Opowiadania. Mikołaj Gogol

Mikołaj Gogol Wydawnictwo: Siedmioróg literatura piękna
Siedmioróg
literatura piękna
2017-11-01

Szczyty pisarstwa Gogola to "Martwe dusze" oraz dramaty: "Ożenek", "Rewizor". Opowiadania są jedynie przystawkami, gra wstępną, ale i tak stanowią lekturę wielce znakomitą. Takich opisów ludzkich typów jak u Gogola ze świecą by szukać u innych pisarzy. A wszystko to skrzy się żywym i pełnym werwy językiem. Sposób narracji ze zwracaniem się bezpośrednio do czytelnika wydaje...

Dyskusje

• 2019
  • Klasyka, literatura piękna i inne mądre książki
  • 52 książki w 2019
  • Chcę w prezencie