Na szczęście.Przewodnik po świadomym życiu przez cały rok

Okładka książki Na szczęście.Przewodnik po świadomym życiu przez cały rok Karolina Szaciłło, Maciej Szaciłło
Okładka książki Na szczęście.Przewodnik po świadomym życiu przez cały rok
Karolina SzaciłłoMaciej Szaciłło Wydawnictwo: Zwierciadło poradniki
poradniki
Zwierciadło
2017-11-08
2017-11-08
9788381320061

Okładka książki DobraNOC. Ureguluj swój cykl dobowy i śpij spokojnie Karolina Szaciłło, Maciej Szaciłło
DobraNOC. Ureg... Karolina Szaciłło,&...
Okładka książki Żyć dobrze... z alergią Karolina Szaciłło, Maciej Szaciłło
Żyć dobrze... ... Karolina Szaciłło,&...
Okładka książki Leki z roślinnej apteki Karolina Szaciłło, Maciej Szaciłło
Leki z roślinn... Karolina Szaciłło,&...
Okładka książki Zdrowe serce. Dieta ajurwedą i praktyczne porady Karolina Szaciłło, Maciej Szaciłło
Zdrowe serce. ... Karolina Szaciłło,&...

Uwielbiam książki w takim stylu, ponieważ inspirują do odkrywania wspaniałych rzeczy, które najczęściej są już w nas. Często jest tak, że potrzebujemy tylko zwykłego impulsu, żeby działać.

CHCESZ BYĆ SZCZĘŚLIWY?
To udaj się w całoroczną podróż w głąb siebie, bo tam znajdziesz wszystko co niezbędne.

Każdy chce być szczęśliwy i dlatego Karolina wraz z Maciejem zapraszają czytelnika w swego rodzaju podróż na łamach tej książki.
Książka podzielona jest na 12 rozdziałów i każdy z nich nosi nazwę miesiąca w którym omawiany jest konkretny temat. Pierwszy rozdział zatem, to nic innego jak STYCZEŃ i wiele mówiący temat: "Cel, czyli TY".
Każdy miesiąc to wyjątkowe wyzwanie i dlatego zdradzę ich tematy:
👉 1. Styczeń: "Cel, czyli Ty"
👉 2. Luty: " Kocham siebie"
👉 3. Marzec: "Oczyszczenie
👉 4. Kwiecień: "Energia"
👉 5. Maj: "Oddech"
👉 6. Czerwiec: "Akceptacja siebie"
👉 7. Lipiec: "Obserwacja"
👉 8. Sierpień: "Biorę odpowiedzialność"
👉 9. Wrzesień: "Odżywianie intuicyjne"
👉 10. Październik: "Wybaczanie"
👉 11. Listopad: "Rozgrzej się"
👉 12. Grudzień: "Dzielenie się"
Każdy z miesięcy jest podzielony również na tygodnie, w których to wyznaczone są zadania do wykonania w obrębie obowiązującego miesięcznego tematu. Książka ma oczywiście miejsce na notatki do tych zadań, jak widać na zdjęciu, ale równie dobrze można prowadzić specjalny zeszyt przeznaczonych do swoich zapisków.

Autorzy pokazują czytelnikowi, jak pokochać samego siebie, albo jak zmotywować się do działania oraz dostrzec swoje mocne i słabe strony. Pokazują proste techniki relaksacyjne, oddechowe oraz oczyszczające zarówno ciało jak i umysł. Uczymy się również cierpliwości oraz dobrego odżywiania w rozdziale "MARZEC".

W drodze do szczęście posługujemy się drobnymi codziennymi nawykami, ponieważ jak zauważają autorzy tej książki, zmiana życia nie musi być rewolucją, tylko spokojną ewolucją. My czytelnicy mamy bowiem poczuć się dobrze i bezpiecznie w swoim towarzystwie. Rozsmakowywać się w sobie.

Książka "Na szczęście" to jak druga część nazwy wskazuje jest przewodnikiem po świadomym życiu na cały rok. Dlatego też może stanowić wyjątkowy prezent pod choinkę, by obdarowany mógł zacząć działać tuż po świętach z nadchodzącym nowym rokiem.

Wydawnictwo wykonało bowiem wyśmienitą robotę i dlatego książka będzie stanowiła nie tylko wyjątkowy, ale również wartościowy i piękny prezent. Okładka jest sztywna, połyskująca blaskiem, a w środku poradnik wzbogacony jest jeszcze o prześliczne grafiki oraz miejsca do notatek.
Już nie raz tutaj polecałam poradniki, zatem pozwolę sobie przypomnieć moje spostrzeżenie. Pamiętajcie, że książki tego typu nie stanowią gotowej receptury na to co i jak masz zrobić. Poradniki są jedynie drogowskazem dla nas czytających.

Podobnie jest w przypadku tej książki, bowiem tutaj również musimy sami krok po kroku przejść przez zadania, aby samemu odnaleźć swoje własne szczęście.
Nie jest to łatwa ścieżka, ale czasami jest tak, że im trudniejszą drogę mamy, tym większa satysfakcja jest z jej pokonania.
Największą rekomendacją tej książki nich będzie fakt, iż uważam, że na szczęście książka "Na szczęście" trafiła w moje ręce.

Pozdrawiam
Zaczytana Joana
BOOKIECIARNIA

CHCESZ BYĆ SZCZĘŚLIWY?

Każdy chce być szczęśliwy i dlatego Karolina wraz z Maciejem zapraszają...

W dobie kiedy są książki Agnieszki Maciąg mojej guru. Niestety ta książka wypada marnie. Niestety nie dowiedziałam się niczego nowego ... i jeszcze połowa książki to cytowanie innych. Parę przepisów wykorzystam. Mam parę znaczników nie powiem, ale ogólnie daję taką notę za pracę wykonaną w napisanie tej książki oraz za wygląd. Ćwiczenia zawarte w tej książce nie są łatwe to znaczy jeśli ktoś jest laikiem to po przeczytaniu tej książki i tak ich nie zrobi. Dla tych wszystkich, którzy lubią taki temat polecam, ale jeśli ktoś pierwszy raz zetknie się z takim tematem to polecam Agnieszkę Maciąg.

Każdy z nas chce być szczęśliwy i każdy z nas tego szczęścia poszukuje. Recept na nie jest wiele, ale nie zawsze wiemy, która okaże się lepsza. Karolina i Maciej Szaciłło w swoim poradniku przedstawiają parę z nich.

Karolina i Maciej to małżeństwo, które wspólnie postanowiło rozpocząć wyprawę po szczęście. Dziś prowadzą warsztaty łączące medytację, techniki oddechowe, psychodiedietykę i wykłady o zdrowym stylu życia z gotowaniem intuicyjnym. W swoim poradniku dzielą się z nami tym, co przybliżyło ich samych do siebie. Nauczą nas jak pokochać siebie, jak dodać sobie motywacji oraz jakie są nasze słabe i mocne strony. To nie wszystko, bo w tym poradniku czeka na nas o wiele więcej, a mianownik jest wspólny: zajrzeć w głąb siebie oraz przeanalizować własne życie.
Każdy miesiąc będzie oznaczał nowe zadania i ćwiczenia, które zostaną rozdzielone na każdy tydzień miesiąca. Po zakończeniu, każdego tygodnia czeka nas podsumowanie. Tu mamy możliwość przeanalizowania ich w miejscu do tego przeznaczonym.
Ten przewodnik nie jest złotym środkiem na szczęście, lecz pozwala nam krok po kroku samemu je w sobie odnaleźć. Nie będzie to łatwa droga, ale niektóre rzeczy wymagają trudności.

''Na szczęście. Przewodnik po świadomym życiu na cały rok'' to pięknie wydany poradnik, który ma twardą oprawę i piękne, optymistyczne grafiki w środku. Może dzięki niemu odnajdzie ktoś szczęście?

“Na szczęście” jest rocznym przewodnikiem po życiu. Każdy miesiąc poświęcony jest innej sferze. Poszczególne tygodnie zaczynają się od krótkiego wstępu. Następnie mamy do wykonania różnego typu zadania i ćwiczenia oraz tematy do przemyślenia. Autorzy przygotowali również miejsce na notatki z każdego dnia.
Z ciekawości przeczytałam już kilka wybranych tygodni i już nie mogę się doczekać stycznia, żeby móc rozpocząć przygodę z przewodnikiem. Co ważne jest on solidnie wykonany oraz ma twarda okładkę. Bez problemu powinien przetrwać codzienne używanie.

Z ciekawości przeczytałam już kilka wybranych tygodni i już nie...

• Posiadam (papierowa)
  • Legimi 2018
  • Rozwój osobisty, biznes, coaching

Maciej Szaciłło Na szczęście.Przewodnik po świadomym życiu przez cały rok Zobacz więcej