Mateusz Morawiecki

Jaromir Kwiatkowski Wydawnictwo: WAM biografia, autobiografia, pamiętnik
WAM
2018-01-01
2018-01-01

Okładka książki Drzewo przetrwania. Ucieczka z 82. piętra Leokadia Głogowska, Jaromir Kwiatkowski
Drzewo przetrw... Leokadia Głogowska,...

Książka jest poprawną notką biograficzną, tutaj nie ma się raczej do czego przyczepić. Problematyczne jest podsumowanie wszystkich "sukcesów" premiera. Dla laika niewątpliwie osiągnięcia Morawieckiego w walce z wyłudzeniami i bezrobociem są imponujące, jednakże po głębszej analizie okazuje się, że nie jest tak kolorowo. Nie ma nic o masowej inwigilacji i nękania przedsiębiorców przez skarbówkę. Dane o bezrobociu są bardzo ogólnikowe i nie uwzględniają regionalnej specyfiki. Ani słowa o tym, że lekarze i biznesmeni spędzają za dużo czasu na papierkowej robocie, cyfryzacja to też fikcja. Raz pan Morawiecki chciał opodatkować odszkodowania ludziom, na których niezgodnie z prawem nałożono grzywny (sic!) - serio?, ani słowa o takich szalonych pomysłach? Jest oczywiście trochę konstruktywnej krytyki (np. Warzecha),ale to zdecydowanie za mało. Wyszła z tego odrobinę hagiograficzna laurka. Na temat PO wyszła dobra analiza "Państwo PO - bilans zamknięcia" A. Zybertowicza. Być może o p. premierze wyjdzie coś podobnego. Generalnie - dobre CV nie równa się dobremu pracownikowi.

Ja jako fan Pana Premiera Morawieckiego wypowiadam się subiektywnie. Książka napisana krótko i zwięźle o nim i jego rodzinie od strony samych pozytywnych aspektów

• 類: Życiorysy

Dodaj cytat z książki Mateusz Morawiecki