Wyśnione życie

Cynthia Swanson Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece powieść historyczna
The Bookseller
Ryszard Oślizło
Wydawnictwo Kobiece
debiut literacki ekranizacja film kobieta literatura amerykańska marzenie poszukiwanie szczęścia przyjaźń sen współczesna kobieta
The Bookseller
powieść historyczna
Ryszard Oślizło
Inne

Oficjalne recenzje i

Życie, które jeszcze (nie) znamy

[ 5 ] Link do recenzji

Na półkach: , , , ,

Ciekawa książka, chociaż po jakimś czasie zaczęłam się w niej gubić :P Ale mimo to bardzo fajna ;)

Książka z ciekawym zakończeniem i ciekawie napisana. Styl na dobrym poziomie. Lektura tej powieści wciąga i chce się przeczytać ją od razu całą. Musiałam się powstrzymywać, aby tego nie zrobić i tym samym nie zarwać nocy. Bohaterka cierpi na lekkie zaburzenia psychiczne spowodowane nagłą śmiercią swoich rodziców i wyparciem tego faktu ze świadomości.

Nie, ja jednak nie miałam serca do tej książki. Strasznie mnie wymęczyła, chociaż wykazałam się dużym samozaparciem, bo kilka razy odkładałam, a jednak doczytałam. Znużyła mnie do tego stopnia, że w pewnym momencie nie byłam nawet ciekawa jak to się skończy i co faktycznie jest prawdą.

Bardzo fajna, wciągająca książka. Trzyma poziom od początku do końca. Polecam

Naprawdę, niekiedy sny potrafią płatać przedziwne figle. Fundują naszym mózgom niezłą dawkę słodkiego lub gorzkiego likieru gęsto zaprawionego realnymi doznaniami.

Cynthia Swanson autorka "Wyśnionego życia" kreuje życie swojej bohaterki właśnie w ten sposób. Denver, 1962 Kitty Miller wiedzie samotne, ale szczęśliwe życie prowadząc wraz z najlepszą przyjaciółką małą...

Nie mogę sobie przypomnieć jak ta książka znalazła się u mnie na półce. Prawdopodobnie upolowałam ją w sklepie będąc na codziennych zakupach, co często mi się zdarza. I dziękuję bardzo za to! Napisana w sposób nietuzinkowy, ciekawa, dająca do myślenia. Czego chcieć więcej.
Książka, która potrafi skłonić do zastanowienia się nad własnym życiem, pokazująca do czego może być...

Zaciekawiła mnie tematyka tej powieści i zaintrygował tytuł. Uwielbiam czytać książki, w których rzeczywistość miesza się z marzeniami sennymi. Interesuję się oniryzmem w literaturze.
Narracja powieści jest w 1-szej osobie i przez to mamy jeszcze silniejsze wrażenie, że uczestniczymy w życiu głównej bohaterki.
Pomysł zawarty w "Wyśnionym życiu" bardzo mi się spodobał,...

Książka, która porusza... Czasem nasz mózg chce wyprzeć to, czego byśmy nie chcieli...co jest prawdą A co wyobraźnia.
Polecam.

Przeczytane i do polecenia) każda książka czegoś uczy, odkrywa- ta również nie pozostawia obojętnym.
Zaufaj szczęściu i bogactwu chwili,
Którą właśnie przeżywasz.
Jest tak samo prawdziwa i twoja,
Jak wszystko, czym żyłaś dotąd.
Katherine Anne Porter "Listy"

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zaczęłamczytać tę książkę z nadzieję, że okaże się jakimś ciekawym thrillerem psychologicznym, który będzie mnie trzymał w napięciu. Nic bardziej mylnego. Zamiast ciekawej książki otrzymałam... To.
Książka jest nudna - chociaż nie, przepraszam, nie byłam znudzona kiedy ją czytałam - byłam zirytowana. Akcja w żaden sposób nie trzymała mnie w napięciu ani nie zainteresowała....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje