Love and Other Words

2018-04-10
1501190539

Dziewczyny potrafią pisać wzruszające książki ❤️

Dziewczyny potrafią pisać wzruszające książki ❤️

Przepiękna historia i udany romans. Mam jakąś słabość do historii toczących się latami, lecz ukazanymi dwuliniowo. Do tego autor potrzebuje jednak umiejętności prowadzenia narracji, tak żeby oddawała emocje nastolatków, jak i osób dojrzałych. Bohaterowie - Macy i Elliot - byli prawdziwi, mieli wady i zalety i byli po prostu człowieczy.

Mówi się, że z miłością jest jak z duchami: mało kto je widział, a wszyscy o nich mówią. Mam nadzieję, że to nieprawda, ponieważ każdy z nas zasługuje… Na miłość Jak wygląda zakochanie? Ono nie “wygląda” rzecz jasna: to się czuje. Ci, którzy go doświadczyli mogą powiedzieć, że jest czymś wielkim… Jako że wybranek serca nabiera nagle takiego znaczenia, że staje się centrum wszechświata, przesłania nam wszystko!
Tak to właśnie wygląda w książce “Miłość i inne słowa” autorstwa Christiny Lauren. Jej sympatyczni, młodzi bohaterowie są zakochani prawdziwie, głęboko, niemalże do szaleństwa! Powieść dzieli się na rozdziały, które zatytułowane są “wtedy” i “teraz.” Wtedy – czyli odpowiednio piętnaście, czternaście, trzynaście, dwanaście i jedenaście lat temu… Kiedy Macy i szczupły, kędzierzawy Elliot byli jeszcze nastolatkami.
“Teraz” oznacza czasy jak najbardziej współczesne. Para zakochanych zdążyła dorosnąć, skończyć studia… I przestać się widywać na jedenaście długich lat. Nie mieć ze sobą kontaktu to jedno, zapomnieć jednak – to całkiem inna sprawa. W przypadku Macy i Elliota usunięcie z pamięci tej jedynej, prawdziwej miłości jest po prostu niemożliwe! Świadczy o tym fakt, że dzień po przypadkowym spotkaniu dawnej ukochanej mężczyzna odchodzi od swojej obecnej narzeczonej…
W przypadku Macy nie jest to takie proste. Młoda pani pediatra jest przecież zaręczona z kimś innym, planuje wyjść za mąż… Przede wszystkim jednak – obwinia Elliota o to, że pomimo ciągłych zapewnień o miłości to on właśnie jedenaście lat temu przyczynił się do fiaska ich związku.
Nadal jest zakochana – przypomina jej o tym własne ciało, które na widok miłości z czasów liceum reaguje w sposób, który bardziej niż do trzydziestolatki, pasuje do osoby w wieku szkolnym. Obawia się jednak powtórki cierpień z przeszłości, dlatego nie ustaje w zapewnianiu przystojnego Elliota, że ich historia należy już do przeszłości.
Powieść “Miłość i inne słowa” została przetłumaczona z języka angielskiego – niechybny dowód, że wydanie książki na rodzimym rynku okazało się sukcesem. Po przeczytaniu tej wzruszającej, pełnej emocji historii pozostaje mi życzyć autorce, aby polska wersja również znalazła wielu czytelników. Ja sama przeczytałam ją bardzo szybko i co tu kryć, pomimo, ze jestem panią po czterdziestce, podczas lektury nie raz i nie dwa razy zakręciła mi się w oku łza…
Czy chodzi tu o mistrzostwo w opisie dziejów Macy i Elliota, tych współczesnych Romea i Julii? A może chodziło o moją własną, przysypaną nalotem wielu lat szkolną historię miłosną? Kto wie? Jedno jest pewne – “Miłość i inne słowa” to piękna historia o tym, jak cenna jest ta jedna, jedyna osoba… Nasze prywatne centrum wszechświata.

„-Ulubione słowo?-szepcze.
Odpowiadam bez wahania:
-Ty”

Gdy Macy straciła matkę jej ojciec próbował robić wszystko, by świat jego córki nadal był piękny. Pomagała mu w tym lista, którą jeszcze przed śmiercią przygotowała dla niego ukochana.
Działając zgodnie z nią kupił domek letniskowy. To właśnie w nim Macy poznała miłość swojego życia.

Elliot- chłopiec z sąsiedztwa, mól książkowy, który uwielbiał czytać w jej garderobie. Był jej pierwszym przyjacielem. Pierwszą miłością. Pierwszym wszystkim.
Wspólnie czytali, wymieniali ulubione słowa, a uczucie, którym się darzyli, rosło w siłę. Do pewnego czasu…

Połączyła ich miłość do książek, a rozdzieliło nieporozumienie.

Spotkali się znów, po jedenastu latach rozłąki.
To jedno spotkanie wystarczyło, by Elliot rozstał się z dziewczyną. Kiedy Macy spytała go dlaczego, on odpowiedział, że jest miłością jego życia. Nie spodziewał się bowiem, że usłyszy od ukochanej „wychodzę za mąż”.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Macy nie bierze ślubu z powodu wielkiej miłości, a raczej jej braku.
Dotychczas traciła wszystkich, których kiedykolwiek kochała i boi się.

Czy ten strach okaże się silniejszy od uczucia, którym darzy Elliota?
On również jest miłością jej życia, bez niego nie żyła, a jedynie trwała.

Miłość i namiętność prawie ją zniszczyły, lecz powrót ukochanego może ją poskładać. Macy potrzebuje jedynie odwagi…

„Miłość i inne słowa” to historia o uroczej, młodzieńczej miłości, która dostała drugą szansę, by rozkwitnąć, tym razem w dorosłym życiu. Wzruszająca, poruszająca, zabawna, słodka i pikantna.

„-Ulubione słowo?-szepcze.
Odpowiadam bez wahania:
-Ty”

Elliot- chłopiec z sąsiedztwa,...

Mace to młoda kobieta, która pracuje na oddziale pediatrii. Obecnie szykuje się do ślubu ze spokojnym, stabilnym finansowo mężczyzną. Wydaje się, że jej życie jest już na dobrych torach. A wszystko czego pragnie to stabilizacja.
Gdy pewnego dnia spotyka Elliota, którego nie widziała 11 lat, jej życie wywraca się do góry nogami. Gdy byli dziećmi był jej przyjacielem, potem pierwszą miłością, aż w końcu był jej wszystkim. Do jednej feralnej nocy, która przekreśliła wszystko.
Jedna rysa, która zniszczyła wszystko kim dla siebie byli.
To przypadkowe spotkanie sprawia, że uczucia ożywają na nowo. A życie osobno wydaje się być już nie możliwe.
Najpierw jednak muszą wyjaśnić sobie to co zostawili za sobą jedenaście lat temu. Czy będzie im dane połączyć się na nowo?
Wciągająca i pełna emocji historia od której trudno się oderwać. Piękna opowieść o miłości zrodzonej z prawdziwej przyjaźni, o strachu przed utratą tej jedynej, wyjątkowej osoby.
Pierwszy raz czytałam książkę tej autorki, muszę przyznać, że jestem nią miło zaskoczona ❤️

CU DO WNA!
Jest to poruszająca historia, cóż, o życiu i miłości.
Dzięki podwójnej linii czasowej możemy obserwować Macy i Elliota zarówno jako nastolatków i dorosłych. Czarno na białym obserwujemy jak ich relacja rozwijała się z niewinnego spotkania, poprzez piękną przyjaźń, aż do zapierającej dech w piersi miłości.
Ta książka przepełniła moje serce tyloma emocjami tylko po to, żeby po chwili je złamać i skleić na nowo. Jeśli to nie jest opis dobrego romansu, to nie wiem co jest ;)

CU DO WNA!
Jest to poruszająca historia, cóż, o życiu i miłości.
Ta książka przepełniła moje serce tyloma emocjami tylko...

Mam duży dylemat jak ocenić tę książkę. Szukałam literatury lekkiej, przyjemnej, romantycznej. Dostałam to w 90%. Przez większość książki historia taka właśnie była - Mace i Elliot zaprzyjaźnili się i zakochali w sobie, gdy byli nastolatkami. Coś ich poróżniło i spotykają się po 11 latach, w ciągu których nie mieli ze sobą kontaktu. Elliot nie rozumie dlaczego Macy się odcięła i przez całą historię nie dostajemy żadnych sygnałów, które mogłyby wskazywać na tak drastyczne odcięcie się Mace od miłości jej życia. Chemia miedzy bohaterami, którzy spotykają się po latach jest nadal ogromna i czytelnik czeka na ten przewidywalny finał. Moje rozczarowanie jest spowodowane tym, że autorki użyły w końcówce dramatycznej sytuacji tłumaczącej zachowanie Mace przed laty, podczas gdy nie dawały żadnych sygnałów w zachowaniu Mace teraz. Czuję dysonans i sobie myślę, że to było niepotrzebne, ale ocenę 7/10 daję, gdyz przez większość lektury dobrze się bawiłam

„Ulubione słowo?”
„Ty”

Ryczę… ta książka była tak piękna!

Pierwszą książką autorek, z którą miałam styczność była „Miłość na święta” i nie przypadła mi za bardzo do gustu. Za to czułam że „Miłość i inne słowa”, to będzie to. I się nie myliłam.

Uwielbiam, gdy w książce mamy dwie linie czasowe, szczególnie w parze z motywem drugiej szansy. Dzięki temu mamy pełen obraz relacji bohaterów i możemy lepiej się w nią wczuć (przynajmniej ja tak mam).

Historia Macy i Elliota rozpoczyna się w garderobie, która niedługo później zmienia się w biblioteczkę i „ich” miejsce.

Bohaterowie poznają się jako nastolatkowie i szybko się zaprzyjaźniają, dzieląc swoją pasję do czytania. Z czasem przyjaźń ta przeradza się w coś znacznie głębszego i stają się dla siebie „swoim wszystkim”. Niesamowicie wzruszające było przeżywanie z nimi ich pierwszej młodzieńczej miłości ❤️

Na drugiej linii czasu mamy teraźniejszość, gdzie 11 lat poźniej bohaterowie wpadają na siebie i ich dotychczasowe życie wywraca się do góry nogami, a uczucia ożywają na nowo.

Początkowo irytowała mnie postać Elliota, był trochę nadgorliwy i wszystko stawiał na jedną kartę. Z czasem jednak, gdy go poznawałam, przepadłam. Uroczy, świadomy, troskliwy, cudowny 🫠

Poza piękną historią miłosną są tutaj poruszane bardzo ważne tematy radzenia sobie ze stratą i szukaniem szczęścia. Jedyny minus, który mogę dać książce to zrobienie z Elliota „tego złego”, podczas gdy sam prawdopodobnie przeżył traumę, która niestety nie została poruszona.

Całość jednak oceniam bardzo bardzo pozytywnie i zdecydowanie sięgnę po kolejne książki autorek.

„Ulubione słowo?”
„Ty”

Ryczę… ta książka była tak piękna!

📚 Christina Lauren "Miłość i inne słowa"
📖Wyd. @poradniak

Macy jako mała dziewczynka traci mamę i razem z tatą spełniają jej jedno z wytycznych i kupują domek z daleka od swojego domu aby to właśnie tam jeździć, gdy jest im ciężko i chcą odpocząć. To właśnie tam poznaje Elliota z, którym od początku nawiązuje nic przyjaźni. Są dla siebie bardzo ważni jednak po kilku latach dziewczyna ze złamanym sercem przeprowadza się gdzieś indziej. Kiedy mija ponad 10 lat przez przypadek wpadają na siebie ponownie. Od tamtej pory Elliot za wszelką cenę chce odzyskać Macy.
Czy lata rozłąki coś pomiędzy nimi zmienili ? Co tak naprawdę ich rozdzieliło?
Kochani jak ja się dobrze bawiłam na tej książce to nie macie pojęcia. Tyle emocji, tyle wspaniałych chwil, które przeżyłam dzieki tej dwójce bohaterów to coś za co bardzo chcę podziękować autorkom. Kocham ich powieści i to jak potrafią pięknie opowiadać w nich o miłości.
Tutaj mamy historię, która pokazuje siłę miłości. Mimo rozłąki i wielu lat uczucie potrafi przetrwać i ponownie się rozpalić. To było coś niesamowitego i czułam to wszystko całą sobą. Kocham czytać o miłości, która powoli się tworzy i napełnia bohaterów.
Bardzo podobało mi się skakanie w czasie, gdzie raz mamy co było kiedyś i jak to wszystko się zaczęło a po chwili znajdowaliśmy się w teraźniejszości śledząc dorosłych już bohaterów. Dzięki temu cała ta historia nabrała znaczenia i odpowiedniego tempa. Jesteśmy tutaj też świadkami ich dojrzewania i tego jak czuli się w poszczególnych latach.
Elliot to po prostu wymarzony przyjaciel, kochanek i ktoś z kim można spędzić całe życie. Już od dziecka był dojrzały i widać było jak wielką radość sprawia mu opieka nad Macy. To jak się troszczył po śmierci jej mamy zasługuje na słowa uznania. To jak czuć było od niego te uczucia to coś czego nie da się opisać.
Kochani jest to przepiękna historia napisana prosto z serca, która nie da o sobie zapomnieć na długo. Rozpala nasze zmysły ale daje także wiele ciepłych uczuć. Powieść ta jest jedną z lepszych jakie czytałam w ostatnim czasie. ❤️

📚 Christina Lauren "Miłość i inne słowa"
📖Wyd. @poradniak

„Miłość i inne słowa” to książka, która z pewnością potrafi czytelnika zaskoczyć i rozerwać emocjonalnie na strzępy. Trudno jest znaleźć powieść, która nie tylko zapewni nam rozrywkę, ale także wpłynie na czytelnika w sposób emocjonalny. Znajdziemy tutaj takie tematy, jak otrzymanie drugiej szansy, poczucie straty i zerwanie relacji na bardzo długie lata. Christina Lauren potrafi wykreować wiarygodnych bohaterów i relacje między nimi tak, że wydają się realne. Cieszyłam się na myśl, że kolejna powieść tego wspaniałego duetu trafiła w moje dłonie, potrzebowałam historii, która mną nieco wstrząśnie, wywoła wiele emocji i tak oto ta ciekawa powieść została przeze mnie pochłonięta.
Główną bohaterką książki autorstwa duetu Christiny Lauren pod tytułem „Miłość i inne słowa” jest Marcy, to miła kobieta, która układa sobie życie z mężczyzną starszym, jednak nie do końca daje jej to, czego potrzebuje. Wiele lat wcześniej w jej życiu obecny był pewien chłopak, który był jej najlepszym przyjacielem, nie wyobrażała sobie, żeby miało go nagle zabraknąć. Jedna noc zmieniła wszystko, jedno wyznanie zniszczyło coś niezwykle pięknego. Czy można było zapomnieć o kimś tak bliskim? Marcy właśnie tak się wydawało, zupełnie jak Elliotowi, jedno spotkanie tej dwójki zmieniło wszystko. Minęło jedenaście długich lat, czy rozsądek jest ważniejszy niż namiętność? Czy można nim stłamsić miłość? Co się stało tamtej nocy, kiedy dwoje szaleńczo zakochanych ludzi wszystko zrujnowało? Dlaczego którykolwiek z nich nie próbowało niczego naprawić? Czy Macy wybaczy Elliotowi i ponownie nauczy się mu ufać? Czy on zrobi coś, żeby odzyskać tę dziewczynę?
„Miłość i inne słowa” to historia romantyczna przepełniona retrospekcjami, które fascynują i zwalającą z nóg, sprawiając, że nie mogłam odłożyć jej na bok i wstać z fotela, ponieważ chciałam dowiedzieć się, co wydarzy się w następnym rozdziale i każdym kolejnym. To romans, obok którego nikt nie powinien przejść obojętnie i zapomnieć. Przedstawia pocieszenie, skłania do poznania chemii, która łączy Elliota i Macy. Przesłanie straty, pamięci o rodzinie z pewnością skłoniło mnie do refleksji na temat tego, co naprawdę mam, kim są ludzie, którzy mnie otaczają i troszczą się. Eliot był bardzo mądry i dojrzały, był dla Marcy rodzajem latarni morskiej, która rozświetlała drogę w ciemnościach. Bardzo podobała mi się ich sekretna czytelnia, do której uciekali i dzielili się swoją miłością do książek. Ich przyjaźń była silna, pomimo upływu lat Elliot potrafił być szczery i rozmawiać na trudne tematy z Marcy bez skrępowania. „Miłość i inne słowa” to historia pełna wyjątkowych i niezapomnianych chwil. Bardzo łatwo się w tę książkę wciągnąć, nie mogłam się od niej oderwać. Naprawdę polubiłam bohaterów i bardzo im kibicowałam, chciałam dowiedzieć się, co ich rozdzieliło jedenaście lat temu. Czytając tą historię, czułam się, jakbym odbywała emocjonalną podróż z Macy i Elliotem.

Christina Lauren Love and Other Words Zobacz więcej
Christina Lauren Miłość i inne słowa Zobacz więcej