„Zanim się pojawiłeś” - rozdajemy wejściówki

LubimyCzytać LubimyCzytać
01.06.2016

Podobno każde pokolenie ma swoje „Love Story”. Armia czytelniczek (ale też czytelników) na całym świecie uważa, że w ostatnim czasie to właśnie powieść „Zanim się pojawiłeś” głęboko wzrusza i skłania do identyfikowania się z bohaterami. Od 10 czerwca będzie można oglądać w polskich kinach jej ekranizację – np. dzięki wygranej w LC wejściówce.

Co robisz, jeśli chcesz uszczęśliwić osobę, którą kochasz, ale wiesz, że to złamie twoje serce?

Jest wiele rzeczy, które wie ekscentryczna dwudziestosześciolatka Lou Clark. Wie, ile kroków dzieli przystanek autobusowy od jej domu. Wie, że lubi pracować w kawiarni Bułka z Masłem i że chyba nie kocha swojego chłopaka Patricka. Lou nie wie jednak, że za chwilę straci pracę i zostanie opiekunką młodego, bogatego bankiera, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat.

Will Traynor wie, że wypadek motocyklowy odebrał mu chęć do życia. Wszystko wydaje mu się teraz błahe i pozbawione kolorów. Wie też, w jaki sposób to przerwać. Nie ma jednak pojęcia, że znajomość z Lou wywróci jego świat do góry nogami i odmieni ich oboje na zawsze.

To zarys fabuły powieści Zanim się pojawiłeś, której autorką jest Angielka Jojo Moyes (właśc. Pauline Sara Jo Moyes, ur. 4.08. 1969 w Londynie). Zaczynała karierę jako dziennikarka i w końcu odniosła ogromny sukces jako powieściopisarka. W jej utworach łączą się harmonijnie klasyczne wątki melodramatyczne z bystrą obserwacją obyczajową i psychologiczną wiarygodnością. Jest jedną z nielicznych autorek, które otrzymały dwukrotnie nagrodę Romantic Novel of the Year przyznawaną przez Romantic Novelist's Association. 

Moyes ukończyła studia na Royal Holloway oraz Bedford New College na Uniwersytecie Londyńskim. W 1992 roku zdobyła stypendium finansowane przez „The Independent” na dziennikarskie studia podyplomowe. Przez następnych dziesięć lat pracowała głównie dla tej właśnie gazety oraz dla „Sunday Morning Post”. Obecnie regularnie współpracuje z „The Daily Telegraph”. Moyes mieszka wraz z mężem, dziennikarzem Charlesem Arthurem, którego poznała w „The Independent” (obecnie wchodzi on w skład redakcji „The Guardian”) i trójką dzieci na farmie w Saffron Walden w hrabstwie Essex.


Moyes zadebiutowała w 2002 roku powieścią „Sheltering Rain”. Wyróżnienie Romantic Novel of the Year otrzymała dwukrotnie – w 2004 roku za Zakazany owoc oraz w 2011 roku za Ostatni list od kochanka.

Do dziś napisała trzynaście powieści, z których największy sukces odniosła książka Zanim się pojawiłeś, sprzedana na całym świecie w ponad 6 milionach egzemplarzy (w Niemczech utrzymywała się na pierwszym miejscu list bestsellerów przez rekordowych 46 tygodni). Krytycy dopatrywali się w niej nie tylko wątku brytyjskich różnic klasowych, ale i aluzji do klasyki – Will przypominał niektórym Rochestera z Jane Eyre. Ale za największą siłę prozy Moyes uznano precyzyjny rysunek bohaterki, „dziewczyny z tłumu”, która prowadzi narrację, i która stopniowo odkrywa samą siebie i swoje aspiracje. To rzecz o ludziach, którzy słuchają się wzajemnie – pisano. Moyes, pracując nad scenariuszem do filmu, została wprost zasypana pytaniami o dalsze losy swej bohaterki, dlatego też zdecydowała się na napisanie kontynuacji książki. Książka Kiedy odszedłeś ukazała się we wrześniu 2015 roku.

Użytkownicy LC tak pisali o książce „Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes:

To nie jest kolejny banalny romans w miałkiej, łzawej otoczce – to kawałek historii o niełatwej walce, który dostarcza czytelnikowi całej palety emocji: od gromkiego śmiechu do łez (chociaż nie wycisnął ze mnie tych hektolitrów, o których wspominają moi przedmówcy – ale oczy zwilgotniały, nawet u takiego zatwardziałego antyromantyka, a to o czymś świadczy) – ChicaDeAyer.

Gdy zaczęłam czytać tę książkę, obawiałam się, że dostałam łzawą i romansową historię z niepoprawnie optymistycznym, infantylnym zakończeniem. Na szczęście, okazało się, że jest inaczej - to, co początkowo wydawało się oczywiste, ostatecznie zaskoczyło mnie, chociaż są tu też poboczne wątki łatwe do przewidzenia – allison.

Wspaniała, piękna książka,prawdziwa perełka zasługująca na wysokie noty. Jest to słodko-gorzka opowieść o sile przyjaźni i miłości pomimo zakrętów w życiu. Nie będę zdradzała szczegółów – po prostu trzeba przeczytać - Ania K.

Od 10 czerwca będzie można obejrzeć na ekranach polskich kin ekranizację bestsellera Jojo Moyes w reżyserii Thei Sharrock. W rolę Lou Clark wcieliła się Emilia Clarke (znana przede wszystkim jako Daenerys Targaryen z „Gry o tron”), a Willa Traynora zagrał Sam Claflin.

Obejrzyjcie zwiastun filmu:

Premiera filmu 10 czerwca 2016.

Dystrybucja filmu: Forum Film Poland

Lubimyczytać.pl objęło film patronatem medialnym.

UWAGA! Mamy 25 podwójnych wejściówek na film „Zanim się pojawiłeś” do rozdania (do wykorzystania we wszystkich kinach sieci Cinema City w Polsce w dniach od 13 do 16 czerwca). Aby wygrać jedną z nich, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: przy jakich dwóch innych filmach Thea Sharrock współpracowała jako reżyser?

Wejściówki otrzyma pierwszych 25 osób, które udzielą prawidłowej odpowiedzi.

Odpowiedzi zamieszczajcie w komentarzach pod tekstem. Konkurs trwa do 5 czerwca.

Reklama

komentarze [139]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Magdalena Rademacher 15.06.2016 21:07
Czytelniczka

Ja niestety nie otrzymałam kodu :(

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Oczko 14.06.2016 11:53
Czytelniczka

Również dziękuję :)wejściówki odebrane bez problemu, a film piękny ;)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Aghama 14.06.2016 11:39
Czytelniczka

Bardzo dziękuję :) byłam wczoraj, wszystko działało bez problemu :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
FlapperGirl 11.06.2016 07:51
Czytelniczka

Ja również. Jesteście kochani :-*

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Róża_Bzowa 10.06.2016 21:16
Bibliotekarka | Oficjalna recenzentka

Dziękuję :-)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 10.06.2016 16:26
Administrator

Dziękujemy bardzo za udział w konkursie!
Osoby, które wygrały podwójne wejściówki na film, to:
Róża_Bzowa
FlapperGirl
Ela
m_arta
oliem
aplerr
Mag
Oczko
clsBartek
Silver097
Paula
Ankalime_ohtar
michal3
malgozia
Aghama
Twarożek
Palianna
Patrycja
Kremówka13
Joanne
Cherry
Benia
Shino11
Paulina
Patryk
Na podane przez Was przy rejestracji w serwisie maile...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Jadwiga Zając 10.06.2016 13:03
Bibliotekarka

Jako reżyser związana przede wszystkim z teatrem, Thea Sharrock znana jest z pracy z tekstami Shakespeare'a ("As you like it" i "The Hollow Crown"). Bardzo jestem ciekawa "Me before You"...:) Czytałam książkę i strasznie chciałabym się nie rozczarować tym filmem...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Paulina Wyborna 08.06.2016 08:28
Czytelniczka

Kiedy beda wyniki?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Magdalena Rademacher 07.06.2016 08:51
Czytelniczka

Kiedy wyniki?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Gabutek 04.06.2016 19:07
Czytelniczka

Thea Sharrock wyreżyserowała jeszcze : ''The Hollow Crown'' i ''As you like it''. Oprócz tego były jeszcze 2 odcinki serialu ''Z pamiętnika położnej''.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd