Ostatni raz, gdy rozmawialiśmy

Fiona Sussman Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece kryminał, sensacja, thriller
The Last Time We Spoke
Anna Sauvignon
Wydawnictwo Kobiece
literatura nowozelandzka odmiana losu rozpacz samotność thriller tragedia trauma więzienie zabójstwo zemsta
The Last Time We Spoke
kryminał, sensacja, thriller
Anna Sauvignon

Oficjalne recenzje i

Czy po każdym zabójstwie następuje kara?

[ 8 ] Link do recenzji

Różne emocje targały mną podczas czytania tej lektury. Począwszy od strachu, przerażenia, smutku, współczucia do niedowierzania, niezrozumienia aż w końcu po nadzieję i wzruszenie. Książka warta przeczytania.

To bardzo przygnębiająca, ale również dająca wiele nadziei historia, która jednak była dla mnie trochę zbyt oderwana od rzeczywistości.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, wychodząc z domu do szkoły, do pracy, do znajomych, że być może ostatni raz widzisz mamę, męża, córkę? Że już nigdy możesz jej czy jego nie zobaczyć? Jakie będą Twoje ostatnie słowa do bliskiej osoby? Czy rozstaniecie się w atmosferze miłości, życzliwości, a może przed trzaśnięciem zamykanych drzwi pokłócicie się o nieodłożony do zlewu kubek po...

Z początku myślałam, że będzie to kolejny kryminał. Kolejna historia o morderstwie. Tymczasem ta historia skupia się bardziej na psychologicznej stronie dramatu. Jej, osoby, która straciła najbliższych. I jego, sprawcy, osoby, która nigdy nie zaznała rodzinnego ciepła i uwagi. Carla i Ben, kat i ofiara.
Wciągająca, poruszająca i mądra to książka.

bardzo ciekawa I wciagajaca historia kobiety ktora w jedno noc stracila jedynego syna i w pewnym sensie męża A także została zgwałcona oraz historia młodego zbudowanego chłopaka który miał udział w tragedii kobiety....czy będą w stanie odbudować swoje życia i wybaczyć?troszkę zabrakło mi czegoś w zakończeniu ale szczerze polecam

Przebrnęłam przez tą książkę. Wydawało mi się, że skoro taka tragedia to jakoś inaczej to wszystko będzie ujęte. Dla mnie język autorki (albo zły przekład) nie przemówiły. Ta książka, która niby coś pokazuje, ale tak serio to nie wiadomo do końca co.

Cudowna książka! Jednocześnie bardo wciągająca i dająca przeczytać się bardo szybko, a jednocześnie poruszająca.
Główni bohaterowie książki to Carla ora Ben. Ona jest kobietą, która jednego wieczoru straciła wszystko co kochała i teraz próbuje na nowo odbudować swoje życie. On jest współsprawcą zbrodni, tym który odebrał jej rodzinę, jest więźniem odsiadującym wyrok. Jest...

Jedna ze słabszych książek, które czytałam w tym roku. Temat ciekawy ale całość zbudowana w taki sposób, że nie wzbudza kompletnie żadnych emocji. Autorka nie stworzyła żadnej postaci na tyle by czytający był w stanie się z nią "zaprzyjaźnić" i wczuć w jej sytuacje. Dobra książka to dla mnie taka po której przeczytaniu mam jakieś refleksje, wzbudza we mnie mnóstwo emocji...

Ksiażka wciągająca od samego początku. Rosnące napięcie opadające powoli pod końcem. Zaskakujące zakończenie.

Sam początek bardzo mocny. Jest niewyobrażalna zbrodnia i kobieta, która musi poradzić sobie z ogromną stratą. A przecież Carla jest tylko człowiekiem. Czy będzie w stanie "wybaczyć" Benowi? Czy ktokolwiek był by w stanie? Nie wiem. I chyba dlatego historia wydaje mi się kompletnie nierealna.

Dyskusje

• 2018