Krwiodziej

Susan Dennard Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Czaroziemie (tom 3) Seria: Imaginatio [SQN] fantastyka, fantasy, science fiction
Bloodwitch
Czaroziemie (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Monika Nowak
Imaginatio [SQN]

Oh jakże ta książka długo na mnie czekała. Kupiłam ją tuż przed premierą (Uwielbiam Targi Książek ^^), ale dopiero teraz po nią sięgnęłam - czas najwyższy!
Co mnie już nie zaskoczyło to pierwsze 100 stron, w których autorka (jak i w poprzednich częściach) zmusza nas do ociężałego nudzenia się strona po stronie. Po 100 stronach akcja zaczyna przyśpieszać i w moim odczuciu...

Tym razem trochę lepiej poznajemy historię Aeduana, Krwiodzieja. Safi próbuje rozwinąć swoje umiejętności, a Isault i Aeduan łączą siły w trudnej wędrówce. Trochę żałuję, że przedstawiona historia Krwiodzieja nie wydaje się pełna, ale mam nadzieję, że w kolejnej części to się zmieni. Ale i tak - dobra kontynuacja, polecam.

Na półkach: , , , , ,

Trzecia część cyklu Czaroziemie, zdecydowanie lepsza od pozostałych jednak pozostawia niedosyt.
W tej części na pierwszy plan wysuwa się tytułowy krwiodziej. Czyli magiczny tropiciel, który tropi za pomocą czerwonej nici jaką pozostawia krew ofiary. Aeduan jest najciekawszą postacią całej serii i zdecydowanie najlepiej przedstawioną.
Jego wewnętrzna walka samego ze sobą, i...

Ciężko tu to wszystko ogarnąć. Trochę ją męczyłam. Mimo wszystko chciałabym się dowiedzieć co będzie dalej.

Niestety, niestety, niestety jestem rozczarowana cała serią i bardzo żałuję, że dobrnęłam z jej czytaniem aż tak daleko. Nawet pomimo tego, że Krwiodziej to najlepsza z trzech części.
Zagłębiając się w powieść miałam coraz większą pewność, że pisarka nie przemyślała nie tylko całej serii ale nawet poszczególnych tomów. Są tak nielogiczne, zagmatwane i niedopracowane, że aż...

Spójny świat. Trochę taka młodzieżowa fantasy, Bez szlachtowania i własciwie bez scen erotycznych.
Spokoju nie daje mi zakończenie. Czy to było zakończenie? Pozostało lekkie rozczarowanie i dezorientacja.

Trzeci tom z serii Czaroziemie. Niestety każda kolejna część jest coraz słabsza. Nadal bardzo podobało mi się tempo akcji w książce, zawsze coś się działo. Jednak fabuła zrobiła się trochę zagmatwana i trudno się mi było połapać po dłuższej przerwie o co tu chodzi. Mimo wszystko uważam, że warto przeczytać kolejny tom dla poznania historii Aeduana, chyba najciekawszej...

Kolejna już część cyklu Czaroziemie, który serio robi się z tomu na tom coraz lepszy.

Tym razem skupiamy się na Aeduanie - Krwiodzieju, zabójcy, łowcy nagród pragnącym odkupienia oraz wolności od podążającej za nim krok w krok śmierci. Ulubieńcu wielu fanów, a także i moim. Razem z Iseult od początku opowieści tworzyli wybuchową kombinację i tym razem także nie zawiedli....

Chciałabym wystawić ocenę 6,5 niestety się nie da. Uważam, że na ocenę 7 to co przeczytałam to za mało, ale na 6 za dużo :) Mimo to wystawiam ocenę 6, bo byłoby niesprawiedliwym ocenienie tej części na równi z poprzednią.

Tym razem tytułowym bohater jest Aeduan - krwiodziej, który przechodzi przemianę pod wpływe rodzących się w nim uczuć. Zaczyna on przewartościowywać...

świetna książka i na dodatek trzecia część Czaroziem. Oczywiście nie zawiodłam się. Zdecydowanie moja ulubiona część jak na razie ale aż szkoda że będzie trzeba czekać ponad rok na następną część.

Dyskusje

• 2020