Zakochaj się, Julio

literatura obyczajowa, romans
Czwarta Strona
2017-11-01
2017-11-01

Julia, nauczycielka matematyki z powołania, dodatkowo ma wychowawstwo w klasie maturalnej o profilu matematycznym. Jako matematyk wymagająca bardzo, jaki wychowawca troszcząca się o swoich wychowanków, gotowa nadstawić za nich karku.
Jeden z nauczycieli wf-u proponuje bohaterce wyjazd na ferie zimowe do Zakopanego jako opiekun grupy uczniów, na co ta chętnie przystaje.
W...

Ciekawa, życiowa historia. Trochę zbyt idealna postać Julii jako nauczycielki. Być może dlatego, że nigdy kogoś takiego nie poznałam, taka opinia.
Poza tym jest ok.

Ojej ta książka wzbudziła we mnie tyle emocji! Zimowa, która otula serduszko. Czytałam ją w bardzo szybkim tempie bo trzymała w napięciu. Poruszane są w niej ważne tematy jak choćby fakt, jak mało ze sobą rozmawiamy i jak bardzo niedomówienia i kłamstwa wobec bliskich nam osób mogą sprawić dużo przykrości i goryczy. Polecam jak najbardziej, aż chciałabym więcej!

Historia opowiada o Julii, nauczycielce matematyki w jednym z Krakowskich liceów. Główna bohaterka ma wielkie serce do nauczania, a dla swoich podopiecznych potrafi nawet nadstawić karku przed dyrektorem.

Julia wyjeżdża wraz ze swoją klasą na zimowe ferie w góry a tam oprócz malowniczych widoków pozna, kto wie, być może miłość swojego życia...

Opowieść przyjemna, na...

Po "Zakochaj się Julio" sięgnęłam przez impuls chęci przypomnienia sobie twórczości pani Natalii Sońskiej, którą bardzo miło wspominam.

Muszę przyznać, że po tej książce chciałabym kiedyś spotkać nauczyciela, który postępuje tak jak bohaterka wykreowana przez panią Natalię.

Tak jak w poprzednich książkach i ta mnie rozkochała w widokach Zakopiańskich.

Aczkolwiek fabuła....

Dosyć przewidywalna książka pani Natalii. Natomiast można się przy niej zrelaksować. Opisy terenów górskich zawsze miło się czyta :)

Też piękna książka nie miała tyle uroku zimy w Zakopanem ale też była ale za to piękna wiosna. I powiem Wam, że z miłą chęcią sięgnę po następne książki Natalii Sońskiej bo widzę, że warto. To będzie moja druga ulubiona polska pisarka z powieści miłosnych.

2074

Cykl "świąteczny/zakopiański"
1. Obudź się Kopciuszku - Alicja i Michał (2016)
2. Zakochaj się Julio - Julia i Jakub (2017)
3. Uwierz w miłość Calineczko - Maja i Wojtek, Bartek (2018)
4. Słuchaj głosu serca - Jagna i Janek (2019)
5. Otwórz się na miłość - Anna i Aleksander (2020)
6. Zaufaj swoim marzeniom - Paulina i Bartek (2021)

Można czytać osobno, ale autorka w...

Tak jak wcześniejsze historie z tej serii były obłędne ta troszeczkę mnie rozczarowała... Ale i tak polecam. Bardzo lekko się czyta

Książka od początku ciekawa, wciągająca. Od początku nie wiadomo co zrobi Julia i w kim się zakocha, dopiero podczas wyjazdu wiadomo kto zajmie całe serce Julii. Z niecierpliwością czekałam na zakończenie wspaniałej historii. Warta przeczytania.

1 223
  • 2018