Kup teraz - 1 oferta w cenie od 56.99 zł do 56.99 zł

powieść historyczna
9788381231978
Janusz Ochab
Janusz Ochab Korea przebaczenie wojna

6.5 / Mam problem z tego typu literaturą (tj. fabularyzowaną wersją rzeczywistych wydarzeń historycznych). Bo one zawsze są pisane tak górnolotnie, tak patetycznie, jakby autor(ka) za cel sobie postawił(a) przede wszystkim wyciśnięcie z czytelnika łez. I nie inaczej, oczywiście, było tym razem. Ja jak zwykle dałam się kupić i niektóre fragmenty czytałam ze ściśniętym...

Niezwykła opowieść, bardzo dobrze spędziłam z nią czas.

Bardzo wzruszająca pozycja, dająca do przemyśleń . Klimat utrzymany, zaś pióro autorki - nie do podrobienia! Przejmująca historia dwóch sióstr, które znalazły się w czasie wojny oraz która ta je także rozdzieliła, dwie historie; młodszej Emi, starszej Hany oraz dwie zupełnie różnie linie czasowe; współczesna i ta z 1943r, polecam serdecznie!

Książka, która porusza trudne tematy związane z wojną, człowieczeństwem i okrucieństwem. Książka przepełniona bólem i cierpieniem.
Sam styl mnie nie urzekł, ale całość poruszająca.

Jestem szczęśliwa, że trafiłam na tę książkę. Ogromnie mnie poruszyła. Przyznam, że byłam ignorantką bo zupełnie nie znałam tego wątku wojny i dzięki tej książce sporo się dowiedziałam, a dodatkowo zachęciła mnie ona do zagłębienia się w tematykę Japonii, Korei i Mongolii.
Szczerze polecam!

"Biała chryzantema" opowiada historię dwóch sióstr, które na skutek tragicznych wydarzeń w 1943 roku straciły właściwie wszystko. Starsza z nich - Hana - zostaje uprowadzona przez japońskich żołnierzy do Mandżurii gdzie zostaje zmuszona do "pocieszania" mężczyzn walczących na froncie. Z kolei młodsza z sióstr - Emi - musi zmagać się z trudami życia codziennego pod okupacją,...

Ogrom okrucieństwa przedstawiony w tej książce przeraża, a bezmiar cierpienia przytłacza. Mimo wszystko pozycja warta przeczytania, chociaż ja musiałam robić przerwy przez ładunek emocjonalny jaki niesie ze sobą ta historia.

Poruszająca, smutna, przerażająca.

Smutna i zarazem piękna powieść. Można się zaczytać, zżyć, wzruszyć i współczuć bohaterkom - młodziutkim kobietom zmuszanym do pracy w japońskich wojskowych domach publicznych.

Na półkach: , , , , ,

Żałobne kwiaty

„ Każdy z nas wcześniej czy później musi poradzić sobie ze stratą bliskiej osoby, a czasami ból rozstania nigdy nie słabnie. „

Długo zwlekałam z napisaniem recenzji „ Białej chryzantemy „, bo nie wiedziałam jak mam moje myśli ubrać w odpowiednie słowa. Chociaż od przeczytania książki minęło trochę czasu, to wciąż pamiętam emocje, które mną targały, bo...

• 2018
  • Korea
  • 2020
  • Z biblioteki
  • 2020

Dodaj cytat z książki Biała chryzantema