Poradnik dla blogerów, vlogerów, gamerów i instagramowiczów. Czego nie wolno robić w Internecie

Okładka książki Poradnik dla blogerów, vlogerów, gamerów i instagramowiczów. Czego nie wolno robić w Internecie Katarzyna Grzybczyk, praca zbiorowa
Okładka książki Poradnik dla blogerów, vlogerów, gamerów i instagramowiczów. Czego nie wolno robić w Internecie
Katarzyna Grzybczykpraca zbiorowa Wydawnictwo: Difin poradniki
210 str. 3 godz. 30 min.
Kategoria:
poradniki
Wydawnictwo:
Difin
Data wydania:
2017-10-01
Data 1. wyd. pol.:
2017-10-01
Liczba stron:
210
Czas czytania
3 godz. 30 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380854833
Tagi:
prawo autorskie media społecznościowe blogi
Średnia ocen

6,1 6,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,1 / 10
8 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
304
273

Na półkach:

Dla laika myślącego o założeniu własnego bloga, kanału, czy strony internetowej idealna, dla zawodowego pełnomocnika zbyt uproszczona (ale raczej nie do niego była skierowana). Największymi jej plusami są wieloaspektowość (różne zagadnienia, z różnych ustaw porusza od znaków towarowych przez obowiązek rejestracyjny prasy po prawo cytatu),duża liczba przykładów oraz uniwersalność poruszanych zagadnień, bo brak tu prawniczych dywagacji, a jedynie sytuacje z życia wzięte.

Dla laika myślącego o założeniu własnego bloga, kanału, czy strony internetowej idealna, dla zawodowego pełnomocnika zbyt uproszczona (ale raczej nie do niego była skierowana). Największymi jej plusami są wieloaspektowość (różne zagadnienia, z różnych ustaw porusza od znaków towarowych przez obowiązek rejestracyjny prasy po prawo cytatu),duża liczba przykładów oraz...

więcej Pokaż mimo to

avatar
212
103

Na półkach: ,

To nie jest kolejny poradnik, jakich wiele na rynku wydawniczym, który powie Ci co masz robić aby Twój profil był rekordy popularności. Ten poradnik to odpowiedź na nurtujące pytanie, które w pewnym momencie twórczości internetowej każdy sobie zadaje. Kiedy mogę mówić o prawie autorskim? Czy mogę to skopiować? Czy ktoś ukradł moje dzieło? Czy mogę skorzystać z tej piosenki w swoim filmiku?
Poradnik zawiera wiele cennych informacji z zakresu prawa autorskiego, poruszania się w społeczności internetowej oraz naszego bezpieczeństwa. Uważam, że każdy twórca internetowy, niezależnie od dziedziny którą się zajmuje, powinien zapoznać się z jej treścią. Nie trzeba obawiać się trudnego prawniczego żargonu i niezrozumienia czy za dzieło można uznać outfit, recenzje, czy makijaż. Autorzy w swoich artykułach poruszają wszelkie podstawowe informacje w sposób jak najbardziej przystępny, opatrując je odpowiednimi przykładami, pamiętając o każdym twórcy internetowym. Nie ważne czy kręcisz filmy na YouTube, robisz zdjęcia na Instagram, czy piszesz posty na bloga na pewno znajdziesz odpowiedź na pytanie o to kiedy możesz dochodzić swoich praw. Dostajemy również, podane jak na tacy, sposoby zabezpieczenia się przed kradzieżą naszej pracy czy też możliwość dochodzenia naszych praw sądownie.
Książka napisana jest przystępnym dla każdego. Trudne pojęcia są wyjaśnione i umówione, a także opatrzone przykładami, co umożliwia każdemu zrozumienie nawet bardzo trudnych zagadnień.

To nie jest kolejny poradnik, jakich wiele na rynku wydawniczym, który powie Ci co masz robić aby Twój profil był rekordy popularności. Ten poradnik to odpowiedź na nurtujące pytanie, które w pewnym momencie twórczości internetowej każdy sobie zadaje. Kiedy mogę mówić o prawie autorskim? Czy mogę to skopiować? Czy ktoś ukradł moje dzieło? Czy mogę skorzystać z tej piosenki...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2910
106

Na półkach: , ,

Spodziewałam się czegoś dużo lepszego.

Po opisie z okładki można się spodziewać kompleksowego źródła informacji na temat praw autorskich, a otrzymujemy zbiór felietonów/referatów luźno powiązanych z tematem. Odniosłam wrażenie, że to zebrane prace studentów, tak po prostu wrzucone w jedną książkę.

Ze względu na mnogość autorów, część treści się powtarza. Można też zauważyć źle opisane źródła ilustracji - co w przypadku książki o prawach autorskich nie powinno mieć miejsca. Ponadto irytujący jest momentami infantylny język - tak jakby autorami niektórych części byli studenci pierwszego roku.

Zdecydowanie szkoda czasu.

Spodziewałam się czegoś dużo lepszego.

Po opisie z okładki można się spodziewać kompleksowego źródła informacji na temat praw autorskich, a otrzymujemy zbiór felietonów/referatów luźno powiązanych z tematem. Odniosłam wrażenie, że to zebrane prace studentów, tak po prostu wrzucone w jedną książkę.

Ze względu na mnogość autorów, część treści się powtarza. Można też...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    11
  • Przeczytane
    9
  • Posiadam
    2
  • Biznes/marketing/social media/finanse
    1
  • Chcę w prezencie
    1
  • Marta i Sandra
    1
  • 2018
    1
  • Marketing
    1
  • Prawo autorskie
    1
  • Poradnik
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także