Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie masz tylko jedno

Okładka książki Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie masz tylko jedno Raphaëlle Giordano
Raphaëlle Giordano Wydawnictwo: Muza poradniki
2017-06-28
2017-06-01
Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak
rozwój osobisty

Niezbyt mi się podobało. Chyba nie ma takiego zawodu - rutynolog. Jednak ćwiczenia zawarte w książce jak najbardziej można spróbować wykonać. Poleciłabym osobom zmęczonym nadmiarem takich samych, codziennie powtarzanych czynności.

Poradnik z fabułą. Bardzo fajna książka z zaskakującym zakończeniem. Bardzo dobrze się czytało, wiele spraw z tego "poradnika" wzięłam dla siebie. Ogólnie polecam

Autorka książki to trenerka rozwoju osobistego, propagatorka kreatywności w życiu. Pokazuje jak odnaleźć drogę do szczęścia i samospełnienia. Stworzyła zawód rutynologa łączący elementy psychologii i coachingu. Rutynolog to ekspert wspierający osoby, które uczą się, jak pozbyć się chronicznego znużenia i odnaleźć utracone szczęście.

Książkę czyta się bardzo lekko i szybko, ponieważ nie ma ona formy typowego poradnika, a jest ubrana w zgrabną fabułę.

Bohaterką jest trzydziestoośmioletnia Camille, która prowadzi poukładane życie. Wydaje się, że Camille ma wszystko, czego potrzeba do szczęścia: męża, syna, stabilną pracę. Niestety wciąż ma poczucie, że nie znajduje się tam, gdzie tak naprawdę powinna być. Wciąż jest znudzona, zmęczona i niezadowolona. Źle się z tym czuje i bardzo pragnie odnaleźć tę właściwą drogę. Odszukać prawdziwą siebie i w końcu w pełni cieszyć się życiem.

Przypadkowo poznaje rutynologa Claude'a, który proponuje jej nietypową pomoc w osiągnięciu celu. Kobieta przyjmuje ją bez wahania. Uczy się bycia kreatywną, krok po kroku odmienia swoje życie, zrywa z nużącą rutyną i rusza na podbój świata, by spełnić swe marzenia.

Z tej krótkiej opowieści wybrzmiewa dosadnie, że każdy z nas jest sobie sterem, żeglarzem i okrętem... Każdy z nas jest kowalem własnego losu... Żeby być szczęśliwymi musimy sami się o to postarać, otaczać się dobrą energią, nie postępować wbrew sobie, a w zgodzie ze sobą 🙏

Polecam 🤗

Książkę czyta się bardzo lekko i szybko,...

Czyta się szybko i przyjemnie - plusem jest to, że ma formę opowieści, a nie kolejnego poradnika, przez które ciężko przebrnąć.
Trochę prosta i... naiwna (?),ale może o tę prostotę chodzi...

Trochę prosta i... naiwna (?),ale może o tę prostotę chodzi...

Tę książkę dostałam w prezencie. Długo czekała na półce, w końcu w czasie wakacji postanowiłam ją przeczytać. No i co? Nie przepadam za takimi książkami, owszem mogą komuś pomóc, wesprzeć, zmotywować, a nawet zmienić życie, ale ja się męczyłam. Kilka rzeczy mi się spodobało, ale generalnie niektóre były dla mnie wydumane i infantylne. Po prostu mam inne sposoby na dobre i uśmiechnięte życie. To taka opowieść z psychologicznymi sztuczkami. Nie lubię, ale zapewne większość lubi, bo jest efektowna. Rozumiem nawet ideę, ale to nie moja bajka.:)

Książka do przeczytania, pozytywna.
Każda kobieta z pewnością znajdzie w niej cząstkę siebie i własnych codziennych bolączek.
Autorka stara się pokazać, że chęć wprowadzenia zmian w własnym życiu wymaga od nas samych, odpowiedniego zaangażowania, sumienności i przede wszystkim ogromnej wiary.

Książka do przeczytania, pozytywna.

Nie wiem, może jestem za dużą sceptyczką, ale wydaje mi się, że te magiczne zmiany głównej bohaterki odbyły się trochę jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Trochę nierealne.

Bardzo szybko się ją czyta, warto zajrzeć - zwłaszcza jeśli jesteśmy na etapie poszukiwania czegoś w życiu, ale nie bardzo wiemy czego.

Książka o tym jak wyleczyć się z rutyny i odnaleźć na nowo radość.

Książka o tym jak wyleczyć się z rutyny i odnaleźć na nowo radość.

Bardzo ciekawa książka. Motywuje do zmiany. Zawiera cenne rady co należy zrobić i na co zwrócić uwagę, by odnaleźć szczęście. Uważam, że warta przeczytania.
Cennym dodatkiem jest dołączone na końcu książki „małe vademekum rutynologii”.

Cennym dodatkiem jest dołączone na końcu książki „małe vademekum rutynologii”.

• Rozwój osobisty
  • Poradniki