Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 17.91 zł

Gorzka pomarańcza

Wszystko byłoby lepsze, gdyby nie fakt, że w książce zaledwie raz użyto słowa "bynajmniej" i to na dodatek w złym znaczeniu. Niestety, jak dla mnie obniża to jakość książki.
Druga część już lepsza pod tym względem.

Ocena 6 dlatego, że zainteresowała mnie ta historia. Klasyka gatunku z arabskim mężem i arabskim światem w tle. Ona zakochana w nim po uszy, on obiecuje jej złote góry, potem ślub i przeprowadzka do Libii. No i się zaczyna. On pan i władca stosujący przemoc fizyczną i psychiczną, a ona w szoku, że w Polsce on był przecież inny, a w Libii go nie poznaje! Do tego wszystkiego...

Książka napisana w sposób do dość prosty i infantylny.
Autorka zdradza nam kilka gorzkich ciekawostek o życiu w kraju arabskim, jednak mam wrażenie, że nie są to szczególnie wyszukane historie.
Jeżeli ktoś ma nie ma pojęcia jak wygląda życie kobiet w islamie, to być może niektóre fakty go zaskoczą, a książka wciągnie.

Książka warta uwagi- ku przestrodze. Czyta się ją bardzo szybko.

Szybka, niewymagająca lektura na podróż samolotem. Wpisuje sie w modny od kilku lat kanion opowiesci o swiecie arabskim.

Książka właściwie krótka opowiastka napisana prostym językiem. Warto ją przeczytać ku przestrodze. Pewne zdarzenia mnie totalnie zszokowały. Mimo, że coraz więcej jest niestety podobnych historii to nadal nie wiemy wiele o tamtym świecie, tak jak pisze autorka, fakty z życia codziennego nie wychodzą na światło dzienne. I tylko ktoś kto tam był może nam o tym opowiedzieć.

Kunszt literacki może i nie jest najwyższych lotów - widać, że nie jest to książka napisana przez "profesjonalnego" pisarza, jednak dla samej historii warto ponad tysiąckroć ją przeczytać.

Autorka ukazuje wiele aspektów codziennego życia, a raczej piekła kobiet, żyjących w zupełnie innej kulturze. Opisuje wiarę, zwyczaje, przekonania i aspekty życia, które dla nas...

Wciągająca od początku do końca. Czyta się ją jednym tchem. Polecam

No cóż, niby nie ocenia się wspomnień, ale samą formę przekazu już tak. I nie będę autorce schlebiać, bo takiego gniota nie czytałam dawno. Bez emocji, wyzuta z jakichkolwiek uczuć sucha narracja. Nie wiem czy to efekt traumy autorki, czy po prostu kompletna nieumiejętność okazywania uczuć. Myślę, że jeśli ma się do opowiedzenia wstrząsającą historię, a nie potrafimy tego...

Historia mocno wciąga, mimo, że pare razy musiałam odłożyć książkę, bo miałam dosyć. Nie z powodu, że słabo napisana czy coś, ale z powodu, że nie mogłam znieść więcej bólu autorki, bo tak mocno to do mnie trafiło.
Z całego serca współczuje Pani Nadii i jestem świadoma tego, że to co opisane jest w książce to kropla w morzu tego, co Pani tam przeżyła.

Zabieram się za drugą...

• 2019