Fandom

The Fandom
literatura młodzieżowa
Grzegorz Komerski
fantasty fandom

Jak byście zareagowali, gdybyście trafili do świata swojej ukochane powieści? Violet i jej przyjaciele uwielbiają książkę i jej adaptację filmową Taniec na szubienicy. Podczas eventu ze spotkaniem odtwórców głównych postaci zdarza się wypadek i bohaterowie trafiają do świata fikcyjnego. Przez swoje nierozsądne zachowanie uśmiercają najważniejszą postać. Fabuła zaczyna się...

Wow.
Nie spodziewałam się czegoś zachwycającego, ale książka jest bardzo dobra. Wyróżnia się na tle innych młodzieżowek ze względu na dosyć oryginalny pomysł na fabułę. Połowa szła mi wolno, ale po niej akcja rozwija się, staje się dynamiczna i można przeczytać ją jednym tchem. Część wątków jest przewidywalna, ale niektóre zaskakują. Podoba mi się język, jakim została...

Niestety ale mi się nie podobała bohaterowie sztuczni. Historia nudna A zakończenie przewidywalne.

GENIALNE!
Bardzo przygodowa i piękna książka! Każda strona to najpiękniejszy cytat na świecie. Obfita w czarny humor i piękne słówka. Nawet kilka dni po przeczytaniu nadal będzie się błądzić w jej świecie

Dwie historie połączyły się w jedną - bohaterów tej książki i tej z „Tańca na szubienicy”.
To niesamowita książka o przyjaźni, głębokiej miłości (nie tylko dwóch zakochanych) i poświęceniu. A przy tym historia o byciu fanem tak silnie, że życie jako główna bohaterka lub u boku głównego przystojniaka staje się niemal realnym celem. Nie zamierzam jednak zdradzać więcej,...

Potencjał był, ale toksyczna przyjaźń zniszczyła wszelkie pozytywne wrażenia.

Violet jest siedemnastolatką, zakochaną po uszy w książce "Taniec na szubienicy" Od kiedy tylko przeczytała te książkę, podziwiała główną bohaterkę, która była dla niej wzorem odwagi, siły i determinacji. Choć sama zawsze chciała być uznawana za taką osobę, nigdy nie mogła liczyć na akceptację u otoczenia, które zawsze znajdowało okazję aby z niej drwić.

Na jednych z...

"Taniec na szubienicy", czyli książka w książce.

„Pomysłowa, genialnie napisana powieść” – mówi Louise O’Neill. (autorka m.in. „Sama się prosiła”).
„Niesamowita, trzymająca w napięciu książka” – krzyczy James Dashner (autor „Więźnia Labiryntu”).
„Mówi się, że dla fikcji nie warto umierać” – dobra. Dam Pani szansę, Pani Anno Day.

„Fandom” to taka w sumie książkowa...

,,Taniec na szubienicy" to z typowa powieść dla nastolatek, jednak gdy fani Tańca na szubienicy (główni bohaterowie Fandomu) przenoszą się do jej fabuły, niezamierzenie tworzą coś wspaniałego.

Jeżeli możesz zamówić tylko jedną książkę do końca roku, niech będzie to Fandom. :)

Teraz ostrzę sobie zęby na drugą część. Zakończenie mną zdruzgotało, miałam nadzieję, że Vi zostanie w tym świecie albo Ash jakimś cudem trafi do jej wszechświata. Jak widać książki nie lubią iść po mojej myśli. Historia naprawdę mnie wciągnęłam i świetnie się przy niej bawiłam, mimo kilku schematów, które z czasem zaczynają żyć własnym życiem i regułami, co lubię...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje