Wieża świtu

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2018
Sarah J. Maas Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Szklany Tron (tom 5.5) fantastyka, fantasy, science fiction
Tower of Dawn
fantastyka, fantasy, science fiction
Marcin Mortka
fantasy szklany tron
Inne

Ponownie, przeczytać tę powieść od deski do deski nie było prostym zadaniem. Skończenie jej spowodowało, że mam ochotę zrobić sobię przerwę od tej serii. Jednakże byłam mile zaskoczona pod jednym względem, Chaol oraz Nesryn nie byli bohaterami których darzyłam większym zainteresowaniem. Zaczynając "Wieżę Świtu" spodziewałam się nudnego dodatku do serii. Okazało się jednak,...

Pomysł na tę książkę nie jest zły, akcja skupia się na Chaolu i Nesryn oraz na szukaniu informacji dotyczących Valgów. Ta część odpowiada na wiele pytań ale stawia też dużo następnych.

Niestety według mnie coś jest nie tak.
Ta książka jest bardzo nierówna, przez kilkadziesiąt stron nie można się oderwać, a potem ciach ... Kolejne kilkadziesiąt to seria absurdów.
Do połowy...

Super, bardzo mi się podobała ta część, miły przerywnik we właściwej historii . Po przeczytaniu paru opinii nastawiałam się na nudna opowieść o Chaolu , ale jakże się pomyliłam. Polecam przeczytać wszystkim bo widzę że wielu czytając te serię omija ten tom.

Ciekawe nowe postacie, jednak uważam że autorka mogła już w poprzednich tomach bez problemu wpleść Yren Towers i świat kaganatu, tak jak zrobiła to z Manon, wtedy wszystko byłoby lepiej ze sobą powiązane i ten tom pewnie byłby zbędny. Najlepsze postaci to Sartaq i pozostałe dzieci Kagana.

Najsłabsza część ze wszystkich, przez którą było bardzo ciężko przebrnąć. Yrene i Chaol po prostu męczyli, interesującej akcji prawie wcale. Całość jedynie uratowali Sartaq i Nesryn.

Książka w pełni ukazuje historię Chaola i Yrene oraz to jak została jego żoną (poznajemy ją w kolejnych częściach Szklanego Tronu, a nie jest wyjaśnione, jak do tego doszło). Ważne jest też to, że dzięki niej lord odzyskał w miarę możliwości poruszanie się o własnych siłach. Czytając serię Szklanego Tronu bardzo brakowało mi poznania ich historii, ponieważ postać Yrene...

Książka opowiada o podróży Chaola i Nesryn do miasta Antica. O nadziei na przywrócenie władzy w nogach i poparciu w wojnie. Początkowo miałam problem, żeby wciągnąć się w tę historię, gdyż poprzedni tom zrobił na mnie ogromne wrażenie. Ostatnie 150 stron wynagradza wszystko.

Nie wiem zupełnie co mam myśleć o tej części... Czegoś takiego się nie spodziewałam, że nie będzie ani słowa o poprzednich głównych bohaterach. Nie było to bardzo złe, ale czy w ogóle konieczne?

,,Wieża Świtu" niesamowicie mi się podobała, fakt było dużo opisów, ale jednakże Maas przedstawiała nowy kontynent. Południowy Kontynent zachwycił mnie, opisy tych wszystkich miejsc, zwierząt po prostu niezwykły. Ich kultura mnie urzekła, sama z chęcią przeleciała bym się na takim ruku 😂 Uwielbiam Sartaqa, flirciarz jeden, w momencie w górach kiedy byli w pułapce pająków,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

“Wieża świtu” to, moim zdaniem, książka z fabułą napisaną na siłę, bez polotu i przeciągniętą do granic możliwości – raczej powstała tylko w celu zarobkowym. Na odczepnego dorzucony jest tu niewielki wątek, który uzupełnia cykl ‘Szklany Tron’ – który spokojnie mógł być zawarty w tomie “Imperium burz”. Historia jest bardzo przewidywalna i właściwie można by ją ująć, bez...

Dyskusje

2 828