Wyśnione życie

Wydawnictwo Kobiece
2018-03-16
2018-03-16
Ryszard Oślizło
debiut literacki ekranizacja film kobieta literatura amerykańska marzenie poszukiwanie szczęścia przyjaźń sen współczesna kobieta
Inne

Oficjalne recenzje i

Życie, które jeszcze (nie) znamy

Link do recenzji

2301 1161 90

Przeczytałam tą książką w dwa dni. Na początku byłam wobec niej niezwykle sceptyczna. Tym bardziej, że poleciła ją osoba, która nie należy do moich autorytetów. Jednak w miarę posuwania się do przodu w czytaniu tej lektury, moje zdanie na temat tej pozycji zaczynało się zmieniać. Początkowo książka wydawała mi się bardzo naiwna, a nawet infantylna. Potem wciągnęła mnie...

Ciekawy wątek przeplatającego się świata rzeczywistości i snu, przedstawiającego obraz kobiety w USA w latach 50.ubiegłego wieku. Dwa alter ego tej samej 38-latki: samodzielnej „bizneswoman” oraz żony i matki z eleganckiego domu na przedmieściach.
Nie jest to może super ambitna lektura ale bardzo przyjemna w czytaniu, przy której można się oderwać od własnego dnia codziennego…

Granica między jawą a snem.

Umysł ludzki potrafi zdziałać niewiarygodne rzeczy. W traumatycznych sytuacjach robi wszystko, abyś zapomniał i uwolnił się od bólu. Jest też najlepszym pocieszycielem lub zamiataczem problemów pod dywan. Sprawi, że ucieszysz się choćby z najmniejszej drobnostki. Może też stworzyć dla ciebie drugie wymarzone życie.
Kitty Miller to samotna,...

Nie warta uwag. Akcja powolna, niewyszukane dialogi.

Bardzo fajna lektura. Spokojna, zaskakująca, dająca do myślenia i wciągająca. Lekki styl, dająca się lubić główna bohaterka, brak ckliwości i ciągłe zastanawianie się nad tym, jak to się wszystko skończy.

Ciekawa książka, chociaż po jakimś czasie zaczęłam się w niej gubić :P Ale mimo to bardzo fajna ;)

Książka z ciekawym zakończeniem i ciekawie napisana. Styl na dobrym poziomie. Lektura tej powieści wciąga i chce się przeczytać ją od razu całą. Musiałam się powstrzymywać, aby tego nie zrobić i tym samym nie zarwać nocy. Bohaterka cierpi na lekkie zaburzenia psychiczne spowodowane nagłą śmiercią swoich rodziców i wyparciem tego faktu ze świadomości.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie, ja jednak nie miałam serca do tej książki. Strasznie mnie wymęczyła, chociaż wykazałam się dużym samozaparciem, bo kilka razy odkładałam, a jednak doczytałam. Znużyła mnie do tego stopnia, że w pewnym momencie nie byłam nawet ciekawa jak to się skończy i co faktycznie jest prawdą.

Bardzo fajna, wciągająca książka. Trzyma poziom od początku do końca. Polecam

Naprawdę, niekiedy sny potrafią płatać przedziwne figle. Fundują naszym mózgom niezłą dawkę słodkiego lub gorzkiego likieru gęsto zaprawionego realnymi doznaniami.

Cynthia Swanson autorka "Wyśnionego życia" kreuje życie swojej bohaterki właśnie w ten sposób. Denver, 1962 Kitty Miller wiedzie samotne, ale szczęśliwe życie prowadząc wraz z najlepszą przyjaciółką małą...

• 2018
  • 2019