To, co skrywamy przed światem

Okładka książki To, co skrywamy przed światem Lucy Score
Okładka książki To, co skrywamy przed światem
Lucy Score Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Knockemout (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Knockemout (tom 2)
Things We Hide from the Light
Media Rodzina
2023-11-08
2023-11-08
2023-02-21
Maciej Potulny

Okładka książki Gin Fling Claire Kingsley, Lucy Score
Gin Fling Claire Kingsley, Lu...
Okładka książki Highball Rush Claire Kingsley, Lucy Score
Highball Rush Claire Kingsley, Lu...
Okładka książki Bourbon Bliss Claire Kingsley, Lucy Score
Bourbon Bliss Claire Kingsley, Lu...

Druga część równie fascynująca jak pierwsza. Uwielbiam te historie. Uwielbiam to małe miasteczko i historie które tam się toczą. Gorąco polecam, bo opowieść o Linie i Nashu jest równie ciekawa i gorąca jak historia Noemi i Knoxa

Komfortowa, zdecydowanie. Miło spędzony czas.

Komfortowa, zdecydowanie. Miło spędzony czas.

Drugi tom małomiasteczkowego romansu, w którym tym razem głównym bohaterem jest brat słynnego Knoxa - Nash Morgan. Dalszy ciąg kryminalnego wątku z pierwszego tomu przeplata się z historią seksownego policjanta i jego pozornie zimnej sąsiadki. Nie ma co ukrywać i tym razem historia połączenia się tych dwóch dusz zmagających się z własnymi demonami jest niezwykle ciekawa i wciągająca. Sloan Solavita jest bardzo potrzebna Nashowi Morganowi - przegania ona mrok, który stara się zapanować nad policjantem, przeciskając się przez jego przedziurawioną pociskami pistoletu zbroję. Obecność nieustępliwego sąsiada w życiu Sloan również odciska swoje piętno, szczególnie, gdy na jaw wyjdzie jej prawdziwy powód obecności w Knockemout. Całość histori wzbogacona jest o miły wątek słodkiego pieska Piper, która odnalazła swój dom u boku Nasha. Czy dla Sloan Solavity również znajdzie się tam miejsce?

Nash Morgan, brat Knoxa jest komendantem lokalnej policji w Knockemout. Wraca do zdrowia po bardzo niebezpiecznym postrzale. Fizyczna rekonwalescencja przebiega pomyślnie, lecz rany na duszy nie chcą się zagoić. Nash czuje się cieniem dawnego siebie. Depresja go pochłania, lecz przed wszystkimi udaje, że wszystko jest w porządku, nie chcąc, aby wiedzieli jak trudno jest mu pozbierać się emocjonalnie.
Nie udaje mu się jednak ukryć tego przed nową sąsiadką, Liną. Ta kieruje się w życiu jedną zasadą - żadnych związków i żadnego dotykania, o ile sama go nie zainicjuje. Z nieznanej jej przyczyny dotyk Nasha działa na nią inaczej, czuje silne przyciąganie do przystojnego komendanta.
Uczucie to intryguje ją na tyle, że postanawia nieco pogłębić ich znajomość.
Niestety Lina ma też swoje tajemnice i jeśli Nash odkryje prawdziwy cel jej pobytu w miasteczku, może jej tego nie wybaczyć…

🌸 Druga część serii Knockemout jest ściśle powiązana z częścią pierwszą, więc polecam czytać w kolejności, aby nie stracić wątku 😉

W tej serii spotykamy się z Liną i Nashem. Oboje mierzą się ze swoimi demonami - tymi z przeszłości i tymi teraźniejszymi.
Liną wiedząc co czuje Nash, pomaga mu przebrnąć przez jego ataki paniki, poprzez które bardzo się do siebie zbliżają.
Jednak osoba Liny nie do końca przypadła mi do gustu - zbyt śmiała, zbyt pewna siebie, nieco wulgarna.
Lecz mimo tych drobnych niuansów bardzo kibicowałam tej parze.

Wątek kryminalny oczywiście dodał smaczku całości, lecz był mocno przewidywalny. Brakowało mi elementu zaskoczenia.

Książkę, mimo swoich gabarytów czyta się szybko, bardzo wciągająca i rozwijająca się z każdym rozdziałem akcja.
Muszę jednak przyznać, że pierwsza część serii podobała mi się bardziej.

Pokochałam Lucy Score i jej styl pisarski. Koniecznie muszę nadrobić zaległości w książkach tej autorki.

Drugi tom serii Knockemout opowiada nam losy komendanta policji Nasha Morgana. Jak już wiemy z pierwszej części, Bracia Morganowie nie mieli lekkiego dzieciństwa, a to zaważyło na ich zachowaniu w dorosłym życiu. Z tej części dowiadujemy się więcej o tragedii, która ich spotkała. Mamy przedstawione bardzo konkretne powody bohaterskiego i opiekuńczego zachowania głównego bohatera, a z drugiej strony poczucie, że zawiódł, bo dał się postrzelić. Świetny obraz psychologiczny człowieka, który przeżył koszmar i czuje, że poniósł porażkę, a jednak nie poddaje się.
Kobieca główna bohaterka, Angelina Solavita, również zmaga się z traumatyczną przeszłością i nadopiekuńczymi rodzicami, a przy tym walczy, by żyć po swojemu. Jest samotniczką, która powoli otwiera się na przyjaźń i miłość. Tutaj znowu mamy przedstawiony uroczy małomiasteczkowy klimat. Cudowna społeczność, która troszczy się o innych i nie odpuszcza, przyjmuje obcą dziewczynę w swoje szeregi i jest gotowa zrobić dla niej wszystko.
Wraca również wątek niebezpiecznego porywacza, chcącego dokończyć niezałatwione sprawy, co wprowadza nutkę adrenaliny. Co prawda, z epilogu pierwszej części wiemy jakie będzie zakończenie dla pary głównych bohaterów, ale i tak jest ten niepokój, co jeszcze może się wydarzyć. I jeszcze te elementy zaskoczenia, np. kto faktycznie postrzelił Nasha.
Po pierwszej części miałam wysokie oczekiwania i nie zawiodłam się. Jedyne, co mi się delikatnie nie podobało, to jak szybko główni bohaterowie spędzili ze sobą noc i jak od tego zaczęło się rozwijać uczucie między nimi. Chociaż ich wybór był przedstawiony krok po kroku, to jednak coś mi tam nie pasowało. Poza tym książka jest cudowna. Zawiera wiele mądrości, jest napisana prosto, spójnie i z humorem.

Nareszcie. To było męczące 700 stron. Autorka chyba się zapomniała i zbyt mocno rozpisała. Cieszę się jednak, że udało mi się dorzucić kolejną historię do układanki zwaną Knockemount. Miasteczko bez braci Morganów nie miałoby swojego uroku. Z pewnością nie byłoby też bezpiecznym miejscem.
Nash Morgan od pięciu lat pełnił funkcję komendanta policji. Niestety od wypadku był cieniem samego siebie. Męczyły go koszmary, ataki paniki i przerażająca amnezja z tamtego feralnego dnia. Nie potrafił dopasować brakujących puzzli, które pozwoliłyby złapać osobę, która próbowała go zastrzelić.
Angelina Solavita nazywana przez znajomych Liną pojawiła się w miasteczku przed akcją porwania Naomi i Waylay przez Duncana. Czy to był przypadek.? Nic nie działo się przypadkiem, bynajmniej w życiu Liny wszystko było zaplanowane. Oczywiście nikt nie powinien się dowiedzieć w jakim celu się tu zjawiła. Trudno ukryć prawdę przed Nashem i jego kompanami.
Nash zaufał młodej agentce do tego stopnia, że wyjawił przed nią tajemnice. Ta kobieta odpędzała chłód i mrok, które zagnieździły się w jego głowie. Łatwiej się przy niej oddychało, jakby zabierała cały jego ból. Poczuł chęć do walki, do życia, do walki o marzenia.

Dobrze było wrócić do Knockemount 😍 Możliwe, że większą słabość mam do Knocksa, ale historia Nasha też była warta poznania 🙌 No i Lina! Uwielbiam ✨️

Powróciłam do bohaterów tego wciągającego każdego małego miasteczka Knockemout. Historia toczy się dalej lecz tym razem w roli głównej jest brat Knoxa. Nash jest komendantem policji który zostaje postrzelony przez co jego zdrowie psychiczne naprawdę poupada. Czuje że jego zycie straciło sens. Miewa stany depresyjne. Jednak pewnego dnia spotyka swoja nową sąsiadkę - Linę i od samego początku Nash stara się o jak największy i najbliższy kontakt z nią. Ona nie lubi dotyku, stateczności, nie chce zakładać rodziny, chce być wolna - on twierdzi że ona może go uratować przed pogorszeniem się stanu w którym się znalazł a może i całkiem wyciągnie go z tego dołka. Nash chce odzyskac dawnego siebie i do tego potrzebuje jedynie właśnie Liny. Niestety nie wie do końca dlaczego ona znalazła się w Knockemout a ona boi się że gdy prawda wyjdzie na jaw wyjdą też jej wszystkie sekrety.

Książka była świetna! Romans połączony z wątkiem kryminalnym wciągnął mnie bez pamięci. Ale najważniejsze - najlepsza miłość jest wtedy kiedy jesteś w stanie oddać się jej bez ograniczeń, całkowicie obdarzyć kogoś tym uczuciem, pokazać swoją słabą stronę i po prostu kochać całym sercem!

Ps. Już nie mogę doczekać się trzeciej części!☺️

Nash Morgan, komendant policji, powoli dochodzi do siebie po tym, jak ktoś próbował go zabić. Ostatnim czego teraz potrzebuje to zaprzątanie sobie myśli nową sąsiadką Liną. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ tylko przy niej Nash potrafi odnaleźć spokój i odczuwać jakiekolwiek emocje. Mężczyzna, dla którego najważniejsza jest szczerość, coraz bardziej przywiązuje się do Liny, jednak czy z tej relacji może wyjść coś poważniejszego, gdy Nash dowie się jakie tajemnice skrywa kobieta?

Lucy Score to gwarancja dobrze spędzonego czasu z książką. Tak było i tym razem. Historia Nasha i Liny od pierwszych stron skradła moje serce. Nietuzinkowa para nie raz mnie rozbawiła, ale i wzruszyła. Oboje muszą mierzyć się ze swoimi demonami, zarówno tymi z przeszłości, jak i z teraźniejszości. Z pewnością godne uznania jest to, jak wspierają się nawzajem, gdy mają gorsze chwile i pewnie to zaprocentowało tym, że łatwiej było im się otworzyć na drugą osobę. Dodatkowym smaczkiem książki jest wątek kryminalny, który dla niektórych może być przewidywalny, ale pewnie znajdą się również osoby zaskoczone, gdy prawda wyjdzie na jaw. No i nie można zapomnieć o bohaterach z poprzedniej części, bez których książka nie byłaby tak dobra. Polecam!

Książka wizualnie wygląda pięknie, a co ze środkiem?
Dla mnie książka pozostawia wiele do życzenia.

Komendant policji Nash Morgan, po postrzele próbuje wrócić do życia i funkcjonować tak jak przedtem. Nie jest to łatwe, gdy jest cieniem samego siebie. Nikt nie wie, że w środku targają nim emocje, nad którymi nie jest w stanie zapanować. Ona wie. Przed nią nie da się nic ukryć. Mowa o nowej sąsiadce Nasha, na widok której płonie. Kim jest Lina? Dlaczego zjawiła się w miasteczku akurat teraz? Zaplanowane spotkanie czy zażądanie losu? Lina nie można otworzyć się przed komendantem, nie na tyle, by wejść z nim w bliższe relacje. Przelotny romans nie będzie miał dużego znaczenia w ich życiu. Czyżby?

Pierwszy tom serii podobał mi się tyle bardzo, że bez obaw sięgnęłam po kolejną część. Początek zapowiadał fajny romans przeplatany kryminałem. Lecz po kilku rozdziałach stopniowo przychodziło zanurzenie, które nie odchodziło, a wręcz się pogłębiało. Wiało nudą jak dla mnie.

Autorka urzekła mnie klimatem małego miasteczka. Byłam nim zachwycona, jak i jego mieszkańcami. Bohaterowie wykreowani poprawnie, jak również relacja Nasha i Liny. Lubiłam ich na swój sposób, ale ich miłość nie bardzo mnie porwała. Chwilami męczyłam się czytając na ich temat, który się zresztą powielał.

Podoba mi się tutaj bardzo wątek kryminały, który potencjalnie nie został dobrze wykorzystany. A szkoda, gdyż lektura dobrze by na tym skorzystała.

Zwrot akcji nastąpił, gdy zbliżaliśmy się ku końcowi. Wtedy czytało mi się książkę z dużym zaciekawieniem. Jakbym została wybudzona z zimowego snu.

„To, co skrywamy przed światem” to odpowiednia lektura dla tych osób, które lubią niewymagające historie, gdzie główną rolę odgrywa słodki romans.

Książka wizualnie wygląda pięknie, a co ze środkiem?
Dla mnie książka pozostawia wiele do życzenia.

Dodaj cytat z książki To, co skrywamy przed światem