Jesteś moja

Okładka książki Jesteś moja Helen Klein Ross
Okładka książki Jesteś moja
Helen Klein Ross Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Kobiety to czytają! literatura piękna
Kobiety to czytają!
What Was Mine
Prószyński i S-ka
2018-01-11
2018-01-11
Xenia Wiśniewska
adopcja literatura amerykańska odmiana losu przebaczenie relacje rodzinne śmierć w rodzinie tajemnica zemsta

Mądra, poruszająca historia o tym, że nie wszystko jest czarno - białe. Czyta się ją dobrze, a sama książka skłania do refleksji.

Bardzo ciekawy temat na książkę. Akcja od początku jest dość szybka, dzięki czemu dobrze się czyta. Dość szybko przechodzimy do porwania. Czytamy głównie z 3 perspektyw, Lucy, Marylin i Mii, ale zdarzają się wtrącenia pobocznych postaci, co daje nam szerszą perspektywę. Końcowe rozdziały dają nam więcej do myślenia, jak wrócić do normalności po takim wydarzeniu, czy zapomnieć o wszystkim co dobre i skupić się na tym co było złe? A może to zło blednie, dzięki wszystkim dobrym wspomnieniom i czasem spędzonym razem? Fajna książka, polecam.

Lucy Wakefield wydawałoby się, że ma wszystko. Kochającego męża, piękny dom i świetną pracę. Do szczęścia brakuje tylko upragnionego dziecka. Kiedy kolejne próby nie przynoszę upragnionej ciąży mąż odchodzi od Lucy zostawiając ją w domu , w którym urządzony jest już pokoik dla dziecka.

Lucy nigdy nie zapomniała o swym największym marzeniu . Marzeniu aby stać się matką. Kiedy więc na zakupach zauważa samotnie stojący wózek z małą dziewczynką, nie waha się: wyciąga dziecko i ucieka. Przez ponad 20 lat wychowuje dziewczynkę jak własną córkę do dnia gdy Mia odkrywa prawdę. Jak się zachowa Mia , której życie w jednym momencie się załamuje, jak postąpi Lucy , jak ta chwila zmienia życie Marilyn, biologicznej mamie Mii.

Książka pisana z trzech perspektyw: Mii, Lucy i biologicznej matki. Dzięki temu możemy w pełni poznać psychikę każdej z bohaterek i dowiedzieć się, jakie emocje nimi kierują i miotają...

Poruszająca książka.

Czy mnie byłoby stać na wybaczenie ?
Myślę, że nie.

Zniknięcie malutkiego dziecka.
Rozpacz rodziców.
Strzaskane życie, rozpad małżeństwa.
A z drugiej strony szczęśliwa 'matka'.
Czy można zbudować szczęście na czyjejś tragedii ?
Czy wszystko można wytłumaczyć pragnieniem posiadania dziecka ?

Autorka świetnie przedstawia życie, myśli i rozterki wszystkich bohaterów dramatu.
Argumenty, rozmyślania Lucy do mnie nie trafiają.
Również podczas pobytu w Chinach miałem wrażenie, że jej myśli są skoncentrowane na jej własnym zagrożeniu, na lęku przed więzieniem niż na tym, co zrobiła tamtym ludziom.

Nie mam dla niej usprawiedliwienia.

Warto przeczytać.

7/10.

Poruszająca książka.

Czy mnie byłoby stać na wybaczenie ?
Myślę, że nie.

Zniknięcie malutkiego dziecka.
Rozpacz rodziców.
Strzaskane życie, rozpad małżeństwa.
A z drugiej strony szczęśliwa 'matka'.
Czy można zbudować szczęście na czyjejś tragedii ?
Czy wszystko można wytłumaczyć pragnieniem posiadania dziecka ?

Autorka świetnie przedstawia życie, myśli i rozterki...

Można przeczytać ale żadna rewelacja,jak dla mnie to trochę mało prawdopodobne aby takie zdarzenie mogło mieć miejsce

1984

Lucy ma wszystko. Kochającego męża, ładne mieszkanie i świetną pracę. Pnie się po szczeblach kariery. W którymś momencie zaczynają się starania o dziecko. Okazuje się, że Lucy, która miała wszystko, tego jednego nie może mieć. Odchodzi od niej mąż, zostaje sama z dużym domem, i pokojem dziecięcym bez lokatora.
Marylin i Tom to młode małżeństwo, kilka miesięcy temu zostali rodzicami Natalie. Oboje ją kochają, ale Marylin musi wracać do pracy. Podczas szybkich zakupów odbiera pilny telefon, oddala się od wózka i jej malutka córeczka znika.
Lucy chciała tylko by maleństwu było cieplej, w sklepie była włączona maksymalna klimatyzacja. Lucy, która gardziła kłamstwem i kradzieżą, przez 21 lat nosiła w sobie ogromny sekret.
Mia, dziewczynka, która po latach staje oko w oko z brutalną prawdą.
Ta książka nieprawdopodobnie wciąga! W zasadzie ciężko jest być po którejś ze stron. Nie da się ani potępić Lucy, ani w pełni przyznać rację Marylin.
Porusza, wciąga, i nie daje od siebie odejść!

Marylin i Tom to młode małżeństwo, kilka miesięcy temu zostali...

Jakoś nie wiem. Nie zrobiła na mnie wrażenia ta książka.

Jakoś nie wiem. Nie zrobiła na mnie wrażenia ta książka.

Właśnie skończyłam lekturę. Jestem zszokowana, a prawdopodobnie to było celem autorki. Jestem w szoku, że jako matka potrafię zrozumieć Marylin i jednocześnie Lucy.

Czy kiedykolwiek ,choć na moment , spuściłaś z oczu własne dziecko ? Co gdyby w tym momencie ktoś ci je porwał ?Lucy , z reguły dobry człowiek, w momencie gdy znajduje niemowlę w wózku sklepowym postanawia że je weźmie na chwilę, na momencik . Od zawsze pragnęła zostać mamą jednak nigdy się to nie udało, teraz niczym dar z niebios jej marzenie się spełnia. Przez ponad 20 lat wychowuje Mię jak adoptowaną córkę do dnia gdy Mia odkrywa prawdę. Jak się zachowa Mia , której życie się w jednym momencie załamuje, jak postąpi Lucy , jak ta chwila zmienia życie Marilyn, biologiczna mamę Mii.
To historia o stracie , żalu, nadzieji i akceptacji. Polecam z całego serca ❤️❤️

Bardzo dobra książka. Daje do myślenia- zarówno w temacie miłości rodzicielskiej jak i sprawiedliwości, oceny czynów czy też słuszności podejmowanych decyzji.

• Przeczytane 2018
  • Ebooki