Ograć nawyki. Jak zastosować mechanizmy gier w procesie zmiany osobistej

Okładka książki Ograć nawyki. Jak zastosować mechanizmy gier w procesie zmiany osobistej Jadwiga Korzeniewska
Jadwiga Korzeniewska Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Ograć nawyki. Jak zastosować mechanizmy gier w procesie zmiany osobistej
Onepress
2016-01-29
2016-01-29
9788328319585
nawyki automotywacja grywalizacja wprowadzanie zmian wyznaczanie celów

Zmiana nawyków nie musi być trudna co przedstawia autorka w swojej książce. Opisuje jak wykorzystać mechanizm gry aby zmiana nawyków była łatwiejsza i trwalsza.

Lubię czytać książki rodzimych ekspertów od zachowań i nawyków. Jednakże z tej książki nie dowiedziałem się niczego, czego bym nie wiedział. Potwierdza to moją tezę, ze na polskim rynku książek dotyczących motywacji i psychologii rządzą niestety kompilacje. Mimo to książka napisana przez tę nie oszukujmy się młoda osobę, która nie może mieć dosyć dużego doświadczenia, jest w jakiś sposób dowcipna. jednakże strata czasu... Mimo to daję 10 ponieważ osoba przykuła moją uwagę. Jednak ocenę wystawiam już dopiero po dłuższym namyśle. Bo na pierwszy rzut oka jest w porządku...

Pierwsza 1/3 część książki warta przeczytania, reszta do kosza.

Pierwsza 1/3 część książki warta przeczytania, reszta do kosza.

Pomysł fajny na książkę ale w sumie książka jest nudna.

Pomysł fajny na książkę ale w sumie książka jest nudna.

Poradnik dla ludzi, którzy chcieliby wprowadzić nowe nawyki w swoim życiu. Wartością książki jest opisanie jak wprowadzać nawyki w formie grywalizacji…ze samym sobą poprzez ustalenie zasad, regulaminów i nagród, które sprawią nam radochę, a jednocześnie będą konkretne i oparte na naszych wartościach. Znajdziesz tu też praktyczne porady i przykłady gier, które przyniosły skutek od autorki oraz jej czytelników. Polecam!!

Książkę dostałam w prezencie od przełożonego i tylko dlatego po nią sięgnęłam, żeby móc się wypowiedzieć jak mnie zapyta czy mi się podobała. Jest to poradnik jak stworzyć swoja własną grę żeby przezwyciężyć nawyki.
Niestety nie jest to pozycja dla mnie. Czułam się podczas czytana tak, jakbym nie wyszła z pracy. Ta pozycja napisana jest językiem korporacyjnym, wiele motywujących konkursów w pracy jest opartych o podobne założenia jak w grach proponowanych przez autorkę.
Sama idea gry jawi mi się jako sroga dziecinada, ponadto wymaga też wiele czasu spędzonych na wymyśleniu reguł, konkursów, punktacji. W mojej ocenie prościej nie jeść słodyczy niż posiłkować się tymi treningami. Do mnie babka nie trafiła.

Bardzo ciekawe podejście do budowania nawyków.

Bardzo ciekawe podejście do budowania nawyków.

Czytałem książkę i bardzo ją polecam. Lektura w bardzo ciekawy sposób pokazuje w jaki sposób możemy zmienić nawyki korzystając z grywalizacji. Zamiast zmuszać się do zmian i zmiany swoich nawyków możemy "zagrać w grę" w naszym życiu. Zmieniać nawyki i dobrze się przy tym bawić. Jeśli kiedyś próbowałeś, to wiesz, że czasami nie jest łatwo. Cieszę się, że w książce są przykłady, które pokazują jak to zrobić. No i najważniejsze, sama autorka doświadczyła zmian, co jest ważne. Nie jest teoretykiem. Przystępnie napisana i z humorem.Bardzo polecam :)
Arkadiusz Włodarczyk

Nie dałem rady do końca. Nic nowego w tej książce nie ma, a jako poradnik to ani nie motywuje, ani nie pokazuje dobrego sposobu na osiąganie celów osobistych. A język woła o pomstę do nieba "osiąganie kolejnych levelów" itp.

Książka z praktycznymi zastosowaniami grywalizacji w budowaniu nawyków. Ciekawe wskazówki na temat tego jak dział mózg, będę do niej wracał.

• Poradniki
  • Rozwój osobisty
  • Do kupienia
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki Ograć nawyki. Jak zastosować mechanizmy gier w procesie zmiany osobistej