Jojo Moyes Wydawnictwo: Hodder & Stoughton literatura obyczajowa, romans
Hodder & Stoughton
literatura obyczajowa, romans
2012-01-01

Przyjemna, wzruszająca historia o miłości, realnej, nie przesłodzonej i cukierkowo bajkowej.
Nie jest to wielkie wow, ale jest godna polecenia.

Przyjemna lektura.
Trochę jestem rozczarowana skąpym wątkiem Rorego i Pani Dziennikarki (za nic nie przypomnę sobie jej imienia).
Aczkolwiek może to by zadziałało tylko na minus w książce bo jendak i tak była dość gruba.
Idealna na relaks.

Niesamowita historia pełna wzruszeń, frustracji i pełnej pasji miłości. Fabularnie 10/10, jedynym minusem były nieoczekiwane zmiany narratora, przez które trudno było się połapać, kto właśnie "opowiada" historię.

Trudno mi ocenić tę książkę... Historia ciekawa, przejmująca, ale... Części pierwszą i drugą czytało się szybko i z wypiekami na twarzy. Cześć trzecia, teraźniejsza, zdecydowanie słabsza. Przydługa miejscami i nudnawa. Mam wrażenie, że wszystko trochę rozwlekłe.

Bardzo ciekawie poprowadzone historie głównych bohaterek. Bardzo podobało mi się jak dwie osie czasowe się między sobą przeplatały. W pewnych momentach trochę się dłuży. Motyw pojawiających się listów jest fantastyczny. Czekam na adaptację filmową która ma się pojawić niedługo

„Ostatni list od kochanka” to, niestety, najsłabsza książka Moyes. Była nudnawa i momentami trochę przegadana, chociaż historia ma potencjał. Dopiero pod koniec zaczęło się coś dziać, ale to nie uratowało książki. Można przeczytać, ale tylnej części ciała nie urywa…

Początkowo przeraził mnie ogrom stron gdyż książka ma wiele stron jednakże nie pożałowałam jej wypożyczenia. Z okładki również wywnioskowałam trochę inna fabule a tutaj ukazuje nam się wszystko dość chronologicznie. Lata 60. Zdecydowanie różnią się od czasów współczesnych i to widać w sposobie bycia i życia. Nie można było się rozwieść gdyż byłby to wielki skandal. Mniej...

Cudownie opisana historia dwóch kobiet, których losy niespodziewanie się splatają. Mimo, że jest to książką trochę przewidywalna, czytałam ją z zapartym tchem, a ostatni rozdział był dla mnie bardzo wzruszający, szczególnie scena ponownego spotkania głównych bohaterów. Polecam! :)

Kolejne spotkanie z Jojo Moyes.

"Ostatni list od kochanka" to dwie historie - przeszłość (Jennifer) oraz teraźniejszość (Ellie).

Ellie ma napisać artykuł o problemach i troskach kobiet. Zamiast tego znajduje listy, które ją zaciekawiają. Chce poznać koniec historii tragicznej miłości. Sama Ellie ma toksyczną relację ze swoim kochankiem, który ma żonę i dziecko....

Polecam serdecznie

2 879