Kości proroka

Patronat LC
Ałbena Grabowska kryminał, sensacja, thriller 560 str.
Marginesy
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska niebezpieczeństwo policjant współczesność zabójstwo zagadka kryminalna

Marginesy
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Kości i księga

9 Link do recenzji

Szalenie ciężko ocenić mi tą książkę! Jej opis zaciekawił mnie do tego stopnia, że spodziewając się literatury „dano-browno-podobnej” sięgnąłem po nią bardzo chętnie. Zaczyna się z grubej rury – zdekapitowane zwłoki (głowa leży obok na ziemi, na tacy) przybite do krzyża i pokryte tajemniczymi znakami w starożytnym amfiteatrze? WOOOOW! To nie może się nie udać! Do tego...

Nawiązanie do wygasłych religii to cecha charakterystyczna Kasi Enerlich jednak Pani Ałbenie również wyszło to wyśmienicie. Interesująca podróż w czasie!

Na półkach: , , , ,

Zmęczyła mnie trochę ta książka, ale to nie znaczy że jest zła, raczej że jest trudna z powodu rozległych ram czasowych. Powieść rozpoczyna się w pierwszym wieku naszej ery, po drodze zahacza o dwunasty wiek, aby ostatecznie zakończyć we współczesności.
Jest to kryminał oparty na symbolach i znakach chrześcijańskich, a akcja toczy się w Bułgarii. Dodatkowego smaczku
dodają...

Zmęczyłam tę książkę . Ni w kij , ni w oko , tak mawiał mój dziadek jak mu się nie podobała jakaś książka .

Fantastyczna i mądra powieść psychologiczno – filozoficzna z wątkiem kryminalnym. Oj tak, naprawdę niezły miks, wart przeczytania.
Czyta się ją powoli, niespiesznie, w skupieniu i zamyśleniu. Świetna odskocznia od rzeczywistości. Historia i współczesność zadziwiająco połączona.
To moje kolejne spotkanie z powieścią autorstwa Pani Ałbeny i jestem bardzo miło zaskoczona....

Nie jest to moja pierwsza książka tej autorki, lecz tym razem jestem zawiedziona. Zupełnie nie moje klimaty.

Bułgaria to dla mnie wciąż terra incognito. ,,Kości proroka” fundują mi podróż kulinarno-turystyczną do dumnego kraju w którym aż roi się od starożytnych zabytków. Trójwarstwowa fabuła składa się z współczesnego wątku kryminalnego, XII-wiecznej historii tajemniczej sekty Bogumiłów przechowującej tajemniczy manuskrypt i chyba najciekawszej opowieści o uczniach podążających...

Bardzo ciekawa historia, napisana świetnym językiem, bardzo szybko się czyta. Polecam

Ciekawa i wciągająca pozycja, której akcja rozgrywa się na trzech płaszczyznach. Chociaż końcówka trochę mnie rozczarowała, książkę uważam za udaną i wartą przeczytania.

To moje kolejne spotkanie z tą autorką i się nie zawiodłam. Książka bardzo ciekawie napisana, przeplatają się aż 3 wątki, które łączą się ze sobą idealnie. Dodatkowy wątek miłosny też jest fajnie wpleciony. Polecam

Dyskusje

• 2018