Listy przyniosły śmierć

Okładka książki Listy przyniosły śmierć Kazimierz Kłoś
Okładka książki Listy przyniosły śmierć
Kazimierz Kłoś Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Seria: Najlepsze kryminały PRL kryminał, sensacja, thriller
Najlepsze kryminały PRL
Wydawnictwo CM
2018-01-01
2015-01-01
CM kryminał Najlepsze kryminały PRL Najlepsze kryminały PRL Lata 60 Kazimierz Kłoś

Toż to prawdziwa literatura -taki Bruno Schulz wśród "kryminalistów". :)

Toż to prawdziwa literatura -taki Bruno Schulz wśród "kryminalistów". :)

Noteczki, niewielka miejscowość w górach, gdzie zamierza spędzić urlop Jan Bieżany. Podczas spaceru poznaje Martę, którą odprowadza do domu, ponieważ podczas jazdy na nartach uległa kontuzji. Okazuje się, że w domu Marty zostaje zamordowany jej dziadek Ambroży Tralla. I tu sprawy się komplikują. Okazuje się, że dziadek został zamordowany ze służbowej broni sierżanta Widali, który został wezwany na miejsce zbrodni. Wkrótce ginie kolejna osoba. Kto jest mordercą? Gdzie się podziały dolary dziadka?

Kryminał, który na dłużej zostaje w pamięci. Przedstawione realia lat 60. PRL - małe miasteczko na prowincji i magiczna siła dolarów.

Do niewielkiego, leżącego w pobliżu gór, miasteczka Noteczki przybywa Jan Bieżany. Młody, pracujący w Warszawie doktor chemii zamierza spędzić tu urlop, a kto wie może i odnaleźć sympatię z lat studenckich. Tuż po przyjeździe mężczyzna ratuje z opresji piękną dziewczynę Martę. Niestety wkrótce okazuje się, że w tajemniczych okolicznościach zostaje zamordowany jej dziadek, niejaki Ambroży Tralla...

Więcej na:

• Proza
  • Priorytet 3
  • Polski kryminał
  • Uratowane [AB]

Dodaj cytat z książki Listy przyniosły śmierć