Opowiadania

Mikołaj Gogol Wydawnictwo: Siedmioróg literatura piękna
Siedmioróg
literatura piękna
2017-11-01

Gogol w swoich opowiadaniach daje przykład znajomości realiów społecznych różnych klas społecznych. Ale przede wszystkim podziwiamy autora za piękny literacki język. Mnie najbardziej do gustu przypadło opowiadanie ,,Powóz".

Nie będę udawał, że jestem znawcą i miłośnikiem Gogola, powiem szczerze, że nie do końca odpowiada mi fantastyczna treść tych opowiadań, ale już język jakim się Gogol posługuje odpowiada mi bardzo. Myślę, że powinna to być obowiązkowa lektura.

Szczyty pisarstwa Gogola to "Martwe dusze" oraz dramaty: "Ożenek", "Rewizor". Opowiadania są jedynie przystawkami, gra wstępną, ale i tak stanowią lekturę wielce znakomitą. Takich opisów ludzkich typów jak u Gogola ze świecą by szukać u innych pisarzy. A wszystko to skrzy się żywym i pełnym werwy językiem. Sposób narracji ze zwracaniem się bezpośrednio do czytelnika wydaje...

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • 2019
  • Książki w Łubianie
  • Klasyka, literatura piękna i inne mądre książki
  • Główna półka
  • Literatura Piękna