno wspierali ją rodzice, którzy widzieli w uporządkowanej i pracowitej dziewczynie doskonały materiał na znaną artystkę.
Kiedy Alicja odkryła, że jednak brak...

Bardzo humorystyczna opowieść, dawno się już tak nie uśmiałam. Nie było momentu w którym bym się nudziła.Lekka i przyjemna, nie wymagająca myślenia idealna tak dla odprężenia.

Bardzo dobra książka, przy której można odpocząć. Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło i jednocześnie wzruszyło.

Ciepła, wielowątkowa powieść obyczajowa, w której bohaterkami są cztery kompletnie różne kobiety. Pierwszy tom cyklu skupia się na Alicji, która na polecenie lekarza przywozi wychowywaną pod kloszem córkę na wieś. Ciekawie się czytało o dziewczynce, która odkrywała takie proste radości, jak wożenie się taczkami, a z kolei matka opierała się chęci uprzedniego wyszorowania...

Miła, lekka, przyjemna... O tym że nie należy tracić nadziei, na wszystko przychodzi czas, nawet na prawdziwą miłość. I o tym jak bywamy uparci i czasem sami zapętlamy się w swoich negatywnych przeświadczeniach.

Dyskusje

• 2018