Jestem żoną szejka

Okładka książki Jestem żoną szejka
Laila Shukri Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Seria: Fakt bestseller biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Fakt bestseller
Ringier Axel Springer Polska
2017-05-11
2017-05-11

więcej Więcej

Kiedy pisarka usłyszała historię Bibi, bardzo chciała ją opisać. Pomagała jej w tym przyjaciółka Linda. Po sukcesie książki postanowiła opisać swoje losy, w których figurowała jako Isabella.

Isabella pracowała w filii amerykańskiej firmy farmaceutycznej w Dubaju. Tam szybko wpadła w oko jednemu z najbogatszych szejków Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Salimowi. Po pewnym...

Rozczarowanie... połączenie harlequina z opisami z portali/gazet plotkarskich o życiu szejków (bez żadnej głębi) plus spora promocja luksusowych produktów... Opis składu perfum Dune Diora na ten przykład - na co to? W mojej ocenie to nie dziennik, ale czysta fikcja sprzedawana marketingowo jako wspomnienia - jestem tego ofiarą.

Następna książka o tematyce arabskiej. Podziwiam jak miłość jest ślepa.

Czy ktoś jeszcze pamięta książkę Arabska żona -Tanya Valko.
Tamta pozycja bardzo mi się podobała dlatego teraz postanowiłam sięgnąć po książkę Laila Shukri.

Książka jest dobrze napisana, ale czegoś jej brak.
Wielki plus za przedstawienie "kultury" panującej na Półwyspie Arabskim, za ukazanie blasków i cieni w tym społeczeństwie oraz za za pokazanie relacji pomiędzy...

Podzielam opinię, że książka napisana dość chaotycznie. Opowiada o miłości, która dla naszej kultury jest dość specyficzna. Bo jednego dnia mąż obsypuje Cię prezentami wartymi miliony monet a następnego dnia kopie i bije tylko dlatego, że prowadziłaś „rozmowę” telefoniczną z mężczyzną. Bez wątpienia książka napisana przez silną psychicznie kobietę.

Interesująca książka, która obrazuje życie na innych zasadach

Bardzo mnie wciągneła, jednakże dość chaotyczna

Książka chaotyczna. Historia ciekawa.

Tego typu książki cenie przede wszystkim za ogrom informacji o normalnym życiu na bliskim wschodzie, włączając w to szokujące
z naszego punktu widzenia praktyki, będące tam na porządku dziennym. W tej książce takich smaczków nie zabrakło, ale czuję niedosyt. Mam wrażenie, że jest to pisane dość chaotycznie, czasem są fragmenty naiwne i infantylne. Mimo wszystko, nie żałuję...

Książka zawiera ciekawą historię, ale opowiedziana jest w bardzo chaotyczny sposób. Wstawki o innych książkach całkowicie zbędne. Mogłaby być dużo lepiej napisana.

2 484
    1 056