Kredyt hipoteczny. Najważniejsze pytania.

Okładka książki Kredyt hipoteczny. Najważniejsze pytania. Piotr Rybicki
Okładka książki Kredyt hipoteczny. Najważniejsze pytania.
Piotr Rybicki Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf poradniki
poradniki
Wydawnictwo Poligraf
2017-10-25
2017-10-25
kredyt kredyt hipoteczny deweloper umowa deweloperska umowa kredytowa kalkulator hipoteczny

Liczyłem na solidną dawkę wiedzy odnośnie kredytów, liczenia wysokości rat, niuansów finansowych, najczęstszych pułapek.
W zamian dostałem temat kredytu potraktowany po macoszemu, kilka subiektywnych opinii o wyższości mieszkania z rynku wtórnego nad mieszkaniami z rynku pierwotnego.
Mało treści, zresztą, czego można się spodziewać po takiej 80 stronnicowej 'broszurce’?
Mało merytoryki, raczej opinie. Argumenty niekiedy absurdalne –typu:
‘Mieszkanie z rynku wtórnego jest lepsze, bo nie ma windy. Jakby miało windę to by trzeba było płacić wyższy czynsz za cenę prądu do obsługi windy. Brak windy = oszczędność.’
Ave mieszkania z rynku wtórnego!
Jestem zupełnym laikiem w temacie kredytów, a mimo to nie czuję się o wiele mądrzejszy po przeczytaniu tej książki.
Jestem rozczarowany.

Mało treści, zresztą, czego można się spodziewać po takiej 80 stronnicowej...

Nie lubię długów. Jeśli zapomnę portfela i zmuszony jestem zapożyczyć się u znajomych, staram się czym prędzej zwrócić im całą sumę. Z tego samego powodu nigdy nie wziąłem kredytu i nie zanosi się na to. Wolę cierpliwie zaczekać, odkładając grosz do grosza, niż sięgnąć do kieszeni banku i później latami żyć z myślą, że komuś „wiszę”. I że w sumie jestem niewolnikiem, bo pracować muszę. Korzyść z tego taka, że nie przejechałem się na frankach.

Po liczącą około osiemdziesięciu stron książeczkę Kredyt hipoteczny. Najważniejsze pytania sięgnąłem z ciekawością. Raz, że znam autora. Dwa, że chciałem się przekonać, czy rzeczywiście pożyczka bankowa jest taka straszna, jak ją malują. Okazało się, że owszem, jest. Przy czym Piotr Rybicki trochę ściemnia z tytułem. Tomik nie skupia się tylko i wyłącznie na kredycie, ale opisuje cały proces zakupu mieszkania, począwszy od podjęcia decyzji dotyczącej lokalizacji i metrażu po finalizację zakupu.

Więcej:

• Nieruchomości
  • Finanse

Dodaj cytat z książki Kredyt hipoteczny. Najważniejsze pytania.