Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie masz tylko jedno

Okładka książki Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie masz tylko jedno
Raphaëlle Giordano Wydawnictwo: Muza poradniki
Data 1. wydania:
2017-06-01
Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak
rozwój osobisty

Czyta się szybko i przyjemnie - plusem jest to, że ma formę opowieści, a nie kolejnego poradnika, przez które ciężko przebrnąć.
Trochę prosta i... naiwna (?), ale może o tę prostotę chodzi...

Książka o tym jak wyleczyć się z rutyny i odnaleźć na nowo radość.

Tę książkę dostałam w prezencie. Długo czekała na półce, w końcu w czasie wakacji postanowiłam ją przeczytać. No i co? Nie przepadam za takimi książkami, owszem mogą komuś pomóc, wesprzeć, zmotywować, a nawet zmienić życie, ale ja się męczyłam. Kilka rzeczy mi się spodobało, ale generalnie niektóre były dla mnie wydumane i infantylne. Po prostu mam inne sposoby na dobre i...

Książka do przeczytania, pozytywna.
Każda kobieta z pewnością znajdzie w niej cząstkę siebie i własnych codziennych bolączek.
Autorka stara się pokazać, że chęć wprowadzenia zmian w własnym życiu wymaga od nas samych, odpowiedniego zaangażowania, sumienności i przede wszystkim ogromnej wiary.

Bardzo szybko się ją czyta, warto zajrzeć - zwłaszcza jeśli jesteśmy na etapie poszukiwania czegoś w życiu, ale nie bardzo wiemy czego.

Nie wiem, może jestem za dużą sceptyczką, ale wydaje mi się, że te magiczne zmiany głównej bohaterki odbyły się trochę jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Trochę nierealne.

Najlepszy poradnik w wersji opowiadania. Polecam!

Książka Raphaëlle Giordano to historia dojrzałej kobiety, pragnącej zmian w swoim dotychczasowym życiu. Życiu, które choć ułożone i stabilne, według niej zbyt emocjonalnie znużone. Dopiero przypadkowe spotkanie innego mężczyzny, jego pomoc i nauka, stają się kluczem do powrotu na właściwe życiowe tory.

Nie powiem, bo przytoczona forma terapii w owym książko-poradniku...

Książka bardzo mi się podobała. Niby poradnik ale jest opisana historia, która ma pokazać, że każdy dzień nie musi wyglądać tak samo, że w każdym momencie możemy spełniać marzenia i to od nas zależy jak wygląda nasze życie. Czyli jednym słowem radość z małych i wielkich rzeczy. Czasem tak niewiele potrzeba do naszego szczęścia, dobrego samopoczucia i dobrego humoru, ale...

Ciekawa pozycja - morał z niej płynący: chcąc coś zmienić potrzebujesz przyjaznego człowieka, który będzie wierzył w ciebie, gdy ty chcesz rzucić wszystkim nad czym pracowałaś.

• 2018
  • 2019
  • Poradniki
  • 2020
  • 2021

Dodaj cytat z książki Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie masz tylko jedno