Jestem żoną szejka

Laila Shukri Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Seria: Fakt bestseller biografia, autobiografia, pamiętnik
2017-05-11
2016-09-13
Ringier Axel Springer Polska
biografia, autobiografia, pamiętnik
2017-05-11
Fakt bestseller

Lekka lektura, którą szybko się czyta, jednak brak jej spójności. Pomiędzy opowieścią o swoim życiu autorka wtrąca wiele przykładów z życia innych oraz statystyki zupełnie tracąc główny wątek. Słaba próba połączenia historii swojego życia z faktami na temat Bliskiego Wschodu. Mimo wszystko z książki można się sporo dowiedzieć o kulturze arabskiej i islamie.

Chyba najsłabsza z książek tej autorki jak do tej pory. A mimo wszystko dobra.
Lekko chaotyczna, chwilami dłużąca się.
Autorka uchyla lekko drzwi do swojego świata, niestety brakowało mi spójności w tej opowieści.
Niedługo sięgam po 4 jej książkę :)

Strasznie męczyłam się z tą książką. Druga książka autorki, którą przeczytałam więcej nie planuję. Słabiutko.

Wstrząsająca opowieść Izy, żony szejka. Czy aby na pewno nie jest z nim dla pieniędzy? Powątpiewam w to, mając na uwadze fakt, to w jaki sposób autorka opisuje otaczające ją bogactwo. Sprawia wrażenie jakby nie mogła bez niego żyć.

Trudno ocenić tę pozycję. Nie można chyba traktować jej w kategoriach literatury - język jest tragiczny, styl jeszcze gorszy. Sformułowania, zwłaszcza dialogów, na poziomie czwartoklasisty piszącego swoje pierwsze opowiadanie twórcze. Tak sztucznych rozmów nie czytałam jeszcze nigdy (poza rzeczonymi opowiadaniami).
Książki broni jednak tematyka i fakt, że można ją...

Przyznam szczerze, że książkę czyta się szybko. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie takiego życia, bycia uwięzioną w złotej klatce i oddać wolność w imię luksusowych wycieczek i tuzina pokojówek. Minusem tej książki, jest styl autorki. Bardzo naiwny, prosty. Miałam wrażenie, że całość opisuje gimnazjalistka!

"Jestem żoną Szejka” to historia Polki, która pod pseudonimem Laila Shukri opowiada o życiu jako małżonka szejka Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Książka zaczyna się od momentu poznania Salima, którego potem Isabelle postanawia poślubić wbrew wszystkiemu i wszystkim.
Autorka jak opisywała swojego męża, zawsze go idealizowała: pisała o nim i uczuciu do niego, tak jakby...

Laila Shukri jest Polką że względów bezpieczeństwa pisze pod pseudonimem pisanie książek jest jej tajemnicą. W książce Jestem żoną szejka opisuje swoje życie w przysłowiowej złotej klatce. Żona jednego z najbogatszych szejków mieszka w pałacu gdzie służący spełniają każdą jej prośbę. Jednak poślubienie szejka kosztowało ją wielu wyrzeczeń między innymi straciła kontakt z...

Dwie gwiazdki - jedna za okładkę książki, druga za tytuł i pseudonim artystyczny. Niestety te rzeczy przyczyniły się do wzięcia książki do ręki. Poziom literacki bardzo niski, no ale nie wymagajmy od osoby chcącej napisać wstrząsającą biografię, że będzie jednocześnie lotną pisarką. Niestety mam spore obawy co do autentyczności materiału.
I na tym zakończę, bo szkoda...

Bardzo ciekawa, jednak ponownie jak to w przypadku Laili Shukri - główna bohaterka irytująca, choć na szczęście nawet nie w połowie tak bardzo jak Lidka czy (o zgrozo) Joanna.

Lekka, ciekawa, ale gdy przeczyta się kilka książek tej autorki zaczyna się czuć pewne rozczarowanie, no bo ile można w kółko czytać o tym jakie kwiaty w łazience lubi Isabelle, czy woli wodę z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje