Koniec drogi

Okładka książki Koniec drogi
Dmitry Glukhovsky Wydawnictwo: Insignis Seria: Uniwersum Metro 2033 fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Uniwersum Metro 2033
Конец дороги
Insignis
2018-02-15
2018-02-15
Paweł Podmiotko

Opowiadanie bardzo lekko się czyta. Książka ta jest dobrym przerywnikiem między innymi tytułami. Jednakże po przeczytaniu czuje niedosyt. Wygląda to jak fragment większej całości. Ale warto.

Niezłe, zaostrzyło mi apetyt na "Drogę" McCarthy’ego .

Niezłe, zaostrzyło mi apetyt na "Drogę" McCarthy’ego .

Opowiadanko całkiem klimatyczne, ale tak niedopowiedziane, że wygląda na reklamę większej całości. Urywa się zbyt nagle, pewien twist jest nieuzasadniony...

Szkic? Trailer?

Szkic? Trailer?

Ciekawa opowieść (lubię ten klimat), choć zdecydowanie za krótka. Kiedy już totalnie wkręciłam się w treść, poczułam jakiś pociąg do bohaterów, historia urwała się nagle i niespodziewanie, zostawiając mnie z olbrzymim niedosytem.

Bardzo udane opowiadanie, czytałem z dużym zainteresowaniem. Tylko zbyt nagle się urywa. Mogłoby być dłuższe, lub nawet rozwinięte w powieść, bo potencjał jest. Jako ciekawostkę można dodać, że w powieści Metro 2034 jest wspomniana historia jednego z bohaterów tego opowiadania (wychodzi na to, że to to samo uniwersum) oraz to czy w końcu dotarł tam, gdzie zamierzał.

Chociaż na pierwszy rzut oka zdaje się nie być niczym nowym, ma w sobie coś, co każe mi ją dobrze zapamiętać. Na początku daje jakieś nadzieje, pole do spekulacji, by z każdą stroną - pomimo zapału bohaterów - ogarniać istną beznadzieją i osaczać okropną samotnością. Zdecydowanie warte przeczytania, szczególnie dla tych, którzy pokochali twórczość Glukhovskiego za ten sposób okrutnego przedstawiania świata.

Bardzo dobre opowiadanie, które umiliło mi czas. Czytałam z nutką niepewności i dreszczem emocji, wciąż i wciąż tworząc w głowie różne zakończenia, różne opcje, stawiając się obok bohaterów i uczestnicząc w podróży. Zdecydowanie do powtarzania!

Chciałabym kontynuację tej książki

Chciałabym kontynuację tej książki

Nie przepadam za postapokaliptycznymi klimatami, ale napisana jest dobrze. Cormac MacCarthy się kłania.

Chętnie dowiedziałbym się co dalej...

Chętnie dowiedziałbym się co dalej...